Smutna i ciężka sytuacja uczuciowa

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Adds 21 paź 2015, 14:07
bittersweet napisał(a):Adds, a czym się rózni przywiązanie połączone z pociągiem seksualnym /domysłam się ze jest miedzy wami/ od miłości ?
W pzreszłosci byłes otwarty, ale przeszłość to była przed zdrada, c'nie ? być może to była trauma, która Cie zblokowała :bezradny: jaka była Twoja reakcja na info o niewierności poprzedniej dziewczyny ?

No tego jestem pewny, że zdrada mnie zablokowała i to konkretnie, bo bardzo długo byłem bardzo podejrzliwy w stosunku do dziewczyny, z którą teraz się spotykałem i raczej nieufny. Jaka? Ogromny ból, pewność że więcej nie mogę w pełni ufać żadnej dziewczynie choćby nie wiadomo jaka była i że może pora odpocząć w ogóle od tej całej miłości.
Wydaje mi się, że miłość to poczucie szczęścia cały czas jeśli np widzi się z ważną dla nas osobą przez 3 dni na 3 miesiące przerwy, tak jak to odczuwała dziewczyna, a nie ja...

przez bittersweet 21 paź 2015, 14:52
Ogromny ból, pewność że więcej nie mogę w pełni ufać żadnej dziewczynie choćby nie wiadomo jaka była i że może pora odpocząć w ogóle od tej całej miłości
może to podświadomie cały czas w Tobie siedzi i hamuje normalne przeżywanie uczuć w związku.. mysle ze pewność zyskasz dopiero jak będziesz miał kolejna dziewczyne, jeżeli dalej będziesz obojętny, to znaczy ze problem jest w Tobie, a nie w partnerkach :bezradny:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez natrętek 21 paź 2015, 18:19
bittersweet napisał(a):Adds, a czym się rózni przywiązanie połączone z pociągiem seksualnym /domysłam się ze jest miedzy wami/ od miłości ?

Czy dla Ciebie nie ma różnicy, bo dla mnie też raczej też. Niestety nie dla mojej byłej dziewczyny jednak to była różnica, co było powodem naszego rozstania. Zaznaczam, że dziewczyna była po 30-stce.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adds 21 paź 2015, 21:13
Czyli wynika z tego, że z jednej strony mogę coś czuć, ale nie być tego świadomym, bo tak wygląda dojrzała miłość z tego co piszecie, zaś z drugiej strony mogę nic nie czuć i powinienem poczekać na tą jedyną, co do której nie będę miał wątpliwości i będę wiedział, że to to. Według Was ze mną nic się nie zmieni i tak będę czuć, tylko pozostaje pytanie, czy pasuje mi oraz dziewczynie takie bycie razem bez mojej świadomości czegoś więcej, tak?

przez bittersweet 22 paź 2015, 19:28
Adds, nie wiadomo, czy jesteś zamrozony, zblokowany, czy obecna dziewczyna to nie jest ta, która wzbudza wulkany namietnosci :bezradny: ew można spróbowac zacząc grzebać w podswiadomosci, do tego słuza techniki typu regresja hipnotyczna czy niehipnotyczna, afirmację, podobno ustawienia hellingerowskie itd. Jak chcesz się w to bawic, to możesz spróbować, Albo tradycyjnie terapeuta :mrgreen:

przez Adds 22 paź 2015, 20:51
No jest to jakiś pomysł, ale dużo o tym myślę od kiedy napisałem tu wiadomość na forum i na paru innych i dochodzę do wniosku, że raczej gdybym miał ją pokochać, to bym pokochał ją bez żadnych wątpliwości i bez wpływu jakiegokolwiek przeszłości na teraźniejszość. Najrozsądniej będzie dać dziewczynie szansę poznać kogoś, kto ją właśnie w ten sposób pokocha i doceni...

przez zima 22 paź 2015, 21:54
Adds, nie było i nie bedzie uczucia bo wszystko zrobiła nie tak. po prostu brak jej "tego czegos".
byłes za granicą, więc potrzebowales blizszego kontaaktu by zrekompensowac sobie samotnosc. zreszta kobiety tak robia ze przyzwyczajaja faceta do siebie , a jak juz to zrobia to robia z nim co chca ;-) na tym to własnie polega...przede wszystkim wasza relacja przebiegala nieco od dupy strony i w przyszlosci moze zakonczyc sie fiaskiem.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Adds 22 paź 2015, 21:58
zima napisał(a):Adds, nie było i nie bedzie uczucia bo wszystko zrobiła nie tak. po prostu brak jej "tego czegos".
byłes za granicą, więc potrzebowales blizszego kontaaktu by zrekompensowac sobie samotnosc. zreszta kobiety tak robia ze przyzwyczajaja faceta do siebie , a jak juz to zrobia to robia z nim co chca ;-) na tym to własnie polega...przede wszystkim wasza relacja przebiegala nieco od dupy strony i w przyszlosci moze zakonczyc sie fiaskiem.

A ja właśnie nie widzę u niej żadnej, nawet najmniejszej skazy i jestem pewny, że wina jest w moim sercu, które nic nie poczuło mimo tak długiego czasu i teraz próby na wspólnym wyjeździe...

przez bittersweet 22 paź 2015, 22:01
Adds, czasami większe emocje wzbudzają ludzie z róznymi wadami, niż takie anioły bez skazy... mezczyzni uwielbiają zołzy, może tej adrenaliny Ci brakuje.

przez Adds 22 paź 2015, 22:35
bittersweet napisał(a):Adds, czasami większe emocje wzbudzają ludzie z róznymi wadami, niż takie anioły bez skazy... mezczyzni uwielbiają zołzy, może tej adrenaliny Ci brakuje.

Póki nie przyjechałem była zołzowata i o nią walczyłem wtedy rozmowami itp, przekonując ją o szczerości swoich emocji względem jej osoby. Wydaje mi się, że mimo iż mocno bym chciał a nią być i ją pokochać, to po prostu jest to niemożliwe, bo nie da się pokochać kogoś na siłę, a ja robiłem wszystko co mogłem aby tak się stało i nie wyszło. Serce po prostu chce wybrać kogoś innego i nic na to widocznie nie mogę poradzić.

przez Adds 24 paź 2015, 15:29
Dziękuję każdej osobie z osobna za odpowiedzi, choć trochę pozwoliło mi to zrozumieć sytuację, w której niestety się znalazłem. Potrzeba mi było spojrzenia "z boku" na tą sytuację.

Sortuj wg