konflikt wiary a związek

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

konflikt wiary a związek

przez Arhol 14 wrz 2015, 19:23
wiarę i swoje pragnienia

Thiiis,zawsze gnicie w relacji/robienie czegokolwiek/trwanie w czymś wbrew sobie jest kappozoidem prędzej czy później się odbije,będzie się żałować straconego czasu,nakładu sił i reszty...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

konflikt wiary a związek

przez NN4V 14 wrz 2015, 19:24
Kalebx3 napisał(a):....
a jak Mae zareagowała , jak się dowiedziała ,że byłeś żonaty ? ( jesli wolno spytać ) .
jestem katolikiem i wolałbym wiedzieć na samym początku z kim mam do-czynienia , zanim sie zaangażuję w ewentualny zwiąek. Dla mnie ( już nie wchodząc w religijne podłoże ) jest to ważne czy przyszła partnerka miała mężą , troje dzieci i pożyczkę w Providencie . Mam juz 45 lat i wolałbym mieć poukładane niektóre sprawy , a nie pakować się w jakieś łajno .Tyle moich wypocin- oczywistości .

No tak - skoro informacja o posiadaniu/nie posiadaniu żony w przeszłości daje Ci kluczową wiedzę, to najlepiej przeprowadzaj ankietę na początku znajomości.
A o braku dzieci akurat powiedziałem, albowiem uznałem to za informację istotną.
Istotną dlatego, że dotyczy teraźniejszości.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

konflikt wiary a związek

przez NN4V 14 wrz 2015, 19:28
essprit napisał(a):....
Jest to ogromna różnica.
Żadne tam zapewnienia o miłości, że nam dobrze bleblebel. Różnica jest, a z każdym rokiem będzie się tylko zwiększać. Mam na myśli różnicę rozwojową - ty jesteś na innym etapie życia, niż on. To po 1.....

Znaczy konkretnie czego dotyczy różnica?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

konflikt wiary a związek

przez ego 14 wrz 2015, 19:59
magda108@wp.pl napisał(a):Obawiam się że nie złoży wniosku o unieważnienie i jego słowa są nic nie warte więc co mam wybrać: wiarę i swoje pragnienia czy bycie z Nim w szczęściu ale bez realizacji i z wyrzutami sumienia???
Ja się zgadzam z arholem i esspirit, skoro Cię tak zdanie innych interesuje, jednak tak naprawdę to Ty sama musisz sobie odpowiedzieć co jest dla Ciebie istotniejsze.
Na pewno swoich pragnień w żadnym z wyżej wymienionych do końca nie spełnisz. Wybierając opcję jeden, nie zaspokoisz pragnienia bycia z gościem którego aktualnie darzysz uczuciem, w drugim wypadku pragnień związanych z wiarą religijną, z własnymi przekonaniami. Natomiast dodatkowo wybierając opcję dwa, nie wiem czy będziesz umiała być faktycznie szczęśliwa, żyjąc wbrew sumieniu( bo szczęście w związku zawsze możesz zbudować z kimś innym i to bez wyrzutów sumienia). Na to też powinnaś sobie odpowiedzieć.
Natomiast co do gościa, to z punktu widzenia Twojej wiary, która jak twierdzisz jest dla Ciebie ważna, to on nie "był żonaty", tylko nadal jest żonaty, skoro ma ślub kościelny. A skoro facet wiedział o tym, że wiara jest dla Ciebie czymś istotnym w życiu, to z punktu tejże, owy facet spotykał się z Tobą przez spory okres czasu ukrywając przed Tobą, że ma żonę...
ego

konflikt wiary a związek

przez essprit 14 wrz 2015, 21:19
Tak na szybko:
- 20latek wchodzi na rynek pracy / tworzy siebie w roli zawodowej --- a 40 latek jest już określony, ma doświadczenie, występuje w roli experta.
- 20latek szuka partnera życiowego, ma pierwsze dziecko --- 40latek ma partnera i zazwyczaj dzieci kilkunastoletnie/kilkuletnie
- 20latek szuka swoich wartości, buduje swoją tożsamość --- 40 latek przeżywa kryzys wieku średniego, patrzy co zrobił - co mu się udało a co nie

konflikt wiary a związek

przez magda108@wp.pl 14 wrz 2015, 22:52
to może ja powiem coś w paru kwestiach:
1. Pewne rzeczy powinny być powiedziane w miarę na początku
2. Z upływem lat widzę jak się zmieniam- moje priorytety i podejście ale to w każdym wieku następuje uważam...
3. On traktuje nas jako związek partnerski - zaręczyliśmy się ale dla niego jestem Partnerką, czasami myślę że nawet nie chce żebym poznała jego rodziny itp izoluje mnie od nich.
4. Nie żałuję że zamieszkaliśmy razem bo dużo się dowiedziałam o Nim, "dotarliśmy się" - zakochałam się i po popłynełam ...
5. Pewnie bym poznała kogoś ale czym bym tak pokochała jak Jego... -
6. Jest dojrzały, zawsze przebywałam w starszym otoczeniu przez co nie interesowałam się rówieśnikami, czuje się bezpiecznie w jego ramionach.. inaczej podchodzi do wszystkiego i bardzo dobrze się " konserwuje"- byłam w szoku jak powiedział ile ma lat. Mi dawał z resztą też więcej .

to bardzo ciężka decyzja co nie wybiorę to i tak to będzie duże cierpienie ...
Myślę że jak bym się spakowała i oznajmiła że koniec sytuacja by się powtórzyła: rozpacz moja i jego a później obietnica, zejście się, mały krok w tej sprawie i moje wewnętrzne rozdwojenie. A to bez sensu przecież ile razy można uwierzyć i znowu się zawieść ...

konflikt wiary a związek

przez Mae 14 wrz 2015, 22:54
essprit, to dalej są tylko Twoje domniemania. Skąd wiesz, że każdy czterdziestolatek przeżywa kryzys wieku średniego albo ma dzieci? Twoje ,,argumenty" do mnie nie przemawiają.
Trolololololo
Mae

konflikt wiary a związek

przez essprit 14 wrz 2015, 23:18
Mae, a kto powiedział że ja chce kogoś przekonywać.

A swoją drogą - dziwne że przeczysz czemuś (głównej idei) co jest oczywiste.
To tak jakbyś twierdziła że nie ma róznicy między 6 letnim dzieckiem a 16 letnią nastolatką. Każdy z nich jest na innym etapie swojego życia/rozwoju.
I tak samo jest z osobami starszymi. A czy ty to przyjmujesz, to już nie moja sprawa.

konflikt wiary a związek

przez Mae 14 wrz 2015, 23:31
essprit napisał(a):A swoją drogą - dziwne że przeczysz czemuś (głównej idei) co jest oczywiste.

To jest schemat, który powielasz. Według Ciebie oczywisty, bo zabetonowany. Do tego krzywdzący, bo wrzucasz wszystkich do jednego wora.
Z góry zakładasz, że ludzie ze względu na wiek mają konkretne priorytety, które tak swoją drogą zostały ustalone przez społeczeństwo. n-latek n-latkowi nierówny, więc jak możesz napisać, że wiesz, co siedzi w czyjejś głowie, zwłaszcza że dotychczas nikt nie posiadł takiej mocy? Dlaczego wypowiadasz się za kogoś, przyklejając stereotypowe łatki?

essprit napisał(a):A czy ty to przyjmujesz, to już nie moja sprawa.

To nie wmawiaj mi rakotwórczych pierdół. Poza tym wątek dotyczy zupełnie innego problemu.
Trolololololo
Mae

konflikt wiary a związek

przez essprit 14 wrz 2015, 23:36
Magda, a jego rodzina wie o twoim istnieniu ?
I jak do twojego związku podchodzą twoi rodzice ?

Mae, a ziemia jest oparta na 4 krokodylach, nie ?
No comments

konflikt wiary a związek

przez Mae 14 wrz 2015, 23:41
essprit napisał(a):Mae, a ziemia jest oparta na 4 krokodylach, nie ?
No comments

Nic mi do tego, w co wierzysz.
Trolololololo
Mae

konflikt wiary a związek

przez NN4V 15 wrz 2015, 00:10
essprit napisał(a):Mae, a kto powiedział że ja chce kogoś przekonywać. ....

To po co wciskasz się z bzdurnymi twierdzeniami w problem, którego różnica wieku nijak nie dotyczy?
Wszak problemem jest zinternalizowane psychomanipulacją przekonanie (natręctwo) wobec konieczności przyjmowania racjonalnie nic nie znaczących sakramentów.
Co ma do tego różnica wieku? Wyjaśnij.

essprit napisał(a):- 20latek wchodzi na rynek pracy / tworzy siebie w roli zawodowej --- a 40 latek jest już określony, ma doświadczenie, występuje w roli experta.

Jakie to ma znaczenie dla związku?

essprit napisał(a):- 20latek szuka partnera życiowego, ma pierwsze dziecko --- 40latek ma partnera i zazwyczaj dzieci kilkunastoletnie/kilkuletnie
- 20latek szuka swoich wartości, buduje swoją tożsamość --- 40 latek przeżywa kryzys wieku średniego, patrzy co zrobił - co mu się udało a co nie

Naprawdę?
Nie miałem partnerki przed Mae. Nie mam żadnych dzieci. Nie przeżywam żadnych kryzysów. (W ogóle istnienie kryzysu wieku średniego jest wątpliwe.) Nie patrzę co mi się udało, co nie.

Wszystkowiedza głupich stereotypów jest powalająca.
Różnica wieku między mną a Mae jest zdecydowanie większa, więc chyba lepiej wiemy jak rzeczywiście jest.
Chyba wypadałoby umieć uzasadnić swoje twierdzenia argumentacją, nie bełkotem o oczywistościach.

konflikt wiary a związek

przez NN4V 15 wrz 2015, 08:05
magda108@wp.pl napisał(a):Marek: pracuje na rotacjach za granicą -2 tyg w domu 2 tyg na morzu, 14 lat ode mnie starszy, rozwodnik, 1 dziecko. Ja : 24 lata, rozpoczynam ścieżkę zawodową, katoliczka z konserwatywnej rodziny. Poznaliśmy się 3 lata temu. Po 1,5 roku zamieszkaliśmy razem i wtedy po 3 miesiącach mieszkania razem dowiedziałam się że mój Partner był żonaty. Na pytanie dlaczego o tym mi nie powiedział odpowiedział, że nie pytałam (wiele razy mówiłam mu jak ważny jest dla mnie ślub kościelny, nie spodziewałam się że można o czymś takim nie powiedzieć) postanowiłam że spróbujemy że miłość jest ważniejsza od moich przekonań.....
Przekonań?
Domniemywuję, że para mieszkająca ze sobą współżyje płciowo.
Czy aby przekonania indoktrynowane jedynie słuszną religią nie zabraniają współżycia przed przyjęciem sakramentów?
Czyli w imię katolickiej "moralności" bedziesz niszczyć życie sobie i Markowi (i/lub Sławkowi)?

Dość spektakularny przykład, co psychomanipulacja zwana religią czyni z ludzi i ich życia.
Fałsz, zaklamanie, hipokryzja.

Problem leży w Tobie i Ty powinnaś leczyć swoją psychikę, bo czyny Twoje są patologiczne.
Nie wiem, czy możliwym jest uwolnienie się z pod wpływu wielu dekad prania mózgu, ale moim zdaniem warto podjąć próbę i pójść na terapię. Byś może uświadomi Ci ona chore mechanizmy władające Twoją psychiką. Być może masz jeszcze szansę uratowania dobrego związku. Być może...

konflikt wiary a związek

przez magda108@wp.pl 15 wrz 2015, 08:44
"essprit"Magda, a jego rodzina wie o twoim istnieniu ?
I jak do twojego związku podchodzą twoi rodzice ?

wie ale nie wypowiada się w naszej kwestii
Wszyscy go poznali u mnie ale prawdę o wszystkim wie tylko mama i jakoś bardzo nie jest zadowolona - różnica wieku, rozwodnik itp

Sortuj wg