Gardzę ludźmi

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Gardzę ludźmi

przez tahela 23 lut 2016, 11:26
ego,
ego chyba wiem co zawalam a byłam bo miałam okazje, miałam jechac z kolezanka, która zrezygnowała w ostatniej chwili bo sprawy osobiste, pojechałam z kolega i siedzielismy tam ponad dwa lata z tym ,ze to nie był moj chłopak a dobry kolega, którego znam od 10 roku zycia, wiec sama nie sama, prace w sumie załatwiła kolezanka, która nie pojechała, tyle w temacie, ja tam wole szczerosc niz pierdolenie o szopenie a skutków żadnych z tego nie ma, jeszcze ktos chce mi cos udowadniac, kolezanke znam od 12 roku zycia ,z ktorą miałam jechac, ja sie zadaje z kim chce ,ale jak sie juz zadaje to jestem stała w tych relacjach i szanuje moich znajomych,
kolezanka na tylko tytiuł technika jest swietna a kolega tez ma mature chociaz jest oczytany i inteligentny , jakbym przyjeła kryteria tej pani to powinnam obywdwje tych moich znajomych w dupe kopnąc a sa to wartosciowi ludzie i wiem ,ze moge na nich liczyć,chocby to ze własnie kolezanka załatwiła prace , wskoczyłysmy tam bez żadnych formalnosci po znajomosci szybko na dobrych warunkach a jak zrezygnowała to kolega sie zwolnił z pracy i pojechał ze mna i tez był zadowolony bo opłacało sie to fianansowo jemu rownież,
wiec chłopczyku szczegułów nie znasz a bredzisz , moge sie bawic w kurtuazje ,ale ja bym te pania w dupe kopła z kregu moich znajomych a do prfekcjonizmu to jej daleko, sa szkoły wieczorowe ,darmowe, wystarczy troche sie pouczyć 3 lata szybko mijaja i matura bedzie,
mam tez znajomych po studiach, a do zwiazku z mezczyzna wymagam matury, która nie jest trudna i jej brak swiadczy o lenistwie po prostu, wystarczy tylko troche przysiasc i jest oki, jesli ktos jest na tyle leniwy,ze nie chce mu sie tego zrobic to nie swiadczy to o nim dobrze,
Rosa26,
nie napisałam ze sobie radze zajebiscie tylko nie wyzalam sie na forum z takimi pierdołami, bo to sa pierdoły po prostu, nie napisałam , tez jestem zajebista napisałam,ze nie gardze ludźmi a to róznica czytaj ze zrozumieniem to co pisze, a ze wkurzaja mnie takie postawy jak ta panienka reprezentuje, to jest forum i mam do tego prawo bo mnie wkurza, lepiej niech sie dziewczyna za nauke weźmie,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Gardzę ludźmi

przez tahela 23 lut 2016, 11:45
a to ,ze nie lubi uroczystosci rodzinnych to normalne, wieksozsc nie lubi, jak siedzi babcia , ciocia , wujek pitola o pierdołach , sztywno jest a ona to uznaje za pewien problem , nawet na bzdurnych filmach pokazuja jak ktos siedzi na takiej uroczystosci zdegustowany i czeka kiedy sie skończy,
no kurcze kazdy odwala te uroczystosci rodzinne z obowiazku a nie z przyjemnosći
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Gardzę ludźmi

przez ego 23 lut 2016, 12:45
tahela, a czy ja gdzieś zaprzeczam jakobyś nie zawalała czegoś co twierdzisz, że zawalasz? :]

wiec chłopczyku szczegułów nie znasz a bredzisz
Oj szczera proroczko, toż ja nawet nie jestem chłopczykiem, a "szczegółami" "sama byłam w Holandii" to przecież sama raczyłaś się podzielić, widać dla Ciebie "sama byłam", a "byłam z chłopakiem" to jeden ..uj... :lol: ... i to są przykłady bredzenia....a zgadnij czyjego ? :lol:
No tak, bo tam był temat o samodzielności to tahela potrzebowała błysnąć jak se świetnie radzi, ot taki mali szczególik, tu podbarwić, tam podkolorować, i wyjdzie świetna tahela na tle innych mniej zaradnych osób..

jakbym przyjeła kryteria tej pani to powinnam obywdwje tych moich znajomych w dupe kopnąc a sa to wartosciowi ludzie i wiem ,ze moge na nich liczyć,chocby to ze własnie koelzanka załatwiła prace ,
Chcesz dyktować ludziom ludziom kryteria doboru znajomych? :shock: Pogardliwie wypowiadasz się kryteriach doboru znajomych innej użytkowniczki , gdy tymczasem sama bez pardonu dzielisz się nie mniej wybrednymi kryteriami doboru własnych znajomych:dla mnie człowiek , którym ja się zainteresuje musi mieć wiedzę ogólna i z fizyki i z literatury, wtedy tylko jest interesujący dla mnie jako partner do rozmowy, pisze o roli towarzyskiej niezależnej od płci w tym momencie, jeśli inżynier nie zna literatury to zwykły wyrobnik a jeśli filozof czy polonista nie wie nic o fizyce czy technologi to tez tylko wyrobnik w pracy przydatny w zyciu codziennym dla mnie nudny nie stymulujący mnie do rozwoju mojego własnego, lubię też jak ludzie orientują w polityce, ekonomii ogólnie nie tylko liberalnej i nie wierzą we wszystko co usłyszą w telewizji tylko szukają i czytają na własną rękę, w historii również,
....
Abstrahując od tego, @Pretoria przynajmniej zdolna jest do refleksji na własny temat, dostrzega pewien problem i szuka jego przyczyn i sposobu rozwiązania. Nie to co łoświecona tahela, którą śmieszą "pierdołowate" problemy innych, w których ona sama nie potrzebuje rad, w końcu mundrość taheli jest tak wielka, że może niejednego przyćmić....
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Gardzę ludźmi

przez sisterofnight 23 lut 2016, 13:01
tahela napisał(a):gardzisz ludźmi - nie miej pretensji jak oni będą gardzić tobą i nie wyżalaj sie na forum,ze nie masz znajomych i nie masz gdzie wyjść i z kim sie piwa napić,i czujesz sie samotnie

Zabrzmiało jak rozkaz - nie wyżalaj się....

Gardzę ludźmi

przez Reynevan 23 lut 2016, 14:28
^ I nie zawracaj NORMALNYM ludziom dupy.
Reynevan

Gardzę ludźmi

przez Evia 23 lut 2016, 19:01
tahela napisał(a):Niestety ,ale musi sobie zdawać sprawe z konsekwencji a ja jej uswiadamiam konsekwencje, jak zda sobie sprawe z konsekwencji moze zmądrzeje

Na jakiej podstawie twierdzisz, że autorka nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji?
Temat przez nią założony raczej świadczy o czymś innym.

tahela napisał(a): na razie nikt jej tu rady nie dał tylko klepanie w kółko głodnych kawałków.

Wypraszam sobie. Na pierwszej stronie wyraźnie napisałam autorce w czym rzecz i podsunęłam nawet rozwiązanie.
Chyba, że według Ciebie "radą" jest zdeptanie osoby, która próbuje odmienić swój negatywny stan :D

Rzucanie "prawdy" w twarz wiedząc o kimś tyle ile napisał może komuś nieźle dowalić, no i świadczy o tym, ze osoba tą "prawdę" pociskająca nie radzi sobie z empatią a konkretnie z jej brakiem.

Ogólnie uważam, że ludzie nie powinni się za bardzo patyczkować i należy mówić prawdę...
Nie wyobrażam sobie dobrego rozwiązania jeśli się komuś słodzi czy też owija w bawełnę.
Mimo to prawda może być też nacechowana negatywnie, i właśnie wtedy może faktycznie przybrać odwrotny od zamierzonego celu (o ile w ogóle jakikolwiek cel był obierany)

Gardzę ludźmi

przez Rosa26 23 lut 2016, 19:40
Evia napisał(a):
Rzucanie "prawdy" w twarz wiedząc o kimś tyle ile napisał może komuś nieźle dowalić, no i świadczy o tym, ze osoba tą "prawdę" pociskająca nie radzi sobie z empatią a konkretnie z jej brakiem.

Ogólnie uważam, że ludzie nie powinni się za bardzo patyczkować i należy mówić prawdę...
Nie wyobrażam sobie dobrego rozwiązania jeśli się komuś słodzi czy też owija w bawełnę.
Mimo to prawda może być też nacechowana negatywnie, i właśnie wtedy może faktycznie przybrać odwrotny od zamierzonego celu (o ile w ogóle jakikolwiek cel był obierany)

Celowo wzięłam w cudzysłów słowo prawda.
Nie uważam,że nalezy kogos oszukiwać, ale sądzę, że wszytsko mozna powiedzieć w różny sposób. Jest coś takiego jak konstruktywna krytyka w końcu. Nie trzeba zachowywać się zawsze jak słoń w składzie porcelany. Takim zachowaniem zazwyczaj i tak się uzyskuje odwrotny efekt. Z resztą nie wydaje mi się,żeby takie zachowanie było w interesie potrzebującego a raczej podświadoma chęcią pokazania "Patrz, jestem lepsza od Ciebie".
Czyli zyczajne dowartościowanie się czyimśkosztem.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

Gardzę ludźmi

przez Rosa26 23 lut 2016, 20:27
NN4V napisał(a):
Rosa26 napisał(a):Ja jestem w policealnej :oops: i do tego nie mam matury, bo zdecydowałam nie podchodzić. Uznałam, że nie jestem dość dobrze przygotowana i zdam porządnie innym razem... ....

Rosa26 napisał(a):....wiążę o z tym jak mnie wychowywano "Ucz się, bo będziesz ulice zamiatać" , w pewnym momencie było "Ty nawet ulic zamiatać nie będziesz!" I najstraszniejsze jest to, że początkowo chcąc się uniezależnić poszłam do szkoły zawodowej... szło mi genialnie.

Moja teoria. "Wychowaniem" wpędzono Cię w perfekcjonizm i zaszczepiono sztywne schematy poznawcze. Perfekcjonizm doprowadził Cię do podjęcia błędnych decyzji. Schematy zaburzają postrzeganie otoczenia. Naprawa tegoż jest nieskomplikowana logistycznie, lecz bardzo trudna emocjonalnie. Jednak wnioskując z Twojego sposobu wypowiadania się sądzę, że masz dostateczny potencjał intelektualny, by swoje postrzeganie odmienić Jeśli tylko zechcesz.

O dziękuję, miło coś takiego o sobie uszłyszeć :) Swoją drogą, że człowiek nie potrafi być obiektywny tak emocjonalnie... ja jakoś dostrzegam w sobie mniej możliwości zdecydowanie...
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

Gardzę ludźmi

przez sisterofnight 23 lut 2016, 23:03
W innym wątku Tahelo wyśmiewasz ze swoimi superznajomymi innego znajomego, który pracuje w biurze i zarabia "jedynie" 1700 zł. Dla mnie to jest gardzenie drugim człowiekiem w czystej postaci.

Co robiłaś w tej Holandii?

Gardzę ludźmi

przez Stracona100 23 lut 2016, 23:10
ego napisał(a):...Abstrahując od tego, @Pretoria przynajmniej zdolna jest do refleksji na własny temat, dostrzega pewien problem i szuka jego przyczyn i sposobu rozwiązania. Nie to co łoświecona tahela, którą śmieszą "pierdołowate" problemy innych, w których ona sama nie potrzebuje rad, w końcu mundrość taheli jest tak wielka, że może niejednego przyćmić....

:brawo: :brawo: :brawo:

Tahelo, może tak więcej empatii.

Gardzę ludźmi

przez NN4V 24 lut 2016, 09:25
Rosa26 napisał(a):... ja jakoś dostrzegam w sobie mniej możliwości zdecydowanie...

Mnożenie wątpliwości jest właśnie cechą ludzi o wysokim potencjale intelektualnym. Być może pomogła by Ci w walce z nimi terapia PB lub samodzielne zgłebienie podstawowych mechanizmów psychiki ludzkiej. Mam tu na myśli błędy poznawcze i najrozmaitsze heurystyki masowo popełniane/stosowane przez ludzi w zyciu codziennym.

sisterofnight napisał(a):W innym wątku Tahelo wyśmiewasz ze swoimi superznajomymi innego znajomego, który pracuje w biurze i zarabia "jedynie" 1700 zł. Dla mnie to jest gardzenie drugim człowiekiem w czystej postaci.
....

Na drugim biegunie znajduje się jedynie słuszne ujadanie bezrefleksyjnych hipokrytów.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Gardzę ludźmi

przez Rosa26 24 lut 2016, 11:28
NN4V napisał(a):
Rosa26 napisał(a):... ja jakoś dostrzegam w sobie mniej możliwości zdecydowanie...

Mnożenie wątpliwości jest właśnie cechą ludzi o wysokim potencjale intelektualnym. Być może pomogła by Ci w walce z nimi terapia PB lub samodzielne zgłebienie podstawowych mechanizmów psychiki ludzkiej. Mam tu na myśli błędy poznawcze i najrozmaitsze heurystyki masowo popełniane/stosowane przez ludzi w zyciu codziennym.

Od kilku lat mam terapię.Najpierw była psychodynamiczna, przez krótki okres a potem właśnie poznawczo-behawioralna.
Od dobrych kilku lat nic tylko zagłębiam :mrgreen: Czytałam o tym co piszesz jeśli chodzi o potencjał intelektualny, tylko nie mając perspektywy ciężko się zdystansować, ale walczę ;)
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

Gardzę ludźmi

przez Eteryczna 24 lut 2016, 11:44
bączuś napisał(a):Kto gardzi ludźmi gardzi i samym sobą.
Tak właśnie to działa masz niską samoocenę spychając ludzi w ten sposób w Twoje kategorie czujesz się sama lepiej ktoś kto ocenia gardzi innym sam ze sobą musi się czuć bardzo żle.
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

Gardzę ludźmi

przez mark123 24 lut 2016, 11:57
Eteryczna napisał(a):ktoś kto ocenia gardzi innym sam ze sobą musi się czuć bardzo żle.

Ja w dzieciństwie mocno gardziłem innymi i emocjonalnie i poglądowo, a ze sobą czułem się świetnie. Obecnie emocjonalnie gardzę trochę mniej, a poglądowo w ogóle, a ze sobą czuję się źle. Więc nie do końca to stwierdzenie jest prawdą.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg