Toksyczny związek ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Toksyczny związek ?

przez Widia 13 lis 2015, 23:41
Witajcie, Jestem tu prawie nowa.
Od 5 lat w drugim związku, 2 lata po psychoterapii, obecnie na terapii w ramach bezpłatnej pomocy.
Mój problem jest taki , że związek ciągnie mnie w dół a ja niestety nie mogę odejść. Dla wielu z Was pewnie wyda się to dziwne,
Ale moja sytuacja finansowo-domowo-ekonomiczna- zawodowa jest w wielu % uzależniona od drugiej strony :(
Moi rodzice nie są w stanie mi pomóc a i wyprowadzka nie wchodzi w grę bo gdzie,
Mam córeczkę z pierwszego małż niestety nawet nie otrzymuje alimenów /były wszystko przepisał na rodziców/ ani zasiłków moje zarobki przekraczają.

Obecny partner z którym jestem 5 lat i razem mieszkamy - nie dba o siebie , nie chodzi do lekarzy, od 2 lat uprawiamy sex raz na 4 miesiące - wymuszony.
Zasypia na kanapie nie zemną. Rozmowy nic nie dają, groźby , szantaże, obojętność, ciepło nic, Są obietnice i na tym się kończy.

Jest mi ciężko bo czuję , że trwam w miejscu nie mogę zrobić kroku - jest tylko jedno rozwiązanie które by mnie uratowało - ale to nie przyjdzie szybko i wiąże się to ze sprzedażą nieruchomości - co nie jest bułką w sklepie. Pomogło by mi to pospłacać długi byłego meża, ułożyć sobie skromne życie z córką i uwolnić się od obecnego partnera.

Jestem na lekach uspokajających, lęki wyłączone totalnie - funkcjonuje, uciekłam się do modlitwy i rozmowy z Bogiem, która mi wiele daje.
Zapisałam się na bezpłatną pomoc psychoterapeutyczną. Ale nie wiem jak dalej żyć.

Próbowałam czegoś co mnie uratouje czyli zajęcia się sobą, odseparowania myśli - niestety nie mam na to siły i po kilku razach odpuszczam.
Wystarczy zachowanie mohego obecnego partnera - wyprowadzi mnie zrównowagi, złapie doła i amen.

Jak sobie z tym poradzić, jak trwać aby nie złapać totalnej flustracji .
Chciałabym wyjsć trochę do ludzi może to mnie uratuje , szukam grup wsparcia, jestem też i tutaj.

Toksyczny związek ?

przez bittersweet 14 lis 2015, 10:56
Pomogło by mi to pospłacać długi byłego meża
Mozesz wyjasnic, czemu spłacasz długi ex ? dlaczego nie możesz przeprowadzić upadłości ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Toksyczny związek ?

przez Widia 15 lis 2015, 21:14
bittersweet napisał(a):
Pomogło by mi to pospłacać długi byłego meża
Mozesz wyjasnic, czemu spłacasz długi ex ? dlaczego nie możesz przeprowadzić upadłości ?

Życie różnie się układa i nie zawsze wykonujemy prawidłowe decyzje.

Pierwszy dług to błędna decyzja sędziego z ewyroku aktu notarialnego , odwołałam się sędzia wziął to pod uwagę i zmienił wyrok ale pieniędzy już od komornika nie odzyskłam /takie prawo/ muszę sama wytoczyć sprawę która ciągnie się latamia i zabranie przez komornika kilkudziesiąciu tysięcy na co wzięłam debet

Drugi dług to debet, który ex wziął na firmę, którą zabrał po rozwodzie obiecał spłacić debet i odpisać mnie z konta na którym był debet po 5 latach od rozwodu przyszło pismo od komornika, a mój ex powiedział w słuchawce to twój problem

Trzeci dług to może nie dług za ex - ale pieniądze, które musiałam mu natychmiast zapłacić aby się wyprowadził z mieszkania czyli spłaciłam formalnie jego część bo nieformalnie to było mieszkanie na które mój tata mi dał pieniądze.

i tak to wygląda.
Na ten moment spłacam 3 kredyty :zonk: i mam 2 debety

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Toksyczny związek ?

przez bittersweet 15 lis 2015, 21:53
Widia, a dowiadywałas się o ta upadłość konsumencką ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg