Wątpliwości dotyczące natury kobiet...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Kalebx3 10 paź 2015, 11:46
Kalebx3, a żona nie ma potrzeby budowania szczerej relacji?

-nie wiem , nie pytałem się jej . W ogóle nie lubię dyskutowac z Nią na jakieś głębsze tematy , a już tematu seksu unikam jak ognia- ( słaby zemnie ogier :mrgreen: )
Piorytetem dla niej jest dobre wychowanie dziecka , a ja mam byc w tym mechanizmie nienaganny ( i taki staram się być , choć z nerwicą to ciężkie ). Myslę ,że Ona mnie kocha i dlatego wybacza mi wiele moich zajobów . Jest ona silna psychicznie ,,,ale jest kobietą , a kobiety siłę , wsparcie i madrość czerpią ze Żródeł Męskich . Bez męskiego pierwiastka kobiety stają się emocjonalnymi wrakami , bez urody bezpowabnymi istotami o niskim poczuciu wartości , a bez wygadania się o byle czym ( nawet ) z koleżankami stają się zgorzkniałe .
Najgorszy rodzaj kobiet to kobiety skompilkowane ,Te tzw." szukające dziury w całym" . Często są to nerwicowe panny , ale to już inna bajka . Trafiłem na szczęscie na prosta kobieta , z którą da się żyć .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Druid 10 paź 2015, 13:41
Kalebx3 napisał(a):ale jest kobietą , a kobiety siłę , wsparcie i madrość czerpią ze Żródeł Męskich
Jak żona z Ciebie czerpie, jeśli nie poprzez bliskość fizyczną (nie mam pewności, jak rozumieć unikanie tematu seksu) i rozmowy na głębokie tematy? Gdyby przypadkiem była znerwicowana czy też zgorzkniała, wiedz, że to nie przez brak ploteczek z koleżankami.
Druid

przez Mistrz Gry 10 paź 2015, 14:30
Kalebx3, może ma kogoś na boku i dlatego nie chce ci robić problemów? Na czym opiera się wasz związek?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 10 paź 2015, 15:30
Na czym opiera się wasz związek?

- na miłości i decyzji bycia razem ,
na wierności i ucziwości małżeńskiej i wspólnym wychowaniu Potomstwa .Filozofia perprzenia płytkich głupot sie skończyła i trzeba się wziążć z życiem za bary. Roboty mi nie brakuje .
Nie rozmawiam na temat seksu , bo nie zwykłem o nim rozmawiać i tyle w tym temacie . To Was tak dziwi ? jak ktoś ma 20 pare lat i buzujące hormony to może go to dziwić , ale ja już 45 lat i oprócz seksu mam tez inne przyjemności .) np . łykanie tabletek :mrgreen:
Poza tym jesteśmy głęboko więrzącymi katolikami i decyzja bycia Razem złożona przed Bogiem ma dla Nas pierwszorzędne znaczenie .

przez nieboszczyk 11 paź 2015, 12:28
Dark Velvet napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):ale jest kobietą , a kobiety siłę , wsparcie i madrość czerpią ze Żródeł Męskich
Jak żona z Ciebie czerpie, jeśli nie poprzez bliskość fizyczną (nie mam pewności, jak rozumieć unikanie tematu seksu) i rozmowy na głębokie tematy? Gdyby przypadkiem była znerwicowana czy też zgorzkniała, wiedz, że to nie przez brak ploteczek z koleżankami.

bzdury.

przez Mae 11 paź 2015, 13:07
Dark Velvet napisał(a):Jak żona z Ciebie czerpie, jeśli nie poprzez bliskość fizyczną (nie mam pewności, jak rozumieć unikanie tematu seksu) i rozmowy na głębokie tematy? Gdyby przypadkiem była znerwicowana czy też zgorzkniała, wiedz, że to nie przez brak ploteczek z koleżankami.

Sugerujesz, że kobiety przesiąkają poglądami mężczyzn? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska część Internetu powinna nazywać się Mizoginet.
Trolololololo
Mae

przez Kalebx3 11 paź 2015, 13:32

- powiedzmy raczej tak , że bardziej są chłonne na męskie "poglądy"( mężczyzm , których szanują ,tych dla któych są ważne ) niż same tworzą nowe idee .

przez Mae 11 paź 2015, 13:42
Kalebx3 napisał(a):

- powiedzmy raczej tak , że bardziej są chłonne na męskie "poglądy"( mężczyzm , których szanują ,tych dla któych są ważne ) niż same tworzą nowe idee .

W patriarchacie, który stworzyli mężczyźni, kobieta jest traktowana jak dziecko, które jest tak niesamodzielne, że ,,pan i władca" musi prowadzić ją za rączkę. Ten stereotyp - jak widać tutaj także - cały czas pokutuje i większość kobiet wierzy w podobne brednie. Nie czerpawszy wiedzy z innych źródeł niż dom rodzinny, w którym panowała patriarchalna hierarchia, dojrzewa kobieta bez wiary we własne możliwości i przekonana o byciu tą podlejszą.
Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą, a to, co piszesz, jest powtarzaniem patriarchalnych bzdur i dziwić się potem, że kobiety są zaszczute i uległe (btw, uległość jest najmniej stabilinym rodzajem konformizmu. Niech panowie przekonani o swej władczości uważają, by kiedyś panie przypadkiem się nie zbuntowały).

PS jestem z tych skomplikowanych, co szukają dziury w (pozornie) całym.
Trolololololo
Mae

przez Mae 11 paź 2015, 13:54
Inne czynniki wzmacniające ja to prestiż i władza. Częściowo są one efektem posiadania własności, częściowo bezpośrednim rezultatem sukcesów we współzawodnictwie. Podziw bliźnich i władza nad nimi, łącznie z oparciem, jakie daje własność, podtrzymywały zagrożone indywidualne ja.

Dla tych, którzy posiadali niewiele i nie cieszyli się wielkim prestiżem społecznym, pozostawała rodzina jako źródło prestiżu indywidualnego. W niej osobnik mógł czuć się kimś. Słuchały go żona i dzieci, tu był głównym aktorem i naiwnie podejmował tę rolę jako swe przyrodzone prawo. W układzie stosunków społecznych mógł być niczym, ale w domu był królem. Poza rodziną duma narodowa (w Europie zaś często duma klasowa) przydawała mu także poczucia wartości. Nawet jeśli osobiście był zerem, pysznił się przynależnością do grupy, która w jego odczuciu górowała nad innymi podobnymi grupami.

Erich Fromm, Ucieczka od wolności (fragm.)
Ostatnio edytowano 11 paź 2015, 13:56 przez Mae, łącznie edytowano 1 raz
Trolololololo
Mae

przez Kalebx3 11 paź 2015, 13:56
a to, co piszesz, jest powtarzaniem patriarchalnych bzdur i dziwić się potem, że kobiety są zaszczute i uległe (btw, uległość jest najmniej stabilinym rodzajem konformizmu.

ja nie wiem jaki patriarchat , srajtat czy jakis inny bubel /żywcem wyrwany z książek
Mówię to co widzę , przeżyłem , doświadczyłem.
Pamiętaj ,że nawet w tańcu prowadzi Facet ;) . Wczoraj w "Superdziciakach - Polsat " wiedziała to 8 letnia tancerka - partnerka .
Taniec , to tylko taki przykład . Kobiecą cechą jest uległość , męską działanie .
Oczywiście masz prawo mieć inne zdanie ,,, ale czy jesteś w stanie żyć ze swoja postawą aktywnej kobiety , na tyle aktywnej by zdominowac faceta ,,, a czy wtedy ten zdominowany facet jeszcze by Cię pociągał , impomował etc .?

przez Mae 11 paź 2015, 13:57
A nie rozumiesz, że można traktować partnera na równi ze sobą?
Trolololololo
Mae

przez Kalebx3 11 paź 2015, 13:59
Mae napisał(a):A nie rozumiesz, że można traktować partnera na równi ze sobą?

nic innego nie robię

przez ego 11 paź 2015, 14:16
Mae, patriarchat to jest w najlepszym wypadku wynik działania zarówno kobiet jak i mężczyzn(choć moim zdaniem, większą winę ponoszą za to kobiety). Mężczyzn bo preferowali uległe kobiety , kobiet bo tej oczekiwanej uległości zdecydowały się sprostać.
ego

przez NN4V 11 paź 2015, 14:47
Kalebx3 napisał(a):...
Oczywiście masz prawo mieć inne zdanie ,,, ale czy jesteś w stanie żyć ze swoja postawą aktywnej kobiety , na tyle aktywnej by zdominowac faceta ,,, a czy wtedy ten zdominowany facet jeszcze by Cię pociągał , impomował etc .?

Ciekawe.
Mam lat ~ tyle co Ty.
Mae > 20 mniej.
Rozmawiamy o seksie (zresztą nie tylko rozmawiamy :mrgreen: ).
Nikt nikogo nie zdominowywuje, bo nie istnieje potrzeba.
Z rozmów (i działalności) wynika, że pociąg istnieje.

Kalebx3 napisał(a):...kobiety siłę , wsparcie i madrość czerpią ze Żródeł Męskich . Bez męskiego pierwiastka kobiety stają się emocjonalnymi wrakami , bez urody bezpowabnymi istotami o niskim poczuciu wartości , a bez wygadania się o byle czym ( nawet ) z koleżankami stają się zgorzkniałe . ...

Byłbym ostrożny w autorytarnym głoszeniu przekonań niczym nie podpartych.

Kalebx3 napisał(a):...Piorytetem dla niej jest dobre wychowanie dziecka , a ja mam byc w tym mechanizmie nienaganny...

Tia.. "dobre" wedle jej przekonań niekoniecznie musi być dobre. Sądząc po ilości wpajanej hipokryzji zaryzykowałbym podejrzenie, że wątpliwe.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg