a co jeśli ona ma więcej kasy ode mnie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Ḍryāgan 06 wrz 2016, 19:15
wiejskifilozof napisał(a): Ja bym się nie pogniewał,gdyby kobieta miała więcej kasy niż ja 8) nie jestem konserwatystą.Zresztą i tak bym myślał o seksie ( większość czasu)

Jakbyś miał seks to byś o nim cały czas nie myślał :) bez przesady Zaraz wyjdzie, że faceci tylko o seksie, a to przecież nieprawda tylko mity.
elo, o dokladnie to! chujowe cechy sa chujowe i odpychaja mnie od kazdego a nie tylko od kobiet czy mezczyzn
no a z tego wniosek taki, że są uniwersalne cechy niepożądane i to jest w sumie ok, tylko nadal nie wiemy jakie są te cechy typowo męskie lub typowo niemęskie :)
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez kotek em 06 wrz 2016, 19:18
Ḍryāgan napisał(a): bez przesady Zaraz wyjdzie, że faceci tylko o seksie, a to przecież nieprawda tylko mity.

He he 8)
Obrazek

przez iiwaa 06 wrz 2016, 19:42
Ḍryāgan napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a): Ja bym się nie pogniewał,gdyby kobieta miała więcej kasy niż ja 8) nie jestem konserwatystą.Zresztą i tak bym myślał o seksie ( większość czasu)

Jakbyś miał seks to byś o nim cały czas nie myślał :) bez przesady Zaraz wyjdzie, że faceci tylko o seksie, a to przecież nieprawda tylko mity.
elo, o dokladnie to! chujowe cechy sa chujowe i odpychaja mnie od kazdego a nie tylko od kobiet czy mezczyzn
no a z tego wniosek taki, że są uniwersalne cechy niepożądane i to jest w sumie ok, tylko nadal nie wiemy jakie są te cechy typowo męskie lub typowo niemęskie :)

Bo myśli teraz jak nastoletni chłopiec, który nigdy nie miał kobiety.

Z typowo męskich na pewno pewne przywództwo, przewodnictwo, trochę chęci rządzenia, zdolność postawienia na swoim

Z niemęskich - a contrario - podporządkowywanie się, uległość, brak asertywności

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 06 wrz 2016, 19:59
wiejskifilozof, Głodnemu chleb na myśli ;)

przez ego 06 wrz 2016, 20:40
Michellea napisał(a):Tak jakby to co nie jest męskie było automatycznie kobiece.
Ale skoro dana cecha może występować zarówno u kobity jak i faceta, to jaki jest sens nazywania jej (nie)męską/(nie)kobiecą ?

czy chodzi po prostu o cechy o cechy specjalnie (nie)pożądane u danej płci przez wyrażającego swoją opinię, a przymiotnik (nie)męski/(nie)kobiecy znacz tyle co: (nie)cenię taką cechę u faceta/kobiety? ( co nie warunkuje (nie)cenienia tej cechy u płci przeciwnej) , jednak nawet nawiązując, do tego przykładu z siłą, jeśli facet dręczący słabszych jest niemęski, to kobieta robiąca coś analogicznego jest niekobieca czy też niemęska? raczej chyba niekobieca, bo to też cecha niepożądana u kobiety, aby dręczyła słabszych, ale to nadal stawia pod znakiem zapytania cel podziału na męskie i kobiece, skoro to może występować i tu i tu. zbędna komplikacja.

czy może o typowość cech, że kobiety generalnie są słabsze więc niższa szansa na to, ze swojej "siły" użyją analogicznie jak facet, więc zjawisko dręczenia słabszych przez kobietę się pomija, jako coś marginalnego, a skupia się na innych cechach bardziej typowych dla kobiety i wtedy cecha kobieca /męska znaczy tyle co statystycznie częściej występująca u danej płci, ew stereotypowo częściej przypisywana danej płci?.. chociaż to nadal mi nie rozjaśnia jak nazwać cechę, która występuje u kogoś wbrew statystyce, bądź stereotypom płciowym, posługując się nazewnictwem płciowym... cechę typowo męską u kobiety/żeńską u faceta, nazwać męską/ kobiecą? ale wtedy facet dręczący słabszych przy użyciu siły byłby jednak męski, tak samo jak ten, który użyje tej siły do obrony słabszych i tak samo jak kobieta przejawiająca te cechy...
ego

przez Ḍryāgan 06 wrz 2016, 20:46
ego, ale żeś pokomplikowała. Siła chyba może być męską cechą jeśli się jej będzie używać w słusznym celu, np. ochrony słabszych, nie?
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez ego 06 wrz 2016, 20:57
Ḍryāgan, mi się wydaje, że wyklarowałam, ani mnie nie dobijaj, że jest inaczej, bo ja chyba z godzinę nad tym postem siedziałam :hide:
A dlaczego męską cechą ma być siła i to używana do obrony słabszych? że co? co dobre to męskie? co nie? :)
ego

przez Ḍryāgan 06 wrz 2016, 21:04
ego, to że mężczyzna z zasady jest silniejszy od kobiety jest niejako uwarunkowane płcią i tyle (a napisałem, że w obronie słabszych - bo jak facet wykorzystuje swoją siłę, żeby przykładowo lać swoją partnerkę to już nie jest za bardzo męskie, nie?). No ale bywają wyjątki, że i babki są silne - albo mają posturę Brienne z Tarthu (tylko, że wtedy chyba są mało kobiece, nie?). Mnie się jednak kobieta kojarzy ze słabością (oczywiście mam na myśli ową prostą siłę fizyczną, bo mam wrażenie, że psychicznie są silniejsze, no i są też wytrzymalsze - na ból na przykład)

przez Michellea 06 wrz 2016, 21:05
ego napisał(a):czy chodzi po prostu o cechy o cechy specjalnie (nie)pożądane u danej płci przez wyrażającego swoją opinię, a przymiotnik (nie)męski/(nie)kobiecy znacz tyle co: (nie)cenię taką cechę u faceta/kobiety? ( co nie warunkuje (nie)cenienia tej cechy u płci przeciwnej)

Coś w ten deseń. Tylko nie oznacza to od razu, że cenię te cechy u kobiet.
Jest grupa mężczyzn, którzy za atrybut męskości uważają siłę. O tym pisałam i dziwię się, że nie zrozumiałaś.

więc zjawisko dręczenia słabszych przez kobietę się pomija

Się pomija, bo mówiliśmy o mężczyznach.

Ḍryāgan napisał(a):Siła chyba może być męską cechą jeśli się jej będzie używać w słusznym celu, np. ochrony słabszych, nie?

Tak. Chociaż dla mnie w ogóle do takiego podziału na cechy kobiece i męskie trzeba podchodzić z dystansem.

przez ego 06 wrz 2016, 21:16
Ḍryāgan, czemu jak facet używa pewnej swojej cechy( która w dodatku może występować również u kobiety), w dobrym celu to ma to być męskie, a jak w złym to już niemęskie? brzmi to tak, jakby wszystko co pożądane było z automatu męskie...
ego

przez Ḍryāgan 06 wrz 2016, 21:21
No to ja się pytałem, jakie cechy kobiety uważają za typowo męskie czy typowo niemęskie i z tejże dyskusji wyszło, że takowych nie ma, bo wszelkie podane przykłady są uniwersalne i mogą być przyporządkowane także do kobiet.

przez kosmostrada 06 wrz 2016, 21:37
ego, Dwa razy musiałam przeczytać Twój post, napracowałaś się ... ;)

Ḍryāgan, Moim zdaniem nie ma cech "typowo" męskich, czy kobiecych.
Choć nie znam żadnej kobiety, która zostawiałaby brudne skarpety na środku pokoju. ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez ego 06 wrz 2016, 21:55
Ḍryāgan, a może tak: męskie/kobiece = pożądane, niemęskie/niekobiece = niepożądane (dla danej płci niezależnie od nasilenia występowania danej cechy w obrębie danej płci)
silna kobieta jest niekobieca, bo to cecha niepożądana u kobiety,
silny facet jest męski, bo to cecha pożądana dla faceta,
używający siły w złym celu facet jest niemęski, bo to cecha niepożądana u faceta,
używająca siły w złym celu kobieta jest niekobieca do kwadratu,
używający siły w dobrym celu facet jest męski do kwadratu,
używająca siły w dobrym celu kobieta jest... sprzecznością?

kosmostrada napisał(a):ego, Dwa razy musiałam przeczytać Twój post
..czyli jednak Drygan miał rację, że zamotałam ;)
ego

przez Ḍryāgan 06 wrz 2016, 22:41
Ḍryāgan, Moim zdaniem nie ma cech "typowo" męskich, czy kobiecych.
Choć nie znam żadnej kobiety, która zostawiałaby brudne skarpety na środku pokoju. ;)[/quote]
Protestuję, brudne skarpetki na środku pokoju? To nie jest cecha typowo męska, tylko cecha jakiegoś flejtucha. Ja jestem jak wiesz pedantem i z pewnością pod względem porządku wypadam lepiej niż moja partnerka :)

Sortuj wg