dlaczego fascynuje mnie dawna miłość?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez betty_boo 31 sie 2015, 17:00
Witam, dawno mnie tu nie było ale mam do Was pytanie na które sama nie potrafię sobie udzielić odpowiedzi. Mianowicie, dlaczego fascynuje mnie dawna miłość czy też fascynacja? Mężczyzna, z którym kiedyś miałam romans? Jestem w związku ale wracam do tamtych chwil. Pracujemy razem. Dziękuję za odpowiedzi.

przez bonsai 31 sie 2015, 17:04
Pierwsze co przychodzi do głowy, to: a) związek stały jest przewidywalny, czasem nudny, powtarzalny, emocjonalnie wypośrodkowany, b) fascynacja opiera się na wielkich, "miłosnych" uniesieniach, jest bardzo intensywna i zwykle... krótka (dlatego potem wraca się do niej myślami, idealizując ją jednocześnie, bo ludzie mają już taką tendencję).
bonsai

przez NN4V 31 sie 2015, 17:24
Jak dawna?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 31 sie 2015, 18:15
Zgadzam się z bonsai, no i masz go pod nosem.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 31 sie 2015, 19:47
bonsai, napisal wszystko. Cos w Twoim zwiazku nie gra skoro wracasz do wyidealizowanego romansu
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez betty_boo 31 sie 2015, 20:37
Jak dawna? - sprzed hmmmm.... czterech, pięciu lat. Dawna.

Może rzeczywiście w stałym związku jest zbyt przewidywalnie? Napiszcie czy mieliście podobne sytuacje i skąd jeszcze to się bierze?

przez ekspert_abcZdrowie 31 sie 2015, 20:54
Podejrzewam, że rzeczywiście czegoś (czego?) brakuje w Twoim stałym związku, dlatego wracasz do krótkiego, ale intensywnego romansu sprzed lat, który dostarczał Ci niegdyś duuużo wrażeń. A że dawny obiekt westchnień jest na horyzoncie to dostępność poznawcza łatwiejsza ;) Teraz musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co dzieje się w Twoim aktualnym związku, że rozpamiętujesz dawny romans?
Psycholog

przez betty_boo 01 wrz 2015, 23:00
Mój obecny związek to związek na odległość, chociaż zwykle widujemy się co tydzień, często do siebie dzwonimy, rozmawiamy przez Skype'a etc. Mój mężczyzna jest bardzo przejrzysty, przewidywalny, uczciwy, a tamten taki nie był. Dodam że jestem DDA. Czuję się chyba samotna w tym związku na odległość. Kiedy jesteśmy razem nie myślę o przeszłości.

przez bittersweet 02 wrz 2015, 10:01
betty_boo napisał(a):Mój obecny związek to związek na odległość, chociaż zwykle widujemy się co tydzień, często do siebie dzwonimy, rozmawiamy przez Skype'a etc. Mój mężczyzna jest bardzo przejrzysty, przewidywalny, uczciwy, a tamten taki nie był. Dodam że jestem DDA. Czuję się chyba samotna w tym związku na odległość. Kiedy jesteśmy razem nie myślę o przeszłości.
Raczej pociagaja Cie osoby nieprzewidywalne, zapewniające skoki emocji i adrenaliny. Dla mnie ma to związek z DDA.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez NN4V 02 wrz 2015, 11:14
bittersweet napisał(a):...Raczej pociagaja Cie osoby nieprzewidywalne, zapewniające skoki emocji i adrenaliny. Dla mnie ma to związek z DDA.

Związek na odległość jest jak smażony pstrąg w talerzyku na stoliku obok. Mniam. :D
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg