relacje z mężczyznami

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

relacje z mężczyznami

przez NN4V 06 paź 2016, 08:09
_Req_ napisał(a):....
np.
5 minut---- dla faceta to piec minut czyli poprostu 5x60sekund sprawdza sobie to na zegarku...---- dla kobiety piec minut to moze byc nieokreslenie dlugo. ...

Najwidoczniej dziewczyny lepiej posługują się teorią względności Einsteina. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

relacje z mężczyznami

przez Rabinizm 06 paź 2016, 11:14
_Req_ napisał(a):Rabinizm nie uwazam ze kobiety mocniej sie angazuja, zapewne szybciej ale nie jestem przekonany czy mocniej.
Nie rob z nas takich zimnych drani xD

Źle to ujęłam. Po prostu przywiązują większa wagę do sfery emocjonalnej, ponieważ lepiej ją rozpoznają i posiadają większy wachlarz emocji.

relacje z mężczyznami

przez refren 06 paź 2016, 11:27
cdn. napisał(a):Zauważyłam, że panuje ogólna opinia, że faceci są bardziej prostolinijni, mniej fałszywi, szczerzy, że prędzej należy facetowi zaufać niż kobiecie, bo nikt tyle sobie nie wyrządzi krzywdy co właśnie kobieta kobiecie.

Nie sądzę, żeby to było powszechne przekonanie. Czasem jednak można się spotkać z opinią, że z mężczyznami się łatwiej pracuje, bo nie plotkują i nie snują tylu intryg co kobiety. Może coś w tym jest, że skupiają się w pracy na innych rzeczach (na zadaniach), inaczej rywalizują i są mniej emocjonalni. A może to tylko stereotyp. Jednak tak samo potrafią być nie fair, wkopać kogoś, pozbyć się odpowiedzialności, podlizywać przełożonym itp. Może za to mniej ich obchodzi życie prywatne Kryśki, charakter Zośki i to że Maryśka za często wychodzi na papierosa. Nie powiedziałabym jednak, że nie plotkują, owszem, plotkują na potęgę, jak nie w pracy, to na piwie po pracy.
Ogólnie wszelkie idealistyczne przekonania o świecie, w którym nikt nie będzie zraniony, a jednocześnie ludzie będą szczerzy (nie do pogodzenia), balony w kształcie serc będą fruwać w powietrzu, wszyscy będą niczym kochający miś i zawsze będą fair, musi prędzej czy później runąć.
Ta sama osoba może kogoś ranić, odrzucać w relacji, nie angażować się, wykorzystać, a przy kimś innym zachowywać się odmiennie - ponieważ będzie bardziej zafascynowana, zaangażowana. Nie ma dobrych i złych ludzi. Świat nie jest fair.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

relacje z mężczyznami

przez salir 06 paź 2016, 11:43
cdn. napisał(a): Zauważyłam, że panuje ogólna opinia, że faceci są bardziej prostolinijni, mniej fałszywi, szczerzy, że prędzej należy facetowi zaufać niż kobiecie, bo nikt tyle sobie nie wyrządzi krzywdy co właśnie kobieta kobiecie. Nie zauważyłam tego. Na mojej drodze spotkałam sporo mężczyzn równie falszywych co baby, nie mających odwagi niczego powiedzieć wprost, skarżących się m.in. na moją osobę po kątach, obgadujących innych jak przekupki na targu, mistrzów nadwornych intryg i manipulacji.

Ha ha od jakiegos czasu mam to same zdanie. Wczesniej jakos tego nie dostrzegalam albo trafialam wsrod znajomych na facetow tych w porzadku. Natomiast teraz uwazam, ze potrafia byc jeszcze gorszymi plotkarzami i intrygantami niz nie jedna kobieta. Przysluchac sie rozmowom w meskim gronie to jest dopiero doswiadczenie :)

relacje z mężczyznami

przez wiejskifilozof 06 paź 2016, 11:50
Czasem faceci też plotkują/

relacje z mężczyznami

przez Rabinizm 06 paź 2016, 13:39
salir napisał(a):Przysluchac sie rozmowom w meskim gronie to jest dopiero doswiadczenie :)

Kiedyś słyszałam rozmowę kolegów, którzy w skali od 1 do 10 oceniali dziewczyny znajdujące się w pobliżu. Nie było to miłym doświadczeniem, zwłaszcza gdy się czuło jak łajno.

relacje z mężczyznami

przez _Req_ 06 paź 2016, 18:04
Ta sama osoba może kogoś ranić, odrzucać w relacji, nie angażować się, wykorzystać, a przy kimś innym zachowywać się odmiennie - ponieważ będzie bardziej zafascynowana, zaangażowana. Nie ma dobrych i złych ludzi. Świat nie jest fair.

Ludzie zachowuja sie w jeden okreslony sposob, jesli ktos nie jest fer do partnera/ki nie bedzie fer w drugim zwiazku i trzecim ... Ludzie nie zmieniaja sie na zawolanie, zeby cokolwiek w swoim zachowaniu zmienic trzeba nad tym pracowac. Kobieta lub mezczyzna w stalym zwiazku romansujaca/y z Toba , jesli zmieni partnera/ke po niedlugim czasie zacznie zdradzac nowego partnera... Ludzie ktorzy mysla ze przy nich akurat i wlasnie przy nich sie zmieni... doswiadczaja olsnienia po fakcie.
Z ta sfera emocjonalna sie zgodze, to fakt kobiety wszystko lacza z emocjami a cos co laczy sie z emocja na trwale zapisuje sie w pamiec.
Faceci tego nie robia, bo nie potrafia. Naukowcy ustalili ze mozg kobiety ma 10x wiecej polaczen miedzy polkulami mozgu niz mezczyzni, dlatego potrafia uzywac obu polkul jednoczesnie. Facet przez mizerne polaczenia "przelacza" miedzy polkulami. Miedzy innymi dlatego faceci potrafia robic jedna rzecz na raz, a kobiety wiele. OOczywiscie dlatego ze skupiaja sie tylko na jednej rzeczy robia to przewaznie lepiej. Wiec jakas rownowaga jest. Jesli facet jest zajety a cos do niego powiesz, nie bedzie pamietal. Zeby mogl zapamietac, musi przerwac czynnosc, "zresetowac system operacyjny i wgrac program sluchanie". Jesli jest zajety i sie do niego mowi, slyszy sie przewaznie: mhmm , tak, no, i tak na przemian. Nie znaczy to w zadnym razie "rozumiem" a raczej "robie cos wiec jestem nieobecny"
Jest wiele roznych typowych zachowan dla kobiet i dla mezczyzn i choc kazdy czlowiek jest inny w wielu przypadkach sie sprawdzaja.
Kobiety jak maja stresa potrzebuja sie wygadac, faceci zamykaja sie w sobie. Juz widac roznice a i sytuacja konfliktowa zaprogramowana.
Facet ma stres i chce sie wyciszyc, wylaczyc od swiata, a tu przychodzi jego kobieta ktora to widzi i chce mu pomoc... wiec mowi: kochanie co Ci jest porozmawiajmy...(w facecie sie gotuje... Nie!! wynocha!! On nie ma ochoty gadac nie czuje takiej potrzeby, jesli chce z kims pogadac to tylko z osoba ktora uwaza za osobe dzieki ktorej problem moze rozwiazac.
Teraz kiedy kobieta ma stres rozmawia o tym.. facet ktory ja kocha poda jej najlepszy znany mu sposob na pokonanie stresu... : zapomnij o tym.
Kobieta musi rozmawiac a facet ma tylko sluchac ona nie chce zeby on sie odzywal, musi sie wygadac bo inaczej jej mozg eksploduje...
heh chyba nie do tematu juz pisze .

relacje z mężczyznami

przez agusiaww 06 paź 2016, 18:20
Mnie to wnerwiaja baby bo siedza gledza gledza, zamiast przejsc do konrektow, poza tym jak mowisz o rozwiazaniu to zawsze pada ee moze, albo tak albo srak :time: a juz te łazenie po sklepach, albo gadki o butach, kto to wytrzyma :shock: :evil: lub a tamta to miała kiecke w grochy, co to kogo interesuje... :silence: A wiekszosc moich kolezanek to wie ze ich sasiad ma 2 kochanke, kiedy zmienił samochod i za ile, w jakim banku ma kase, z pracy kto sie rozwodzi itd, czasami jak do mnie mówia na ten temat to zupełnie nie kojarze osoby z ich opowiesci :( :? A z facetami krótko, konrketnie i na temat, poza tym mozna odbyc fascynujace rozmowy na temat prądu albo majsterkowania :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

relacje z mężczyznami

przez agusiaww 06 paź 2016, 18:27
_Req_ napisał(a):Facet ma stres i chce sie wyciszyc, wylaczyc od swiata, a tu przychodzi jego kobieta ktora to widzi i chce mu pomoc... wiec mowi: kochanie co Ci jest porozmawiajmy....

:shock: nie przejawiam takich zachowan.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

relacje z mężczyznami

przez _Req_ 06 paź 2016, 19:19
agusiaww nie martw sie nie kazda kobieta moze byc kobieta doskonala;)
A tak na powaznie, to typowe dla kobiet ale jakis procent nie pasuje do opisu ogolu. Jednak jak wiadomo wyjatek potwierdza regule.

relacje z mężczyznami

przez Rabinizm 06 paź 2016, 21:07
agusiaww napisał(a):Mnie to wnerwiaja baby bo siedza gledza gledza, zamiast przejsc do konrektow, poza tym jak mowisz o rozwiazaniu to zawsze pada ee moze, albo tak albo srak :time: a juz te łazenie po sklepach, albo gadki o butach, kto to wytrzyma :shock: :evil: lub a tamta to miała kiecke w grochy, co to kogo interesuje... :silence: A wiekszosc moich kolezanek to wie ze ich sasiad ma 2 kochanke, kiedy zmienił samochod i za ile, w jakim banku ma kase, z pracy kto sie rozwodzi itd, czasami jak do mnie mówia na ten temat to zupełnie nie kojarze osoby z ich opowiesci :( :? A z facetami krótko, konrketnie i na temat, poza tym mozna odbyc fascynujace rozmowy na temat prądu albo majsterkowania :)

Jeśli by Ciebie to nie interesowało, to byś nie pisała o tym ze szczegółami. :lol:

relacje z mężczyznami

przez anka szklanka 06 paź 2016, 23:04
agusiaww napisał(a): albo gadki o butach, kto to wytrzyma :shock: :evil: )

Ranisz me serce Agusia! :P

relacje z mężczyznami

przez Michellea 07 paź 2016, 01:01
_Req_ napisał(a):faceci potrafia robic jedna rzecz na raz, a kobiety wiele.

Panowie, potwierdzacie?

_Req_ napisał(a):OOczywiscie dlatego ze skupiaja sie tylko na jednej rzeczy robia to przewaznie lepiej.

No tak, baby zawsze robio gorzej :/

_Req_ napisał(a):Kobiety jak maja stresa potrzebuja sie wygadac

Ja zazwyczaj nie potrzebuję. Potrzebuję pozbyć się czynnika stresogennego, a jeśli to niemożliwe, to pozbyć się stresu i objawów somatycznych z nim związanych.

_Req_ napisał(a):Teraz kiedy kobieta ma stres rozmawia o tym.. facet ktory ja kocha poda jej najlepszy znany mu sposob na pokonanie stresu... : zapomnij o tym.

Dziwna rada. A jeśli stresuje się przed rozmową kwalifikacyjną, to też ma o niej zapomnieć?

_Req_ napisał(a):Kobieta musi rozmawiac a facet ma tylko sluchac ona nie chce zeby on sie odzywal, musi sie wygadac bo inaczej jej mozg eksploduje...

Nie chce, żeby on się nie odzywał, ale żeby jej wysłuchał. To najlepsza forma wsparcia, a nie rady w stylu "wszystko będzie dobrze" albo "nie przejmuj się".

relacje z mężczyznami

przez Michellea 07 paź 2016, 02:35
Capricorn napisał(a):Dla kobiety droga jest ważna np. przymierzanie ubrań ma na celu wyobrażenie sytuacji w jakiej może się znaleźć lub z czym będą dobrze komponować się.

Nie wiem jak reszta dziewczyn, ale ja przymierzam przede wszystkim po to, żeby zobaczyć, czy na mnie pasują i czy dobrze leżą :bezradny:

Capricorn napisał(a):Kobieta podejmuje decyzje pod wpływem emocji, mężczyzna kieruje się logiką.

To jest najgorsza generalizacja ever.
Kobiety nie są pozbawionymi zdolności racjonalnego myślenia istotami, a mężczyźni również ulegają emocjom.

Sortuj wg