Wątpliwości dotyczące natury kobiet...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez NN4V 11 paź 2015, 15:04
Mistrz Gry napisał(a):....
NN4V, No więc?
...

Myślałem, że jakiś tam intelekt jednak posiadasz. Cytowane fragmenty (pana Bussa, jakbyś nie poznał) informują, że natura kobiet jest zdecydowanie bardziej złożona, niż Ci się wydaje. Jedne egzemplarze nadają większą wagę jednym cechom, inne innym, jeszcze inne mają wszystko w rzyci. Znaleźć właściwą, czyli pasującą, jest zadaniem niełatwym. Zbiór pasujących nie jest bynajmniej zbiorem jednoelementowym, tym niemniej rozpoznawania pasujących koniecznym się jest nauczyć. Mało komu się udaje, choc niektórzy mają szczęście trafić bez tej umiejętności.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Druid 11 paź 2015, 15:07
Mae napisał(a):
Dark Velvet napisał(a):Jak żona z Ciebie czerpie, jeśli nie poprzez bliskość fizyczną (nie mam pewności, jak rozumieć unikanie tematu seksu) i rozmowy na głębokie tematy? Gdyby przypadkiem była znerwicowana czy też zgorzkniała, wiedz, że to nie przez brak ploteczek z koleżankami.

Sugerujesz, że kobiety przesiąkają poglądami mężczyzn? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska część Internetu powinna nazywać się Mizoginet.
Nie, przesiąkania poglądami nie wiązałabym z przynależnością do danej płci. Nie podzielam też poglądu Kalebx3'a:
kobiety siłę , wsparcie i madrość czerpią ze Żródeł Męskich
(kto czerpie, ten czerpie i zapewne można czerpać skądinąd), ale to jego stanowisko i nawiązałam do tych słów, by być zrozumiałą przez osobę, do której skierowałam swoją wypowiedź.
Druid

przez Druid 11 paź 2015, 15:59
Właśnie naszła mnie refleksja, że dobrze byłoby umieć czerpać, a nie tylko pozwalać się eksploatować.
Druid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 11 paź 2015, 16:10
Mae napisał(a):Sugerujesz, że kobiety przesiąkają poglądami mężczyzn? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak twierdził Korwin. Plemniki są nośnikami poglądów :lol:

Mae napisał(a):W patriarchacie, który stworzyli mężczyźni, kobieta jest traktowana jak dziecko, które jest tak niesamodzielne, że ,,pan i władca" musi prowadzić ją za rączkę. Ten stereotyp - jak widać tutaj także - cały czas pokutuje i większość kobiet wierzy w podobne brednie. Nie czerpawszy wiedzy z innych źródeł niż dom rodzinny, w którym panowała patriarchalna hierarchia, dojrzewa kobieta bez wiary we własne możliwości i przekonana o byciu tą podlejszą.
Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą, a to, co piszesz, jest powtarzaniem patriarchalnych bzdur i dziwić się potem, że kobiety są zaszczute i uległe (btw, uległość jest najmniej stabilinym rodzajem konformizmu. Niech panowie przekonani o swej władczości uważają, by kiedyś panie przypadkiem się nie zbuntowały).

Postawiłabym Ci za to piwo

Kalebx3 napisał(a):ale czy jesteś w stanie żyć ze swoja postawą aktywnej kobiety , na tyle aktywnej by zdominowac faceta ,,, a czy wtedy ten zdominowany facet jeszcze by Cię pociągał , impomował etc .?

Nie wiem co masz na myśli pisząc "zdominowany facet", jednak jeśli chodzi tu o kwestie zarobkowe, to znam takie małżeństwa i muszę przyznać, że bardzo dobrze funkcjonują, nie wiem nawet czy nie lepiej niż tradycyjne związki

ego napisał(a):Mae, patriarchat to jest w najlepszym wypadku wynik działania zarówno kobiet jak i mężczyzn(choć moim zdaniem, większą winę ponoszą za to kobiety). Mężczyzn bo preferowali uległe kobiety , kobiet bo tej oczekiwanej uległości zdecydowały się sprostać.

Jeśli chodzi o kwestię zgody na uległość, to jest to trochę złożony proces. Trzeba wziąć pod uwagę, że kobiety musiały się liczyć z groźbą przemocy fizycznej, do tego wpływa fakt pewnej manipulacji i wpajania pewnych zasad. Kobiety nie mając pojęcia o niektórych rzeczach mogły być przekonane o tym, że mają raj na Ziemi. Do tej pory panuje takie przekonanie np w krajach muzułmańskich, gdzie kobiety uważają się za szczęściary ponieważ nie muszą pracować zawodowo, a na zachodnie kobiety patrzą ze współczuciem.
Tak naprawdę to i teraz wpaja się nam niektóre złudne przekonania. Np często słyszałam od facetów, że kopanie łopatą jest bardzo ciężką pracą fizyczną, że kobiety by temu nie sprostały itd.
Kiedyś jednak wzięłam łopatę do ręki i przekopałam ogródek i muszę przyznać, że byłam w szoku, że wcale nie było to takie ciężkie, a już na pewno nie tak bardzo jak podejrzewałam.
Oczywiście na pewno istnieją też kobiety uległe, którym mimo wszystko odpowiada taki los, jednak nie ryzykowałabym twierdzeniem, że jest to większość.

NN4V napisał(a):Myślałem, że jakiś tam intelekt jednak posiadasz.

Na szczęście ja już wcześniej rozwiałam swoje wątpliwości :P
Istnieją osoby, które mają postrzeganie jednowymiarowe, które nie łączy się z niczym na około. Postrzegają pojedyncze elementy i nie potrafią ich ze sobą połączyć.
Inne osoby tworzą z danych elementów całą sieć. Wszystkie elementy korelują ze sobą i z takimi osobami można dyskutować, ponieważ wtedy jakiś klocek może się z czymś połączyć.
Autor zalicza się do tych pierwszych, których postrzeganie jest trollerskie
Kiedy to zauważyłam, to zrozumiałam, że dyskusja z tymże osobnikiem nie ma sensu, chyba że polegałaby na takiej samej zasadzie na jakiej on funkcjonuje

przez agusiaww 11 paź 2015, 16:14
Mistrz Gry napisał(a):Jesteś pewna, że na intelekt? :D

Ja nie podrywam i dlatego się nie pochwaliłem, ale skoro musisz wiedzieć, to jestem mniej więcej taki: Obrazek

Tylko twarz brzydsza i nie taki gejowski styl.

Teraz twoja kolej :D

z naciskiem na MNIEJ :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Evia 11 paź 2015, 16:15
agusiaww napisał(a):z naciskiem na MNIEJ :mrgreen:

:D

przez Kalebx3 11 paź 2015, 16:56
ale o co Wam szanowne Panie chodzi , bo juz się pogubiłem?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Kalebx3 11 paź 2015, 17:07
a może Wam Towarzyszki seksu brakuje,,, oj nie spodoba się to Wasilijowi Iosifowiczowi Stalinowi i batem po pupciach przetrzepie :D :D ( ale ja jestem głupi )
,,, i do kołchozu na traktor wyśle ( gdzie chłopa w brud ). Tam będziecie mogły Towarzyszki - feministki agitować .

przez Mae 11 paź 2015, 17:16
Dark Velvet napisał(a):Nie, przesiąkania poglądami nie wiązałabym z przynależnością do danej płci. Nie podzielam też poglądu Kalebx3'a:
Cytuj:
kobiety siłę , wsparcie i madrość czerpią ze Żródeł Męskich
(kto czerpie, ten czerpie i zapewne można czerpać skądinąd), ale to jego stanowisko i nawiązałam do tych słów, by być zrozumiałą przez osobę, do której skierowałam swoją wypowiedź.

To był żarcik odnośnie do słów Korwina: ,,Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy."

Kalebx3 napisał(a):a może Wam Towarzyszki seksu brakuje,,, oj nie spodoba się to Wasilijowi Iosifowiczowi Stalinowi i batem po pupciach przetrzepie :D :D ( ale ja jestem głupi )
,,, i do kołchozu na traktor wyśle ( gdzie chłopa w brud ). Tam będziecie mogły Towarzyszki - feministki agitować .

No tak, brak argumentów, to należy ,,zwyzywać" od ,,feministek" i wygarnąć brak seksu. ;)
Trolololololo
Mae

przez Mistrz Gry 11 paź 2015, 17:18
Kalebx3, a jakie idee tworzą mężczyźni? Też czerpią z idei filozofów, którzy są co prawda mężczyznami, ale wyjątkowymi. Przeciętny mężczyzna nie tworzy idei, nawet jak jest bardzo inteligentny.

agusiaww, żart ci wyszedł :D

NN4V, po co znów mnie obrażasz, zamiast napisać to samo w kulturalny sposób? Nie negowałem złożoności kobiet, tylko zwracam uwagę na najbardziej powszechne mechanizmy.

przez Kalebx3 11 paź 2015, 17:19
No tak, brak argumentów, to należy ,,zwyzywać" od ,,feministek" i wygarnąć brak seksu.

:D
wnikają one w ciało kobiety

obojętnie którym otworem ? Czy przez papu też ma takie działanie ?

przez Druid 11 paź 2015, 17:20
Kalebx3 napisał(a):ale o co Wam szanowne Panie chodzi , bo juz się pogubiłem?

Znawco płci żeńskiej, mężu swojej żony, kobiet pytasz, o co im chodzi?

Mae, sprawiam wrażenie fanki uroczego Pana Korwina?
Ostatnio edytowano 11 paź 2015, 17:24 przez Druid, łącznie edytowano 1 raz
Druid

przez Mae 11 paź 2015, 17:22
Kalebx3 napisał(a):obojętnie którym otworem ? Czy przez papu też ma takie działanie ?

Nie wiem, zapytaj autora słów. ;)

Dark Velvet napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):ale o co Wam szanowne Panie chodzi , bo juz się pogubiłem?

Znawco płci żeńskiej, mężu swojej żony, kobiet pytasz, o co im chodzi?

Kalebx3, nie powinieneś pytać, bo kobiet nie bierze się na poważnie. ;)
Ostatnio edytowano 11 paź 2015, 17:23 przez Mae, łącznie edytowano 1 raz
Trolololololo
Mae

przez TruchłoBoga 11 paź 2015, 17:23
Kalebx3 napisał(a):( ale ja jestem głupi )
TruchłoBoga

Sortuj wg