Wątpliwości dotyczące natury kobiet...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez ego 13 paź 2015, 21:42
Evia, płeć ma wpływ to jacy jesteśmy, oczywiście jest kwestia pewnej indywidualności, jednak statystycznie da się wyodrębnić pewne prawidła - mówię tu o "byciu" psychicznym, a nie biologicznym, bo to jest chyba oczywiste, więc ma tu czego komentować.
Natomiast nie wiem, jaki trybik masz na myśli, jeśli ten, w którym kobieta lata za facetem( który w dodatku w mentalności wielu kobiet jest źródłem ich zniewolenia), mizdrzy się do niego, robi mu koło tyłka , rodzi i wychowuje dzieci, to ja na pewno nigdy nie byłam i będę częścią takiego trybiku. Jeszcze nie upadłam na mózg, żeby latać za potencjalnym gwałcicielem i zniewolicielem. I nie uważam się ani za silną kobietę, ani w ogóle za silnego człowieka, ale też nie uważam się za naiwniarę, a to moim zdaniem w zupełności wystarczy, żeby częścią wyżej wymienionego trybiku się nie stać, byle pamiętać, że samiec to wróg i się tego trzymać, a będzie dobrze. :)
ego

przez Evia 13 paź 2015, 22:39
ego napisał(a):Evia, płeć ma wpływ to jacy jesteśmy

Ma wpływ, jednak wcale nie musi być to wpływ negatywny, poza tym tak samo mają na nas wpływ inne rzeczy tj genetyka, rodzina, środowisko itd
Szczerze mówiąc to raczej bym nie chciała urodzić się kimś innym niż jestem w tym momencie, w moim przypadku moja płeć wpłynęła na mnie pozytywnie. Myślę, że gdybym urodziła się facetem to skończyłabym marnie...
Pewnie tak jak mój brat bym się stoczyła i zaczęłabym chlać, albo i jeszcze gorzej, może trafiłabym do kryminału albo już bym nie żyła :? :lol:

ego napisał(a):Natomiast nie wiem, jaki trybik masz na myśli,

Miałam na myśli niechęć do zjednoczenia się z własną płcią, powtarzanie szufladkujących przekonań, które pogrążają niektóre osoby w jeszcze gorszym marazmie, które mogą demotywować itd

ego napisał(a):ten, w którym kobieta lata za facetem( który w dodatku w mentalności wielu kobiet jest źródłem ich zniewolenia), mizdrzy się do niego, robi mu koło tyłka , rodzi i wychowuje dzieci, to ja na pewno nigdy nie byłam i będę częścią takiego trybiku

Również nie jestem za takim trybikiem, zresztą to głównie faceci mizdrzą się do kobiet i tracą przy tym mózg, kasę i wszystko w koło. Kobiety robiące koło tyłka facetowi i dające sobą pomiatać (tak jak moja bratowa) nie zasługują dla mnie na szacunek, jednak dzieci to akurat rodzą nie dla facetów ale dla siebie...
Nie wszystkie związki jednak wyglądają w ten sposób, są przecież związki gdzie dominuje kobieta lub opierają się na partnerstwie.

ego napisał(a):Jeszcze nie upadłam na mózg, żeby latać za potencjalnym gwałcicielem i zniewolicielem. I nie uważam się ani za silną kobietę, ani w ogóle za silnego człowieka, ale też nie uważam się za naiwniarę, a to moim zdaniem w zupełności wystarczy, żeby częścią wyżej wymienionego trybiku się nie stać, byle pamiętać, że samiec to wróg i się tego trzymać, a będzie dobrze. :)

Heh, nie każdy facet to zwyrol, jednak faktycznie mimo wszystko lepiej być przy nich ostrożną. Wychodzę z założeniem, że ludzie niezależnie od płci, kiedy wyczują naszą słabość to będą próbować nam wejść na głowę. Dlatego też czasem ważna jest zwyczajna stanowczość, jeśli ktoś zobaczy, że nie bardzo da się nam w kaszę dmuchać, to nie nafikają :P Wtedy nie trzeba nikogo unikać.
Nie wiem, może moje podejście nie jest dla niektórych właściwe, może według innych świat jest piękny i dobry :lol: Jednak ja tam mam inne doświadczenia

przez Evia 13 paź 2015, 23:03
ego napisał(a): jednak statystycznie da się wyodrębnić pewne prawidła

Ale my nie jesteśmy statystyką, jesteśmy indywidualnymi jednostkami i to właśnie na tym powinniśmy się skupić.
Jeśli mieszkam np w wiosce 90latków, to nie znaczy, że ja jestem staruszką chociaż statystyka by na to wskazywała.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TruchłoBoga 13 paź 2015, 23:08
Nie wiemy dokładnie, jaka była kiedyś natura człowieka, jak bardzo się ona zmieniła, jaka jest teraz, a co wynika z dorastania, wpływu społeczności. Tym, co odróżnia człowieka od innych gatunków jest rozum, który z kolei walczy z instynktami. Jakie to ma znaczenie, co mamy zapisane w genach, jaką mamy płeć(poza tym, że laski mają sloty, a faceci pendrive'y), jeśli chodzi o rolę jednostki w społeczności? Nie ma żadnego przeznaczenia, nie musimy być definiowani przez poniekąd prymitywne zachowania. Równouprawnienie i wolność pozwala każdej jednostce dokonać wyboru, taki stan rzeczy wyniknął właśnie ze zwalczania instynktu. Każdy ma wolną wolę, różnica jest taka, czy jest to wola silna, czy słaba. Wydaje mi się, że piszę na temat, ale trochę się pogubiłem w tej dyskusji, więc chcę tylko wszem i wobec oznajmić, że rozum pozwala nam łamać ograniczenia. Poza tą dyskusją, odnosząc się stricte do pierwszego posta: Ruchasz co popadnie, a od płci przeciwnej wymagasz zachowania cnoty? Ej, coś tu nie gra. Na pewno są na tym świecie kobiety, które potrafią myśleć nie tylko pizdą, to samo z facetami. Nie bądźmy zwierzętami(rymy hehe).
TruchłoBoga

przez Evia 13 paź 2015, 23:17
TruchłoBoga, racja, z tym że kobieta, która nie myśli wyłącznie kroczem nie będzie zainteresowana kimś, kto wykazuje się zupełnie czymś innym i dodatkowo jest skrajnym hipokrytą.
Powiedziane było to już na samym początku, jednak autor kurczowo trzymał się wersji, że faceci nie wyszli z jaskiń i mają monopol na tego typu zachowania :D
Z tego (i nie tylko) powodu wątek rozrósł się do tej wielkości.

przez TruchłoBoga 13 paź 2015, 23:23
Ech, chciałbym wierzyć, że są na świecie ludzie, którzy do samokontroli nie potrzebują kastracji(mężczyżni) lub plombowania(kobiety). Jak już mamy rozum, to przydałoby się z niego korzystać, bo i zasady się zmieniają, celem człowieka nie jest rozmnażanie się, może ich sobie nawymyślać, ile zechce i to nas właśnie odróżnia. Kobieta chce mieć dziecko i siedzieć w domu, gotować, prać? Spoko. Kobieta chce być żołnierzem? Spoko. (To znaczy żołnierze to lamusy, a wojna to ciota, ale chodzi o samą wolność wyboru) I to samo oczywiście z facetami.
TruchłoBoga

przez my_name 13 paź 2015, 23:28
Na pewno są na tym świecie kobiety, które potrafią myśleć nie tylko pizdą, to samo z facetami. Nie bądźmy zwierzętami(rymy hehe).

No i znowu zwierzęta obrażacie. One się ruchają, żeby mieć dzieci, a nie dla jaj. Mój kot ciągle miał pecha i jak znalazł jakąś kotkę, to albo w ciąży albo miała kociaki i biedak kosza dostawał, mimo tego, że piękny i silny był. A przez pół roku, to nawet nie miał co szukać.
Poza tym Truchło ładnie napisał.

przez TruchłoBoga 13 paź 2015, 23:38
my_name napisał(a):
Na pewno są na tym świecie kobiety, które potrafią myśleć nie tylko pizdą, to samo z facetami. Nie bądźmy zwierzętami(rymy hehe).

No i znowu zwierzęta obrażacie.

Jam jest człowiek cham, ja mieć świadomość i rozum, zwierzęta nie wiedzieć, że ja je obrażać.
TruchłoBoga

przez Mistrz Gry 14 paź 2015, 01:09
Od początku pisałem, że skończyłem z tamtym stylem życia 4 lata temu. Potem pisałem już tylko o tym, że zaliczanie jest zgodne z naturą i wynikało z łatwości kobiet. One powinny odrzucać większość amantów żeby wybrać najlepszego na stałego partnera, który ma silne geny, wysoki status, dużo zasobów, wychowa dziecko, będzie wierny i zdolny do partnerstwa. Nie rozumiem dlaczego kilka osób zaatakowało mnie w tak niekulturalny sposób za uprawianie seksu i pisanie prawdy.

przez TruchłoBoga 14 paź 2015, 01:18
Szukaj więc takich kobiet, które nie kierują się tylko naturą i nie krytykuj zachowań, które sam praktykowałeś, nie oceniaj wszystkich przez pryzmat własnych doświadczeń dotyczących danej grupy.
TruchłoBoga

przez Mistrz Gry 14 paź 2015, 02:28
Nie praktykowałem, bo nie jestem kobietą, a płeć różnicuje zachowania, więc nie można tego porównywać.

przez Druid 14 paź 2015, 09:19
ręce i cycki opadajo, muszę zatrzucić zaglądanie do tego wątku
https://pl.wikipedia.org/wiki/Androgynia_(psychologia)
Ostatnio edytowano 14 paź 2015, 09:20 przez Druid, łącznie edytowano 1 raz
Druid

przez my_name 14 paź 2015, 09:19
Mistrzu Gry, a czy w obliczu Twoich obecnych problemów nie przyszło Ci do głowy, że może ruchanie czego popadnie, w dodatku rozpoczęte w tak młodym wieku, to nie był najlepszy pomysł? Ludzie są na takim etapie rozwoju, że nie można wszystkiego zwalać na instynkty.

przez Mistrz Gry 14 paź 2015, 09:27
Nie ma znaczenia czy to był dobry pomysł. Równie dobrze mógłbym widzieć jak robią to rówieśnicy i miałbym te same wątpliwości. Nie ruchałem czego popadnie, tylko ładne dziewczyny i to był bardzo dobry pomysł dla mojego rozwoju, a robienie z tego zarzutu jest nieeleganckie i świadczy o agresji.

http://facet.interia.pl/seks-i-zwiazki/ ... nId,446386

http://facet.wp.pl/kat,70996,wid,150706 ... caid=1fa00

A co wy na to?

Sortuj wg