Żona nigdy nie przeprasza.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez wiejskifilozof 16 wrz 2016, 10:14
I słusznie,w normalnym domu.Są dwa samochody,męża i żony.Tak żyje wiele małżeństw.

przez Marian82 19 paź 2016, 12:37
Podobna sytuacja u mnie. Praktycznie nigdy nie usłyszałem szczerych przeprosin ze strony żony. Jeśli już były to wymuszone i złośliwe (w moim odczuciu). A kiedy już jej na coś zwrócę uwagę to wszystko uogólnia i gdy dyskusja dotyczy jednej sytuacji to uogólnia to na całość i mówi np. że zawsze mam o niej złe zdanie. Robi z siebie ofiarę "Tak zle tak niedobrze... zawsze nie tak.... Bo to po prostu ja", "cokowiek zrobie, nie zrobie to zawsze zle.." i potrafi przez kilka dni się do mnie nie odzywać bo zwróciłem jej na coś uwagę, że troszkę przesadza kiedy ona chce wyrzucić do mnie swoje negatywne emocje wobec innej osoby. Ja powinienem tylko słuchać mam wrażenie i nie komentować niczego co ona mówi bo to jej emocje. A jeszcze jak jej na coś zwrócę uwagę to najczęściej słyszę, że ona taka jest i ma do tego prawo. Nigdy mi w takich sytuacjach nie przyzna racji, że trochę przesadziła.

przez Astowidad 19 paź 2016, 13:40
No cóż, Twoja żona najwyraźniej nie widzi niczego złego w swoim zachowaniu i daje sobie do niego pełne prawo. Jeśli tak jest i jej nie zależy na poprawie (zmianie) swojego wizerunku, to wieczne zwracanie jej uwagi nie ma żadnego sensu. Może zamiast tego lepiej skierować jej uwagę na skutki i konsekwencje takiego zachowania.
"Ludzie dzielą się na dwie kategorie: na szukających sensu życia i nie znajdujących go, oraz na tych, którzy go znaleźli, nie szukając." - Emil Cioran

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 19 paź 2016, 21:00
Marian82 napisał(a):.... A jeszcze jak jej na coś zwrócę uwagę to najczęściej słyszę, że ona taka jest i ma do tego prawo. ....

Ty też masz rozmaite prawa. Np. rozstać się z żona.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg