Brak emocji, odczuć...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Brak emocji, odczuć...

przez majster69xxx 20 gru 2010, 22:56
Pewnie się nie zgodzi iść do psychologa bo nie pozwala mu na to tzw. "duma". Lepiej poczytaj kilka porad w linku w stopce. Mogą pomóc.

przez doman95 27 lis 2016, 09:53
magic napisał(a):ja nie czuje nic...dla mnie to katastrofa jutro wigilai aspędze ją sam tak będzi elepiej dla mnie i dla rodziny nie rozumiem tego totalny zanik funkcji seksualnych od 2-3 lat nie wiem co sie dzieje a powiedzcie mi czy jak jestem swiadomy tego co mam to nie mam np schizofreni ,psychozy??

bo dużo czytam i taka bladosc emocjonalna to tez objaw schizofreni a niby mam zaburzenia osobowości...lekarz w szpitalu powiedział ze emocje wrócą jak dostąd nie wróciły t apustka w głowie mnie wykonczy nawet jak dotykam swojego penisa to nic nie czuje ma ktoś tak leków ni ebiore więc o skutkach ubocznych nie ma mowy a depesja też to raczej nie jest

moje zycie to ruina to tragedia nikt nie potrafi mi pomóc byłem u tylu lekarzy i sie poddałem...

przepraszam... :(

ziomek az sie dziwie ze ciebie znalazlem, poniewaz mam to samo, nerwica stwierdzona totalny brak emocji i uczuc wiem co mordo przechodzisz... pieklo a to co mamy to jest jakas kurewsko rzadka choroba tez chodze do lekazy kminie na necie co to ale to postepuje coraz bardziej i sie pogodzilem z najgorszym... w sumie ja juz umarlem-umarla moja dusza zostalo puste cialo i jebana pustka

Brak emocji, odczuć...

przez sebastian86 07 gru 2016, 13:09
ja od lat zyje w braku pozytywnych emocji i uczuc.nie potrafie poczuc relaksu , slabo odczuwam smak jedzenia.czy na to jest jakis lek?
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak emocji, odczuć...

przez Powietrzny Kowal 10 gru 2016, 01:13
_ruda napisał(a):Witam

Mam pewien problem. Jestem z moim chłopakiem od prawie 2 lat, teraz mamy po 18 lat. Uczucie, które nas połączyło jest(było??) ogromne… Ale od pewnego czasu jest „coś” nie tak. Ostatnio wyznał mi, że nie wie co dokładnie czuje. Po tygodniu stwierdził, że chce ze mną być. Więc postanowiliśmy spróbować i wierzę, że się uda. Ja bardzo go kocham…tylko nie o to chodzi. Nigdy wcześniej nie miał problemów z okazywaniem uczuć. Teraz wyznał mi, że dzieje się z nim coś dziwnego… że dosłownie „przestał odczuwać”. Powiedział, że nie czuje już strachu, smutku, nienawiści…nie odczuwa niczego!... Uważam, że należy również przy tym wspomnieć, że życie go do tej pory nie oszczędzało, nie będę pisać o szczegółach, bo nie chcę. Brak dzieciństwa, nienormalni rodzice, ciągłe problemy, o których niektórzy nie mają pojęcia- niech tyle wystarczy… Bardzo chcę mu pomóc…bardzo. Bo jak można tak „nagle” przestać czuć”?!

Wynika z tego, że rżnie aleksytymika! :D (i nie chodzi tutaj Ruda o Ciebie, że tak sprostuję na kolanie!... :DDD)
Coś o ludziach, dzieciach i kobietach... bez spięć... - https://www.youtube.com/watch?v=zyyTJ1TUW2M

Brak emocji, odczuć...

przez neon 11 gru 2016, 00:10
sebastian86 napisał(a):ja od lat zyje w braku pozytywnych emocji i uczuc.nie potrafie poczuc relaksu , slabo odczuwam smak jedzenia.czy na to jest jakis lek?

a czy jest jakis lek na życie?
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

Brak emocji, odczuć...

przez Astowidad 11 gru 2016, 11:10
A ja mysle, ze ta pustka i znieczulenie to efekt uboczny lekow, ktore bierzemy.
"Ludzie dzielą się na dwie kategorie: na szukających sensu życia i nie znajdujących go, oraz na tych, którzy go znaleźli, nie szukając." - Emil Cioran

Brak emocji, odczuć...

przez magic 11 gru 2016, 12:22
Ale bez leków tez wystepuje pustka i anhedonia i co wtedy...u mnie leki znosza najgorsze objawy depresji ale powyższych objawów nie likwidują...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Brak emocji, odczuć...

przez Astowidad 11 gru 2016, 13:27
magic, tak, wiem - to bledne kolo. Jednak mam wrazenie, ze glownym zadaniem tych lekow jest "odseparowanie" mozgu od nieprzyjemnych mysli i doznan i przy tej okazji pozbawia takze wrazliwosci i mozliwosci odczuwania emocji przyjemnych. Moim zdaniem to powoduje, ze przy dluzszym zywaniu lekow pustka i obojetnosc staje sie jeszcze wieksza i bardziej dokuczliwa.
Ja po kilkuletnim braniu antydepres. czuje sie calkowicie wyprana i pusta jak wydmuszka.
"Ludzie dzielą się na dwie kategorie: na szukających sensu życia i nie znajdujących go, oraz na tych, którzy go znaleźli, nie szukając." - Emil Cioran

Brak emocji, odczuć...

przez Ricah 11 gru 2016, 14:56
Ale nie wrzucajcie wszystkich lekow do jednego worka, bo nie wszystkie tak dzialaja. Najczesciej to przydarza sie silnym serotoninowcom, dopaminergiki zazwyczaj potrafia przyniesc pewna poprawe w tej kwestii, iAchE tez wykazuja pewna skutecznosc w nasilaniu emocji, jest tez kilka substancji, ktore to robia, aczkolwiek nie maja wskazan do depresji (np. nefiracetam). Moze warto zaczac patrzec na apatie nie jak na depresje, a jak na inne zaburzenie? W koncu przy apatii nastroj jest niereaktywny, zatem troche ciezko mowic o zaburzeniach nastroju.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Brak emocji, odczuć...

przez magic 11 gru 2016, 15:06
Jeżeli nie depresja to co ,zaburzenia osobowości i pustka apatia w nich wystepujaca jest o tym artykuł nawet cały napisany przez psychoterapeutę zamieszczalem tu na forum link już... Gorzej z takimi chorobami jak dystymia ktora zmienia status i nie jest uznawana przez wszystkich lekarzy jak schizofrenia prosta ktora ma podobne podejście i bądź tu mądry jako pacjent w tym wszystkim...

Kolega ricach ma agolematyne w podpisie rozumie bierze i jakie efekty ?

Brak emocji, odczuć...

przez Ricah 12 gru 2016, 18:07
Apatia pojawia sie rowniez przy zespolach otepiennych, Parkinsonie, Alzheimerze, po wylewie tez. Trzymanie sie jednej i jedynej etykiety moze byc krzywdzace (dla nas przede wszystkim, zreszta po cholere komu etykieta? wole dostac lekarstwo i wiedziec jak to dziala niz jak to sie nazywa), tym bardziej, ze wiekszosc antydepresantow ma znikome dzialanie w tej kwestii, nie mowiac juz o tym, ze moze pogarszac je. Niestety nie ma poki co zadnego srodka, ktory by wykazywal duza skutecznosc przy apatii, pozostaje nam korzystac z nielicznych badan na nielicznych grupach ludzi lub przypadkowych opisow przypadkowych ludzi gdzies na necie, ewentualnie poslugiwac sie logika (w stylu mocne podbicie serotoniny/downregulacja r. serotoninowych pogarsza to, to dosc sensownym jest szukanie przeciwnosci tego mechanizmu). A nuz, moze cos zadziala.

Co do agomelatyny, biore 3 tydzien i nie czuje efektu. Dluzej sie wysypiam co najwyzej, ale nie o to mi sie przeciez rozchodzi. Zadnego klucia w bokach itp.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Brak emocji, odczuć...

przez Tella 13 gru 2016, 20:34
Astowidad napisał(a):A ja mysle, ze ta pustka i znieczulenie to efekt uboczny lekow, ktore bierzemy.

Coś w tym jest, niestety.

Brak emocji, odczuć...

przez magic 15 gru 2016, 21:55
A jeżeli nie pomaga nic to co to jest...po to nazywać żeby wiedzieć jak wyleczyć jak z tego wyjść to logiczne chyba...

Brak emocji, odczuć...

przez kajja3855 28 gru 2016, 11:19
Smutne to wszystko jest.

Sortuj wg