Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez wiejskifilozof 21 sie 2016, 18:08
Michellea napisał(a):A ja tam lubię dzieci i jeśli będę miała w przyszłości możliwość, to chciałabym je mieć ;)

Ja mam taką nadzieję,że nie będę miał dzieci.Chyba i ja dołączam,do grona egoistów.Którzy nie chcą mieć dzieci.

przez agusiaww 21 sie 2016, 18:10
wiejskifilozof napisał(a):
Michellea napisał(a):A ja tam lubię dzieci i jeśli będę miała w przyszłości możliwość, to chciałabym je mieć ;)

Ja mam taką nadzieję,że nie będę miał dzieci.Chyba i ja dołączam,do grona egoistów.Którzy nie chcą mieć dzieci.

facet moze spłodzic dziecko jak i ma 70lat, chociaz w dzisiejszych czasach i 60 latka moze miec dzieci z in vitro :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez wiejskifilozof 21 sie 2016, 18:12
Jejku,straszne ja w wieku 70 lat.Nie chce mieć dzieci,w wieku 40 lat też nie :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 21 sie 2016, 18:13
Ja raczej nie będę miał dzieci, ale nie dlatego ze ich nie lubię tylko jestem życiowym nieudacznikiem i przegrywem który nie radzi sobie sam z sobą a co dopiero z rodziną. A po drugie nie mam nawet kandydatki na to i nigdy nie miałem bo jestem nieśmiałym samotnikiem, który raczej kobiet nie interesuje.
Największy Forumowy Maruda

przez wiejskifilozof 21 sie 2016, 18:15
Mnie też żadna nie chcę.A psychiczne wolę,obejrzeć Mam Talent,niż przewijać pieluchy.

przez Ḍryāgan 21 sie 2016, 18:17
czasem można nie chcieć dzieci nie z egoizmu tylko wręcz przeciwnie. Ja na przykład nie chcę dzieci z powodu zasadniczego - po co im przekazywać wadliwe geny? Żeby się męczyły? Poza tym nie sądzę, że byłbym dobrym ojcem po takim wychowaniu jakie sam odebrałem i przy moich wahaniach nastroju. Nie chcę nikogo krzywdzić, a tym bardziej dzieci, które nie miałyby na to wpływu jakiego mają rodzica
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez anka szklanka 21 sie 2016, 18:23
elo napisał(a):identycznie do tego podchodze kurde anka szklanka nawet nie wiesz jak bardzo ciesze sie z tego ze wrocilas na forum bo brakowalo mi tu takich postow

Dziękuję. Bardzo miło mi to słyszeć... czytać :P

iiwaa napisał(a):Anka szklanka - wspomnialas o szkolnictwie wyzszym, wiec jestem zmuszona wspomniec tylko ze nasza rola juz nie jest wychowywac czy interesowac sie prywatnymi sprawami studentow (np. sytuacja rodzinna), bo to dorosli ludzie ;) a my tam jestesmy tylko od dydaktyki ;)

No pewnie, ale to z rozmachu napisałam :D

Choć w przypadku wyższych szczebli edukacji narzekania bywają podobne "A bo ten od filozofii myśli, że my samymi szkopenchałerami mamy żyć! A my mamy przecież tyyyle egzaminów! Co on myśli, że tylko jego filozofia najważniejsza?". Narzekania ze strony studentów są o tyle kosmiczne, że sami wybierają kierunek i nie rozumiem, jak można narzekać na coś czego sami (podobno) chcemy się uczyć.

[/ot] ;)

carlosbueno napisał(a): tylko jestem życiowym nieudacznikiem i przegrywem który nie radzi sobie sam z sobą a co dopiero z rodziną. A po drugie nie mam nawet kandydatki na to i nigdy nie miałem bo jestem nieśmiałym samotnikiem, który raczej kobiet nie interesuje.

Czekałam na Twój post w tym tonie :mrgreen:

przez carlosbueno 21 sie 2016, 18:25
carlosbueno napisał(a):
tylko jestem życiowym nieudacznikiem i przegrywem który nie radzi sobie sam z sobą a co dopiero z rodziną. A po drugie nie mam nawet kandydatki na to i nigdy nie miałem bo jestem nieśmiałym samotnikiem, który raczej kobiet nie interesuje.

Czekałam na Twój post w tym tonie :mrgreen:

No cóż, jestem przewidywalny do bólu. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez Liber8 21 sie 2016, 18:26
Osoby bezdzietne są bez wątpienia gorsze :pirate: Nie pomogą na ten stan posty osób również bezdzietnych, które uzasadniają, że nie są wcale gorsze.
Są gorsze i tyle. Mało tego, odczuwają swoją gorszość do tego stopnia, że nonstop o tym myślą i postanawiają zapytać na forum, czy przypadkiem nie są gorsze?
- jak wiadomo posiadający dzieci, nie napiszą wprost bezdzietnym - "jesteście gorsi", cicho siedzą, ale w głębi duszy mają ich za gorszych, przede wszystkim za brak podjęcia trudu jakim jest wychowanie.

Powie wam tak nawet ksiądz na kolędzie, jak wiadomo: dzieci = sakramenty, sakramenty = kasa, dzieci = kasa, brak dzieci = brak kasy z sakramentów.
Nie bez powodu jestem pytany podczas takiej wizyty kolędowej - gdzie mam żonę i czy myślę o tym, jak wspaniale byłoby zostać ojcem? :( - już wiem jak odpowiadać na takie pytanie w przyszłości, powiem, że nie mam kasy, ale nie na związek i jego utrzymanie, tylko na dzieci i ich opłaty za sakramenty :mrgreen:

Troszkę trolerki Wam nie zaszkodzi, coś tu nudno macie, jedna część powyższego posta pisana zgodnie z prawdą, druga nie :pirate:
I don't need a hand to hold
Even when the night is cold
I got that fire in my soul

przez wiejskifilozof 21 sie 2016, 18:29
Oj,to o to chodzi kościołowi :D kasa z sakramentów i sprawa wyjaśniona.

A mnie kiedyś wszyscy przekonywali.Będziesz super ojcem,teraz tego nikt nie mówi.Ciekawe dlaczego ?

przez mark123 21 sie 2016, 18:38
Ja nie chcę mieć dzieci głównie z dwóch powodów. Po pierwsze nienawidzę dzieci "jak byk koloru czerwonego", po drugie w praktyce nie poradziłbym sobie z zajmowaniem się dzieckiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Kontrast 21 sie 2016, 18:43
Ja bym się poddał adopcji.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez wiejskifilozof 21 sie 2016, 18:44
Może założymy osobny temat,o adopcji ? Ale już nie ja.Mi się nie chce,niech ktoś inny.

przez Liber8 21 sie 2016, 18:46
mark123 napisał(a):Po pierwsze nienawidzę dzieci "jak byk koloru czerwonego"

Powiedzenie "działać jak czerwona płachta na byka" nie ma nic wspólnego z prawdą - byki wcale nie widzą koloru czerwonego, działa na nie ruch płachtą, nie kolor, testowali to w pogromcach mitów, płachta równie dobrze mogłaby być zielona :D ale zielony nie pasuje do koloru krwi.

Sortuj wg