Wątpliwości dotyczące natury kobiet...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Mistrz Gry 09 paź 2015, 20:48
Najważniejsze fragmenty:

kobiety wyżej niż mężczyźni cenią takie zalety, jak pozycja społeczna, prestiż, status, władza, klasa społeczna czy pozycja w hierarchii[...]

kobiety wykształciły sobie powszechne upodobanie do mężczyzn o wysokiej pozycji społecznej. Jej zajmowanie było bowiem i nadal jest dobrym wskaźnikiem ilości zasobów, których kobieta może się po mężczyźnie spodziewać dla siebie i swoich dzieci. Wszędzie na świecie kobiety wolą „wżenić się" w wyższą pozycję społeczną. Te, które w naszej ewolucyjnej przeszłości nie zdradzały takiej skłonności, miały mniejszą szansę na przeżycie własne i swoich dzieci.

:( :( :(

Właśnie tego doświadczam i pewnie dlatego czuję emocjonalną niechęć do tych kobiet, bo:
Mężczyźni nie lubią być traktowani jako narzędzie sukcesu cenione za grubość portfela i wysokość zajmowanej pozycji społecznej

O tym właśnie pisałem, to się ktoś nie zgadzał (chyba Dark Velvet):

Ponieważ mają do zaoferowania bardzo wartościowe dobra reprodukcyjne, nie szastają nimi gdzie popadnie, bez rozwagi i namysłu. Przeciwnie, rozdzielają je skąpo, ostrożnie i w sposób wysoce wybiórczy. Postępując inaczej, nasze przodkinie ryzykowałyby przetrwaniem własnym i swoich dzieci, narażałyby się na głód, choroby, opuszczenie, agresję skierowaną na siebie i dzieci. Wszystkim tym niebezpieczeństwom mogły zapobiec jedynie przez rozważny wybór partnerów seksualnych, niosących im skarby ochrony, pożywienia i opieki nad dziećmi.

Przekonanie innych do absolutnej wartości monogamii leży na przykład w interesie kobiet, ponieważ pojawienie się rywalek niehołdujących monogamii może je narazić na poważne straty (np. mężowskich zasobów).

O tym też:

Podstawową korzyścią mężczyzny było spłodzenie większej liczby potomków, stąd też strategia męska polegała na pozyskaniu możliwie dużej liczby przelotnych partnerek. Rozwinęły się więc u nich mechanizmy psychologiczne ułatwiające pozyskanie licznych partnerek. Jednym z nich jest pożądanie seksualne wielu kobiet - typowa cecha mężczyzn.

A za to mnie tu potępiacie.

To jest smutne:

Sposobem na poradzenie sobie z tym niebezpieczeństwem było wybieranie mężczyzn dużych i silnych, gotowych do obrony zarówno swoich dóbr, jak i kobiet wraz dziećmi.

A to:

Ludzie często potępiają promiskuityzm - szybkie i częste zmiany partnerów seksualnych, a przekonywanie innych do takichże poglądów może służyć ochronie własnego interesu osób przekonujących. Z naukowego, długofalowego punktu widzenia na nasz własny gatunek, trudno jednak uznać „moralną" wyższość jednej strategii dobierania się partnerów nad innymi strategiami

NN4V, No więc?

Kalebx3, a żona nie ma potrzeby budowania szczerej relacji?

przez Druid 09 paź 2015, 21:31
Mistrz Gry napisał(a):O tym właśnie pisałem, to się ktoś nie zgadzał (chyba Dark Velvet)
Nie sądzę, ale skoro zostałam wywołana do odpowiedzi: jesteś duży i silny? :D
Druid

przez Mistrz Gry 09 paź 2015, 22:05
A jaką masz figurę? :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Druid 09 paź 2015, 22:40
Taką, że potrzebuję dużego i silnego.
Druid

przez Mistrz Gry 09 paź 2015, 22:43
Ja nie służę do zaspokajania potrzeb :D Jeśli dowiem się jaką masz figurę to odpowiem, bo to będzie fair - info za info.

przez Druid 09 paź 2015, 22:47
Mistrzuniu, :nono: będzie fair, jeśli odpowiesz pierwszy, gdyż jako pierwsza zadałam pytanie.
Jeśli nie służysz do zaspokajania potrzeb, jaki jest cel Twej egzystencji? Jak się czujesz, będąc niepotrzebnym?
Druid

przez Mistrz Gry 09 paź 2015, 22:53
Czy mówisz między wierszami, że masz kiepską figurę? Gdybyś miała zgrabną, to pierwsza byś się tym pochwaliła :D

Żyję tak sobie, bez celu i czuję się z tym wyśmienicie. I co teraz?

przez Masturbow 09 paź 2015, 22:56
jak się naje pączków, to jej wzdyma brzuszek, ale tak generalnie - pierwszoligowa szpicruta, za wysokie progi na Twe kulawe nogi :)
Masturbow

przez Druid 09 paź 2015, 22:59
Mistrz Gry napisał(a):Czy mówisz między wierszami, że masz kiepską figurę? Gdybyś miała zgrabną, to pierwsza byś się tym pochwaliła :D
Figurę mam taką, że podrywam na intelekt. Ty, zdaje się, też nie masz innego wyjścia. Nie pochwaliłeś się pierwszy.
Druid

przez Mistrz Gry 09 paź 2015, 23:15
Jesteś pewna, że na intelekt? :D

Ja nie podrywam i dlatego się nie pochwaliłem, ale skoro musisz wiedzieć, to jestem mniej więcej taki: Obrazek

Tylko twarz brzydsza i nie taki gejowski styl.

Teraz twoja kolej :D

przez Druid 09 paź 2015, 23:29
w wersji po pączkach i bez push-upa:
Obrazek
Druid

przez Mistrz Gry 09 paź 2015, 23:32
Nie widać pączków.

Niezła stylówa :D

przez Druid 10 paź 2015, 00:20
Zgrabny jesteś, Mistrzu. Szkoda, że brunet - nie w moim typie.
Druid

przez ben rei 10 paź 2015, 02:10
masy by się przydało
fubar

Sortuj wg