Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez NN4V 22 wrz 2016, 09:54
atic napisał(a):....zapewniam cie, że gdyby społeczeństwo sobie wymyśliło, że faceci zakładają biusty a kobiety noszą odkryte, to po jakimś czasie, kobiece piersi by zostały oderotyzowane.

To prawda.
Konstrukty kulturowe determinują postrzeganie.
Świadomość tegoż określa byt. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez atic 22 wrz 2016, 11:11
NN4V napisał(a):
iiwaa napisał(a):Jezu. Wywnioskowałam, że jest młody, jak się mądrzył, że posiadanie narkotyków powinno być przez prawo dozwolone....

Ciekawe dlaczego - jestem starszy, a uważam tak samo. (->... ewentualnie inne, bardziej szkodliwe od wielu "narkotyków", substancje psychoaktywne winny zostać zdelegalizowane, bo nie ma racjonalnych powodów by było inaczej.) Nie rozumiem więc podstawy powyższego wnioskowania.

skoro już iiwaa przytoczyła te sytuacje, to mnie się nie podobało, że zwyrodnialec który porwał dziecko dla okupu, dostał wyrok w zawieszeniu mniejszy niż chłopak co miał trochę trawki na własny użytek.

iiwaa stwierdziła, że się nie znam, bo sąd często zwraca uwagę na kontekst, np. że ten zwyrodnialec miał ciężką przeszłość itp., ja odpisałem, że jaki by nie był ten kontekst to taka sytuacja jest nie do pomyślenia, a iiwaa stwierdziła, że się nie znam i jestem niedouczony i taka to była rozmowa :pirate:
atic

przez atic 22 wrz 2016, 11:22
ale już dajmy spokój, wróćmy do tematu, bo widziałem, że temat wisi już na włosku nad przepaścią :pirate:
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka szklanka 22 wrz 2016, 12:37
iiwaa napisał(a): Skrepowanie odchodzi do lamusa, mozg sie chyba lasuje. Krzycza na widok meskiego pisemka, gdzie na okladkach wlasciwie nic nie widac, tylko pania w majtkach z biustem przyslonietym reka, a same wrzucaja zdjecia: karmiac piersia, zaraz po porodzie (bylo cos, ze w internecie wyladowalo zdjecie baby w PIELUSZE), a nawet w trakcie.

A jeśli ktoś powie, że to niesmaczne to zostanie okrzyknięty zacofanym burakiem bo to tylko piersi, tylko poród a dzieci przecież tak słodko zwracają pokarm na mamusiową koszulę.
A na plaży - gdzie odsłania się więcej niż normalnie, dostaniesz mandat za opalanie topless.

Terror matek mnie przeraża. I wiele dziewczyn, które przed ciążą było przeciwnych publicznemu karmieniu, machaniu pieluszkami w knajpie etc po urodzeniu same zmieniają front na "mniewszytskowolno".

przez na_leśnik 22 wrz 2016, 12:41
Terror matek mnie przeraża. I wiele dziewczyn, które przed ciążą było przeciwnych publicznemu karmieniu, machaniu pieluszkami w knajpie etc po urodzeniu same zmieniają front na "mniewszytskowolno".

Podejrzewam, że to nie jest tylko kwestia matek. Ludzie zazwyczaj akceptują większość kulturowych zakazów, dopóki te ich nie dotyczą.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Michellea 22 wrz 2016, 12:55
Ḍryāgan napisał(a): Myślę, że dyskretnie karmiąca w kącie kobieta, zasłaniająca pierś pieluchą nie byłaby tak widoczna i bulwersująca.

O tym mówię cały czas :)

anka szklanka napisał(a):Chodzi jeszcze o inną rzecz, jaką jest roszczeniowa postawa matek "wolno mi wszystko bo jestem matką" - i nie tyczy się to tylko karmienia ale m.in. przewijania dzieci.

Ok, ja nie mówię, że ma karmić w klasztorze na widoku, jak ma do tego pomieszczenie. A ta roszczeniowa postawa też jest w pewnej mierze reakcją obronną na niechęć wobec matek, która się od pewnego czasu w Polsce rozwija i do której feministki, które teoretycznie powinny bronić kobiet, też dokładają swoje trzy grosze.

anka szklanka napisał(a):A jeśli kelner wyprasza panią, która karmi piersią - nie zdziwi mnie to, bo na miejscu obsługi wolałabym zadbać o komfort większości klientów, jeśliby im się taki widok nie podobał

Najpierw niech wyprosi palaczy, którzy palą obok mnie jak jem na dworze, to bardziej szkodliwe od widoku piersi.
Można by to pociągnąć dalej, czy kelner powinien wyprosić parę gejów, których widok obrzydza innych gości?

iiwaa napisał(a):Krzycza na widok meskiego pisemka, gdzie na okladkach wlasciwie nic nie widac, tylko pania w majtkach z biustem przyslonietym reka, a same wrzucaja zdjecia: karmiac piersia, zaraz po porodzie (bylo cos, ze w internecie wyladowalo zdjecie baby w PIELUSZE), a nawet w trakcie.

Nie porównuj zdjęć erotycznych do zdjęcia kobiety, która karmi :hide: Ḍryāgan dobrze zauważył, że nie powinno się takiej piersi postrzegać w kontekście seksualnym.

iiwaa napisał(a):Jeszcze jakies dziwne te piersi (strasznie duze, jakby takie rozlazle i ciemne sutki) maja

Hehe, czyli tej strony nigdy nie widziałaś: http://www.007b.com/breast_gallery.php

iiwaa napisał(a):nosza przy takich duzych biustach miekkie staniki. To ja mam A i zwykle nosze z fiszbinami i wypelniane, bo ladniejsze, ewentualnie miekkie koronkowe (jakies takie fikusne), ale to rzadziej i nie do pracy absolutnie... Przeciez taka szmatka nic nie trzyma.

Miękkie są zdrowsze. W ogóle w Polsce trudno w sklepie stacjonarnym kupić dobry stanik, w dobrym rozmiarze. Chyba wiesz, że A to nie całe oznaczenie rozmiaru?

wiejskifilozof napisał(a):Wydaje mi się,że do butelki.To zachęcają Was drogie panie.Koncerny farmaceutyczne,pokazując to nowoczesną kobietę.Karmiająca butelką,żeby na tym zarobić.

Nie farmaceutyczne, tylko te od żywności, np. Nestle.
Takie mleko to zmodyfikowane mleko krowie. Choćby nie wiem jak się starali, to nigdy nie będzie mleko podobne do mleka matki.

przez salir 22 wrz 2016, 13:19
Zawsze mnie troche dziwi zdecydowane zdanie innych na pewien temat, ze widza tylko jedna strone a drugiej jakby nie dostrzegaja. Zawsze staram sie znalezc srodek...kompromis czy to wyrazny brak wlasnego zdania ?

przez kotek em 22 wrz 2016, 13:22
Michellea napisał(a):Można by to pociągnąć dalej, czy kelner powinien wyprosić parę gejów, których widok obrzydza innych gości?

Zależy, co będą robić :lol:. No przestań, przecież nie chodzi o samą obecność, tylko zachowanie.
Obrazek

przez Michellea 22 wrz 2016, 13:25
salir, to chyba dobrze. Dostrzegać dwie strony i umieć zrozumieć ich argumenty, to dobra umiejętność.
Sama nie uważam, że powinno się kompletnie bez skrępowania odsłaniać piersi do karmienia, bo wszystko mi wolno, ale nie podoba mi się odsyłanie wszystkich matek karmiących piersią do domu. Przecież mogą się zasłonić, komu to przeszkadza? Jest wiele bardziej nieprzyjemnych dla oka widoków na ulicach, tylko nikt nie jest tak odważny, żeby na nie zareagować.

przez Michellea 22 wrz 2016, 13:29
kotek em, to chyba jasne, że chodzi mi o to, że w jakiś sposób będą wyrażać swoją seksualność.
Tak samo nie podoba mi się jak stoję w autobusie, jest pełno ludzi, nie mam za bardzo gdzie przejść, a obok stoi migdaląca się (heteroseksualna) para. Możemy wymieniać wiele takich przykładów, to wszystko kwestia kultury osobistej, której brakuje wielu osobom, nie tylko matkom karmiącym piersią.

przez atic 22 wrz 2016, 14:14
kiedyś miałem taką sytuacje, że kobieta karmiła piersią przy mnie, ten widok mi się nie podobał ale odwróciłem głowę w innym kierunku i było po sprawie, więc nie wiem o co takie halo :]
atic

przez iiwaa 22 wrz 2016, 16:24
Michellea, ja nie porównuję zdjęć erotycznych do zdjęć matek karmiących, bo te pierwsze są dla mnie o niebo bardziej estetyczne. Wolę oglądać ładny biust pani Krupy niż piersi z których coś cieknie, które są obślinione, blade, mają jakieś rozlazłe otoczki i widoczne żylki czy coś tam.
Mnie się piersi karmiących nie kojarzą erotycznie, tylko niesmacznie.

Mamy z mężem dylemat, może ktoś nas oświeci :D im cały czas coś cieknie z piersi, czy tylko wtedy jak dzieciak się posila? Bo mąż ma straszny dylemat, jak oni ze sobą sypiają, skoro jej ciągle coś cieknie, bo jego by to obrzydzało :D
All the lights are shining
So brightly everywhere
And the sound of children's
Laughter fills the air

przez Michellea 22 wrz 2016, 16:42
iiwaa, chodziło o to, że napisałaś, że karmiące krzyczą na widok zdjęć erotycznych, a same wrzucają zdjęcia ze swojego karmienia. Jest różnica, bo te pierwsze w założeniu są nacechowane seksualnie, mają odpowiednie seksualne reakcje wywołać u odbiorcy. Te drugie nie mają być seksualne, więc dlaczego porównywać te sytuacje?

iiwaa napisał(a):Mamy z mężem dylemat, może ktoś nas oświeci im cały czas coś cieknie z piersi, czy tylko wtedy jak dzieciak się posila? Bo mąż ma straszny dylemat, jak oni ze sobą sypiają, skoro jej ciągle coś cieknie, bo jego by to obrzydzało

Serio? :hide: Myślałam, że wszyscy wiedzą, że jak dziecko nie je, to mleko strumieniem po piersiach nie spływa.

Btw jeśli dziecko je z butelki, to też może mu ciec po buzi i też mu się ulewa, więc butelka nie jest rozwiązaniem Waszego problemu obrzydzenia :bezradny:

przez Kontrast 22 wrz 2016, 16:50
No i na co w koncu wyszlo? Lepiej miec czy nie miec?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Sortuj wg