Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Ḍryāgan 21 wrz 2016, 19:29
Lusesita Dolores, nie, nie zrozumiem. Ja nie zamierzam oceniać negatywnie osób, które nie chcą czy nie mogą mieć dzieci. To ich wybór. Mogę zrozumieć, że ktoś nie lubi dzieci i go brzydzą czy coś w tym rodzaju. Mogę też zrozumieć, że ktoś nie chce mieć dzieci, bo poświęca się karierze. Albo nie chce mieć dzieci, bo czuje, że nie jest w stanie ich właściwie wychować (byłby złym rodzicem, nie chce krzywdzić, nie chce przekazać "złych" genów). Natomiast nie rozumiem czemu osoby, które wypowiadają takie opinie na temat dzieci jak Lusesita Dolores nagle pałają chęcią urodzenia dziecka
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez salir 21 wrz 2016, 19:30
atic napisał(a):
Owszem, jest to idem per idem. Mnie nie wierzysz, to wybierz sie na jakakolwiek uczelnie wyzsza, gdzie prowadza zajecia z logiki formalnej.

Nic nie zmienia dodanie slow"bo warto".
Jak zatem - na podstawie niniejszego sformulowania - odpowiedzielibysmy na pytanie - "dlaczego warto skupic sie na dobru dziecka?"
Odpowiedz musi - niestety - brzmiec: "bo warto".
Wartosc jest wartoscia. Nikt nie uszczegolowil, ze absolutna.

ale ja nie muszę się wybierać na uczelnie wyższą aby opanować logikę, zwłaszcza formalną, którą mam w paluszku.

to ty nie rozumiesz, o czym ja piszę.

jak piszę, że coś warto, bo warto, daje tym do zrozumienia, że to jest wartością samą w sobie, skoro samo to co w pierwszym członie, daje to co w drugim członie - jest czymś wartym, to znaczy, ze to co w pierwszym członie ma wartość samą w sobie

wytłumaczyłem ci to łopatologicznie, więc może tym razem zrozumiesz. przyznaj się do błędu, warto być uczciwym, bo warto.

Dziękuję atic mnie przekonałeś :great:

przez iiwaa 21 wrz 2016, 19:46
salir napisał(a):
salir napisał(a):
kotek em napisał(a):salir, wystarczyłoby zrobić to w bardziej ustronnym miejscu, niż jacuzzi :roll:. Bo oczywiście sam zarzut jest bezsensowny.

http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79353, ... znego.html

http://www.pudelek.pl/artykul/96101/mar ... nie_bakow/

Ja nie mam nic przeciwko to tak jakbym zabraniała wszystkim jeść w restauracjach itp
Podajnik jest tylko inny... :D

Problem w tym, że spożywający posiłki w restauracjach nie odkrywają klaty.
Co więcej, nie widziałam też jeszcze, żeby ktoś tak jadł, że mu się po brodzie leje, nikt nie wypluwa ani nie zwraca.
Najbardziej bawi mnie, że to "naturalne". No cóż - mamy szereg naturalnych czynności fizjologicznych, możemy je załatwiać zatem publicznie? :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 21 wrz 2016, 19:51
Ḍryāgan, osoby które nie mogą miec dzieci nie mają wyboru to po 1
ja uważam że osoby takie dla których dziecko jest celem i pragnieniem największym, które obsesję wykazują już PRZED zajściem w ciążę. One nie powinny mieć dzieci bo im sie wydaje ze dziecko jest ich własnością
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez iiwaa 21 wrz 2016, 19:53
atic napisał(a):
ale ja nie muszę się wybierać na uczelnie wyższą aby opanować logikę, zwłaszcza formalną, którą mam w paluszku.

to ty nie rozumiesz, o czym ja piszę.

jak piszę, że coś warto, bo warto, daje tym do zrozumienia, że to jest wartością samą w sobie, skoro samo to co w pierwszym członie, daje to co w drugim członie - jest czymś wartym, to znaczy, ze to co w pierwszym członie ma wartość samą w sobie

wytłumaczyłem ci to łopatologicznie, więc może tym razem zrozumiesz. przyznaj się do błędu, warto być uczciwym, bo warto.

Problem w tym, że mnie Twoje dawanie do zrozumienia nie interesuje.
Mówimy o błędzie W DEFINIOWANIU.
Nawet w przypadku wartości autotelicznych nie usprawiedliwisz twierdzeń "idem per idem", bo one po prostu są. Widać je jak byk.
Nie czepiałabym się, gdyby zdanie zbudowane było w sposób: "po prostu warto .... (wstawić dowolne)".
Sformułowanie "warto bo warto" jest błędem takim samym, jak i Twoje "kryminalizowanie" ludzi (wybacz, niezmiennie mnie to bawi, a mojemu małżonkowi prawie że okulary spadły ;) ).

przez Ḍryāgan 21 wrz 2016, 19:57
Lusesita Dolores napisał(a):Ḍryāgan, osoby które nie mogą miec dzieci nie mają wyboru to po 1
ja uważam że osoby takie dla których dziecko jest celem i pragnieniem największym, które obsesję wykazują już PRZED zajściem w ciążę. One nie powinny mieć dzieci bo im sie wydaje ze dziecko jest ich własnością
to akurat też prawda. Dziecko nie jest niczyją własnością i nie jest jego zadaniem spełnianie marzeń rodziców. Natomiast jak jest małe potrzebuje też miłości rodziców (ale mądrej miłości), żeby to nie była hodowla
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez salir 21 wrz 2016, 19:58
iiwaa napisał(a):Problem w tym, że spożywający posiłki w restauracjach nie odkrywają klaty.
Co więcej, nie widziałam też jeszcze, żeby ktoś tak jadł, że mu się po brodzie leje, nikt nie wypluwa ani nie zwraca.
Najbardziej bawi mnie, że to "naturalne". No cóż - mamy szereg naturalnych czynności fizjologicznych, możemy je załatwiać zatem publicznie? :D

Nikt nigdy nie widział klaty damskiej :D kobiety to szczególnie a zresztą to można robić dyskretnie.
A ja widziałam w pociągu gościa zemdliło bo wcześniej wypił za dużo.
Wszyscy pierdzą publicznie a później każdy udaje, że to nie on. Nie zdarzyło Ci się na wykładzie?

przez Michellea 21 wrz 2016, 20:00
iiwaa napisał(a):Problem w tym, że spożywający posiłki w restauracjach nie odkrywają klaty.

Klaty może nie odkrywają, ale robią szereg innych niezbyt kulturalnych rzeczy.
Mnie karmienie w miejscach publicznych nie przeszkadza, chyba że to jest rzeczywiście wywalanie na wierzch piersi. W restauracji bardziej mi przeszkadza, gdy chcę spożyć posiłek na powietrzu, a nagle klient przy stoliku obok zapala papierosa i dzieli się ze mną przepysznymi truciznami w nim zawartymi.

iiwaa napisał(a):Najbardziej bawi mnie, że to "naturalne". No cóż - mamy szereg naturalnych czynności fizjologicznych, możemy je załatwiać zatem publicznie?

Nie. Natomiast dziwi traktowanie karmienia piersią jako czegoś zakazanego, tabu. W końcu podstawową funkcją piersi jest karmienie potomstwa.

przez ego 21 wrz 2016, 20:01
iiwaa napisał(a):Mówimy o błędzie W DEFINIOWANIU.
Zdanie "Warto dbać o dobro dziecka, bo warto" to definicją czego jest?
ego

przez iiwaa 21 wrz 2016, 20:01
Ḍryāgan napisał(a):
Lusesita Dolores napisał(a):Ḍryāgan, osoby które nie mogą miec dzieci nie mają wyboru to po 1
to akurat też prawda. Dziecko nie jest niczyją własnością i nie jest jego zadaniem spełnianie marzeń rodziców. Natomiast jak jest małe potrzebuje też miłości rodziców (ale mądrej miłości), żeby to nie była hodowla

A ja śmiem twierdzić, że noworodek na tyle nie ogarnia, że generalnie nie ma znaczenia, czy ktoś wykonuje pewne czynności z miłością, czy bez niej.

przez iiwaa 21 wrz 2016, 20:05
salir napisał(a):

Nikt nigdy nie widział klaty damskiej :D kobiety to szczególnie a zresztą to można robić dyskretnie.
A ja widziałam w pociągu gościa zemdliło bo wcześniej wypił za dużo.
Wszyscy pierdzą publicznie a później każdy udaje, że to nie on. Nie zdarzyło Ci się na wykładzie?

No to piersi ;)
Klatki piersiowej - tę mamy wszyscy ;)

A nie wiem, ja tylko "pierdolino" jeżdżę ostatnio, grzecznie jest.

Nie, nie zdarzyło mi się na wykładzie :D 1) mam tylko jedną godzinę wykładową w tygodniu 2) studenci siadają w pierwszych rzędach 3) mamy mikrofony.
Jeśli mówimy o zajęciach - nie pozwoliłabym ani przebywać z dzieckiem, ani tym bardziej karmić go na swoich zajęciach.

przez Ḍryāgan 21 wrz 2016, 20:06
A ja śmiem twierdzić, że noworodek na tyle nie ogarnia, że generalnie nie ma znaczenia, czy ktoś wykonuje pewne czynności z miłością, czy bez niej.

iiwaa, a ja śmiem twierdzić, że to nieprawda. Gdyby było jak piszesz nie istniałaby tzw. choroba sieroca

przez Michellea 21 wrz 2016, 20:12
iiwaa napisał(a):mojemu małżonkowi prawie że okulary spadły

Twój mąż nas czyta? :D

Jeśli mówimy o zajęciach - nie pozwoliłabym ani przebywać z dzieckiem, ani tym bardziej karmić go na swoich zajęciach.

iiwaa, daj namiary na swój wykład, chętnie przyjdę :D

przez iiwaa 21 wrz 2016, 20:22
Michellea napisał(a):

Klaty może nie odkrywają, ale robią szereg innych niezbyt kulturalnych rzeczy.
Mnie karmienie w miejscach publicznych nie przeszkadza, chyba że to jest rzeczywiście wywalanie na wierzch piersi. W restauracji bardziej mi przeszkadza, gdy chcę spożyć posiłek na powietrzu, a nagle klient przy stoliku obok zapala papierosa i dzieli się ze mną przepysznymi truciznami w nim zawartymi.

iiwaa napisał(a):Najbardziej bawi mnie, że to "naturalne". No cóż - mamy szereg naturalnych czynności fizjologicznych, możemy je załatwiać zatem publicznie?

Nie. Natomiast dziwi traktowanie karmienia piersią jako czegoś zakazanego, tabu. W końcu podstawową funkcją piersi jest karmienie potomstwa.

W większości miejsc jest to zakazane, więc możesz zgłosić obsłudze.
Mnie już w sumie wszystko jedno - współpracownik pali i łazi z tą fajką po wszystkich gabinetach, więc się po tylu latach przyzwyczaiłam.
Do tego klnie jak szewc :D

W przypadku człowieka - niekoniecznie. Jesteśmy jedynym gatunkiem, którym piersi służą też do czego innego.

Sortuj wg