Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez refren 14 sie 2016, 20:13
Nie są gorsze.

Myślę, że możemy powoli zamykać temat i czekać na następne pytanie nurtujące wiejskiegofilozofa.

;)

przez elo 14 sie 2016, 20:19
proponuje wiec: czy osoby ktore jedza platki na sniadanie sa gorsze od tych ktore jedza kanapki?

[tylko powazne odpowiedzi]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez wiejskifilozof 14 sie 2016, 20:27
iiwaa napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Ja jestem z tych ludzi,którzy uważają.Jak chcesz mieć dzieci, zrób (urodź) i ze 20 ,ale nie wyzywaj nikogo od bezużytecznych.Bo nie mają dzieci.

:brawo: :brawo: :brawo:

Znam małżeństwo,on 39 lat.Ona rok starsza,maą kasę( są po prawie)]i nie mają dzieci.A małżeństwem są już od 10 lat.

:lol: :lol: :lol: Pozdrawiam kolegów :D

A ile ludzi nie ma dzieci,wyliczę tych znanych z kasą : Krystyna Pawłowicz,Jarosław Kaczyński,Doda,Wojewódzki,Andrzej Zieliński.
Dziecko,nie jest do życia im potrzebne.

Ale weź pod uwagę też to, czy są w stałych związkach.
Jak wymagać rodzenia od Krystyny Pawłowicz, skoro nie ma z kim? ;)

Z drugiej strony - Jan Kulczyk - dwójka dzieci. A przecież to wizjoner biznesu (mówię to z najwyższym podziwem, bo od dawna fascynowała mnie postać Jana Kulczyka).[/quote]

Wybacz, ale tematów o biznesie i polityce na Forum pełno.I zawsze się kończą tym samym,wyzywaniem się od lewactwa i faszystów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 14 sie 2016, 20:51
Są pewne oczekiwania społeczne od osób na określonym etapie życia, zgodnie z ich wiekiem, takie jak podjęcie pracy zawodowej, małżeństwo, dzieci. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach osiąganie ich przebiega w sposób mocno zindywidualizowany (różne są koleje życia). Wiele teorii psychologicznych zakłada, że są zadania rozwojowe dla różnych okresów życia, które powodują rozwój psychospołeczny. Związek z inną osobą uczy np. odpowiedzialnej miłości, urodzenie dziecka opiekuńczości, myślenia o czymś więcej niż o własnych potrzebach, wchodzenie w nowe role (np. rodzica) wzbogaca czyjeś życie, osobowość. Zwykle nadaje też sens życiu (życie dla innych wydaje się być bardziej wartościowe niż tylko dla siebie). Biologicznie jest czas optymalny dla rozrodczości, który mija. Ogólnie więc posiadanie dzieci jest korzystne dla jednostki, dla społeczeństwa też. Ale nie każdemu jest to dane i nie każdy może być rodzicem. Można być wartościowym człowiekiem bez dzieci, realizować się na innym polu i dawać coś z siebie. W dzisiejszych czasach wciąż rośnie zakres tolerancji dla różnego przebiegu życia, z drugiej strony jest moim zdaniem (i nie tylko) duży poziom agresji np. wobec rodzin wielodzietnych. Celebryci, którzy wybrali wygodny styl życia lansują swój model jako lepszy. Żyjemy w świecie permanentnej wojny ideologicznej, w której "mieć dzieci" i "nie mieć" ma swoje znaczenia. Ale to właśnie kwestie ideologii, w codziennym życiu akceptujemy to, że ludzie są różni. Gorzej, jak otworzymy internet.

przez refren 14 sie 2016, 20:57
wiejskifilozof napisał(a):Z drugiej strony - Jan Kulczyk - dwójka dzieci. A przecież to wizjoner biznesu (mówię to z najwyższym podziwem, bo od dawna fascynowała mnie postać Jana Kulczyka).

Wizjoner, który dzięki "znajomym" kupił za bezcen spółkę państwową i sprzedał iks razy drożej firmie zagranicznej. Fakt, nie każdy ma taką wizję, bo trzeba było mieć kontakty wśród polityków i wpływowych osób czyli w poesbeckiej mafii, która się utrzymała przy korycie po 1989.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez NN4V 14 sie 2016, 21:39
wiejskifilozof napisał(a):....Jak wymagać rodzenia od Krystyny Pawłowicz, skoro nie ma z kim? ;)....

Hehe.... brak dziecka z przyczyn obiektywnych :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Reynevan 14 sie 2016, 21:48
refren napisał(a):Nie są gorsze.

Myślę, że możemy powoli zamykać temat i czekać na następne pytanie nurtujące wiejskiegofilozofa.

;)

Nie muw nam jak mamy rzyć !1
Reynevan

przez wiejskifilozof 15 sie 2016, 08:10
refren napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Z drugiej strony - Jan Kulczyk - dwójka dzieci. A przecież to wizjoner biznesu (mówię to z najwyższym podziwem, bo od dawna fascynowała mnie postać Jana Kulczyka).

Wizjoner, który dzięki "znajomym" kupił za bezcen spółkę państwową i sprzedał iks razy drożej firmie zagranicznej. Fakt, nie każdy ma taką wizję, bo trzeba było mieć kontakty wśród polityków i wpływowych osób czyli w poesbeckiej mafii, która się utrzymała przy korycie po 1989.

Refren,masz komunistyczne poglądy gospodarcze ?

przez helloafrica 15 sie 2016, 12:21
wiejskifilozof napisał(a):Kiedyś spotkałem się z opinią ( nie na Forum),że kobiety i mężczyźni,którzy nie mają dzieci.Są gorszą częścią społeczeństwa,że obowiązkiem każdego,dorosłego człowieka jest posiadanie dzieci.
A co z ludźmi,którzy z różnych przyczyn nie mogą mieć dzieci ? Którzy ich nie chcą ? Czy tacy,ludzie są gorsi ?

Trochę tak bo prawdziwa rodzina opiera się na wartościach, np. para gejów nigdy nie będzie tak wartościowa jak normalna rodzina. Dzieci to podstawa, bez tego związek jest jałowy bez prawdziwej miłości. Ile jest pięknych rodzin, gdzie rodzice zabiegają o siebie jak i o rodzeństwo, wspólnie spędzone święta, czy nawet zwykłe dni kiedy to rodzice starają się o dzieci, o ich dobre wychowanie i prestiż np. w szkole, wspólne wypady do mcdonalda czy na wczasy np. nad morzem. Bez dzieci to jak bez ręki...
helloafrica

przez iiwaa 15 sie 2016, 12:48
helloafrica napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Kiedyś spotkałem się z opinią ( nie na Forum),że kobiety i mężczyźni,którzy nie mają dzieci.Są gorszą częścią społeczeństwa,że obowiązkiem każdego,dorosłego człowieka jest posiadanie dzieci.
A co z ludźmi,którzy z różnych przyczyn nie mogą mieć dzieci ? Którzy ich nie chcą ? Czy tacy,ludzie są gorsi ?

Trochę tak bo prawdziwa rodzina opiera się na wartościach, np. para gejów nigdy nie będzie tak wartościowa jak normalna rodzina. Dzieci to podstawa, bez tego związek jest jałowy bez prawdziwej miłości. Ile jest pięknych rodzin, gdzie rodzice zabiegają o siebie jak i o rodzeństwo, wspólnie spędzone święta, czy nawet zwykłe dni kiedy to rodzice starają się o dzieci, o ich dobre wychowanie i prestiż np. w szkole,
wspólne wypady do mcdonalda
czy na wczasy np. nad morzem. Bez dzieci to jak bez ręki...

Faktycznie piękne te wypady do mcdonalda!!
Ładuj w dzieciarnię ten syf, to nawet 50tki nie dożyją, ale to już nie mój problem.

Związek bez dzieci to związek bez miłości? Zastanów się najpierw, o czym piszesz i zobacz, ile par Z DZIEĆMI spotyka się na sali rozpraw podczas sprawy rozwodowej.
I wyobraź sobie, że pary bez dzieci również o siebie zabiegają.

Aaaa... rozumiem, że skoro "jak bez ręki", to dzieci są potrzebne do jedzenia w mcdonaldzie i do jechania nad morze. Bez nich nie pojedziesz :D
I do "prestiżu w szkole" :D

Twoim zdaniem dzieci = wartości, a brak dzieci = brak wartości?
Jaka jest wartość tego żarcia w mcdonaldzie, że uznałaś, że trzeba je podkreślić?

przez iiwaa 15 sie 2016, 12:52
wiejskifilozof napisał(a):
iiwaa napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Ja jestem z tych ludzi,którzy uważają.Jak chcesz mieć dzieci, zrób (urodź) i ze 20 ,ale nie wyzywaj nikogo od bezużytecznych.Bo nie mają dzieci.

:brawo: :brawo: :brawo:

Znam małżeństwo,on 39 lat.Ona rok starsza,maą kasę( są po prawie)]i nie mają dzieci.A małżeństwem są już od 10 lat.

:lol: :lol: :lol: Pozdrawiam kolegów :D

A ile ludzi nie ma dzieci,wyliczę tych znanych z kasą : Krystyna Pawłowicz,Jarosław Kaczyński,Doda,Wojewódzki,Andrzej Zieliński.
Dziecko,nie jest do życia im potrzebne.

Ale weź pod uwagę też to, czy są w stałych związkach.
Jak wymagać rodzenia od Krystyny Pawłowicz, skoro nie ma z kim? ;)

Z drugiej strony - Jan Kulczyk - dwójka dzieci. A przecież to wizjoner biznesu (mówię to z najwyższym podziwem, bo od dawna fascynowała mnie postać Jana Kulczyka).

Wybacz, ale tematów o biznesie i polityce na Forum pełno.I zawsze się kończą tym samym,wyzywaniem się od lewactwa i faszystów.[/quote]

A czy ktoś mówi o biznesie? Raczej o tym, że bogaci również maja dzieci.

Aaa, helloafrica, faktycznie rodzina, w której żona się obnaża na widok publiczny, jest tak przepełniona wartościami... ;)
Nie żebym miała coś przeciw, bo to nie mój problem, ale zrób porządek na swoim podwórku, a potem dopiero dyktuj, kto jest gorszy, a kto nie.
A dzieciątka tak potrzebne, tak umacniające rodzinę, potem będą oglądać jak robi sobie dobrze pod kamerkę dla niewyżytych panów ;)
Gratuluję RODZINY przez wielkie R!

przez helloafrica 15 sie 2016, 13:11
iiwaa, ale ci podpasował ten temat jeszcze czerpiesz z naszych osobistych problemów i próbujesz nas oczernić. Brawo :brawo:
Najlepiej rozprzestrzenić czyjś problem na pół forum i mieć z tego uciechę. Dzięki.

Wyrażam tylko własne zdanie, mam do tego prawo.

I jeszcze nabijasz się z naszego zmarłego synka bo to część rodziny...
helloafrica

przez wiejskifilozof 15 sie 2016, 13:12
Czyli jednak,to prawda dla konserwatywnej części społeczeństwa MUSZĄ być dzieci :? cóż widać,że jesteśmy 10000 lat za Europejczykami.Czuli dla ultrakonserwatystów,kobieta jest wtedy wartościowa gdy,urodzi dziecko ?

Bogaci mają zwykle jedno dziecko,góra dwoje.To biedni ludzie,rozmnażają się jak króliki.A potem bieduję,przymierają głodem,nie mają za co kupić jedzenie.Zapłacić rachunki,ale są dumni,bo mają po 12 dzieci.Z brudnymi buziami,starych ciuchami.I perspektywą dziedziczenie biedy i nie zaradności życiowej.
Ja na przykład nie chcę mieć dzieci,wcale nie czuje potrzeby by,dać światu potomka./

przez Reynevan 15 sie 2016, 13:13
helloafrica napisał(a):

Trochę tak bo prawdziwa rodzina opiera się na wartościach, np. para gejów nigdy nie będzie tak wartościowa jak normalna rodzina. Dzieci to podstawa, bez tego związek jest jałowy bez prawdziwej miłości. Ile jest pięknych rodzin, gdzie rodzice zabiegają o siebie jak i o rodzeństwo, wspólnie spędzone święta, czy nawet zwykłe dni kiedy to rodzice starają się o dzieci, o ich dobre wychowanie i prestiż np. w szkole, wspólne wypady do mcdonalda czy na wczasy np. nad morzem. Bez dzieci to jak bez ręki...

Zatem jeśli ich nie masz, to pierwszy sobie ją utnij, trollu.
Reynevan

Sortuj wg