ZDRADA - Czy to dalej ma jeszcze sens?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Tromgenn 01 lut 2008, 13:39
God's Top 10 no właśnie ja nie jestem za 100% obyczajowym (choć za równą płaca za równą pracę juz tak - plis nie kontynułuj tego wątku bo zrobimy tu dyskusję o myśli feministycznej i teorii gender :D)

God's Top 10 napisał:
do "męskiego" skoku w bok potrzebna była również kobieta. Więc nie pisz mi tu, że to tylko meżczyźni decydują o zdradach, bo z kimś muszą zdradzać

Owszem, ale kto kogo ciągnie do wyra. Mężczyźni w małżeństwach częściej zdradzają swoje żony z wolnymi kobietami niz odwrotnie, zauważ. Tu wchodzimy na pole statystyki i widać jakie one są.
Co nie zmienia faktu że owszem, jak u Alfi, każda historia jest nieco inna.

przez Gods Top 10 01 lut 2008, 13:48
Tromgenn napisał(a): ja nie jestem za 100% obyczajowym

Nie dziwi mnie to. Tak po prostu byłoby wygodniej dla Ciebie - Ty możesz zdradzać kobietę, ale kobieta Ciebie już nie. Sęk w tym, że kobieta nie będzie się Ciebie pytała o przyzwolenie na to.
Nie wiem, czy jest sens "licytowania się" statystykami. Bo ja znam takie, z których wynika, że w ramach opacznie rozumianej emancypacji, kobiety pod wieloma względami przebijają mężczyzn (spożycie alkoholu, agresja powiązana z przestępczoscią, zachorowalność na nowotwory do tej pory powszechne głównie u mężczyzn itp.). Jedno dla mnie jest pewne, stawianie sztucznych barier (typu "tylko mężczyzna ma prawo do zdrad z kobietami wolnymi lub mężatkami") tylko zachęca do ich łamania.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Tromgenn 01 lut 2008, 13:58
God's Top 10 pisze
Bo ja znam takie, z których wynika, że w ramach opacznie rozumianej emancypacji, kobiety pod wieloma względami przebijają mężczyzn (spożycie alkoholu, agresja powiązana z przestępczoscią, zachorowalność na nowotwory do tej pory powszechne głównie u mężczyzn itp.)

To się zgadza, dlatego tez mówię, ze się to zmienia. Ja poprostu mam trochę tradycyjne poglady w niektórych dziedzinach.
Masz tez rację ze takie poglądy są dla mnie wygodniejsze. Ale wiesz, mówię tylko w teorii. Nigdy nie zdradziłem swojej obecnej czy byłych dziewczyn i nie mam zamiaru. Mówię bardziej o naszej kulturze, a nie o własnym doświadczeniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 01 lut 2008, 14:06
Tromgenn, nie zarzucam Ci zdrady, moje rozważania są również teoretyczne.
Uwarunkowania kulturowe również się zmieniają. Niestety bardziej jesteśmy podatni na zmiany negatywne, niż pozytywne :-|
Tym niemniej tak Ty, jak ja, czy każdy inny członek forum, jesteśmy częścią jakiejś grupy społecznej. Dlatego sami, każde z nas z osobna powinno się kierować własnym rozumem, a nie tym, co robi "grupa". Tylko w ten sposób, mozemy zminimalizować, bądź powiększyć prąd zmian kulturowych.
Anand22, tacy kulturyści mają siłę, to prawda, ale niemal żadnej wytrzymałości (spróbuj się z nim pościgać w biegu, on po max. 100m spuchnie w zadyszce). A to oznacza, ze seks z takim kimś byłby dla kobiety zbyt "ekspresowy"... nie zdążyłaby się chyba nawet rozgrzać, gdy on by skończył :?
W. Wharton "Stado"

przez Gods Top 10 01 lut 2008, 14:28
anand22 napisał(a):kondycję mają dużo lepszą niż przeciętny niećwiczący

Więc po co tyle trudu ? tylko po to, by być "lepszym" od niećwiczących przeciętniaków ? Aż strach pomyśleć, co taki "przeciętniak" ćwicząc moze osiagnąć w porównaniu z takim "supermanem" :lol:
Poza tym ileż można gapić się z uwielbieniem na takie mięśnie, które trzeba przez parę godzin dziennie "podtrzymywać" ćwiczeniami, by nie "sflaczały" ? Prędzej, czy później podejmowana jest próba rozmowy i o czym kobieta ma z takim gościem rozmawiać ? O budowie mięśni szkieletowych, o odżywkach, suplementach ?
W. Wharton "Stado"

przez Pstryk 01 lut 2008, 19:15
Właśnie zaczęłam czytać książkę "W życiu możesz wybierać" Williama Glassera. Parę stron a pierwszą osobą, o której pomyślałam, gdy odłożyłam książkę to Anand - to byłoby by wyzwanie dla Ciebie - lektura. Mam jednak mieszane uczucia, co do możliwości Twojego umysłu więc nie będę nalegać.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:19 pm ]
Tromgenn, fajnie jest dawać sobie prawa kosztem innych? :?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pstryk

przez Tromgenn 02 lut 2008, 03:40
Cytat:
Tromgenn, fajnie jest dawać sobie prawa kosztem innych?

To miłe uczucie... :D
Nie bój nic, ja ciąge się zmieniam, więc kto wie co będę uważał za prawdę "objawioną" za 2 miechy...
Dajmy każdemu prawo do ewolucji swoją drogą!

przez Pstryk 02 lut 2008, 08:42
Tromgenn napisał(a):To miłe uczucie... Very Happy

Miłe brrrrrrrrrrrrr :shock:
A spoko - człowiek zmienia się całe życie - oby na lepsze ;)
Ile masz lat :?: I czy nie męczy Cię bycie chorągiewką na wietrze :?:

bethi napisał(a):Anand - to byłoby by wyzwanie dla Ciebie - lektura. Mam jednak mieszane uczucia, co do możliwości Twojego umysłu więc nie będę nalegać.

Pojadę po ambicjach - lektura też jest rodzaj żeńskiego ;)
Pstryk

przez NatłokMyśli 02 lut 2008, 15:08
Raz kurva, zawsze kurva jak powiadał George Orwell.
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.

przez Tromgenn 02 lut 2008, 18:40
bethi mam 26 lat i podlegam ciągłej ewolucji wewnętrznej. nie jak chorągiewka, tylko jak rzeka która pomału zmienia bieg i płynie zygzakiem :D

przez Gods Top 10 03 lut 2008, 13:31
W porządku, są gusta i guściki - jedne dziewczyny wolą kulturystów, inne pozornie nieatrakcyjnych "okularników".

Nie miej pretensji, że takie są stereotypy kulturystów - w każdym stereotypie jest trochę prawdy. Niewielu znałem kulturystów, ale za to kazdy z nich musial przeznaczać kilka godzin dziennie na utrzymywanie tych mięśni. Gdy tylko przestawali na jakiś czas, mięśnie flaczały i wyglądały jak zwały tłuszczu lub traciły jędrność. Dlatego przy sporcie tak wymagającym codziennego poświecania czasu, trudno mi sobie wyobrazić szerszy rozwój człowieka w innych dziedzinach, choćby kulturalnych. :roll: Ale nie twierdzę, że kogoś na to nie stać, by się szerzej rozwijać !
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg