Od kiedy mozna mówić, że się jest z kimś w związku?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Nicholas1981 15 lip 2015, 11:40
MalaMi1001, to jak wg Ciebie należałoby nazwać taką relację? Teraz to już nic nie rozumiem...
Nicholas1981

przez NN4V 15 lip 2015, 11:56
MalaMi1001 napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak związek.

MalaMi1001 napisał(a): Związki rozpadają się równie szybko jak się tworzą, ..

Sprzeczność. Jak może się rozpadać i tworzyć coś, co nie istnieje.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez refren 15 lip 2015, 12:19
Związek i jego rodzaj zależy od tego, jak poważnie ludzie go traktują, jeśli uważają, że są ze sobą związani, czują się związani, to są. Jeśli tylko jedna strona tak uważa, to nie są. Są pewne punkty orientacyjne typu wyznanie, wspólne mieszkanie czy zaręczyny. Sam seks o niczym nie świadczy, bo ktoś może nie traktować go serio.
Co do bycia w związku, wątpliwości najlepiej rozwiewa ślub, po nim z pewnością jest się w związku i przysługuje prawo do skarg, zażaleń i używania pojęcia "zdrada", choć wcześniej też oczekuje się od drugiej osoby lojalności i uczciwości, co nie wyklucza tego, że pewnego dnia twoja dziewczyna albo chłopak może być już w związku z kim innym, co potwierdza statusem na fejsiku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicholas1981 15 lip 2015, 12:37
refren napisał(a):Co do bycia w związku, wątpliwości najlepiej rozwiewa ślub, po nim z pewnością jest się w związku i przysługuje prawo do skarg, zażaleń i używania pojęcia "zdrada", choć wcześniej też oczekuje się od drugiej osoby lojalności i uczciwości, co nie wyklucza tego, że pewnego dnia twoja dziewczyna albo chłopak może być już w związku z kim innym, co potwierdza statusem na fejsiku.

O nie, status na fejsie? Żenada i chyba dobre dla gimnazjalistów. Dla mnie dziecinne. No, ale ja już chyba za stary jestem na takie "zabawy" w związki wirtualne. Co fakt to fakt... Chyba więc pozostaje wziąć ślub :D
Nicholas1981

przez MalaMi1001 15 lip 2015, 12:48
NN4V napisał(a):

Słyszał o skrócie myślowym? Inni zrozumieli, a ty jak zwykle nie, hmmm...

Nicholas1981 napisał(a):MalaMi1001, to jak wg Ciebie należałoby nazwać taką relację? Teraz to już nic nie rozumiem...

Nie nazywać. Ludzie mieszkają ze sobą, sypiają, robią zakupy, mają wspólne konto, kredyt, są w jakiejś tam relacji i wystarczy jedna decyzja jednej osoby z tej relacji i te wszystkie powiązania nagle przestają obowiązywać, tracą ważność bez brania pod uwagę zdania drugiej strony.

refren napisał(a):Co do bycia w związku, wątpliwości najlepiej rozwiewa ślub, po nim z pewnością jest się w związku i przysługuje prawo do skarg, zażaleń i używania pojęcia "zdrada", choć wcześniej też oczekuje się od drugiej osoby lojalności i uczciwości, co nie wyklucza tego, że pewnego dnia twoja dziewczyna albo chłopak może być już w związku z kim innym, co potwierdza statusem na fejsiku.

Mhm, czyli jeśli facet dzień przed ślubem wyzna Ci, że przez ostatnie 2 lata jak z Tobą był przeleciał 100 innych lasek to nie będziesz miała prawa do skarg, zażaleń, nazywania jego zachowania zdradą i w ogóle do niczego nie powinnaś mieć prawa, bo przecież to był tylko Twoj chłopak/narzeczony (whatever nie było ślubu, a to najważniejsze) więc niczego Ci nie obiecał przed bogiem/urzędnikiem?

przez NN4V 15 lip 2015, 12:49
Hehe... długo szukałem dziewczyny, co nie ma konta fejsie. Między innymi ten radosny fakt bardziej mnie w niej pociąga, niż wspomniana przez kogoś "ładna dupa". :mrgreen:

przez NN4V 15 lip 2015, 12:55
MalaMi1001 napisał(a):
NN4V napisał(a):

Słyszał o skrócie myślowym? Inni zrozumieli, a ty jak zwykle nie, hmmm...
....

Idź się myślowo poskracać z niejaką ego. Zobaczymy jak wam pójdzie.
Albo coś istnieje, albo nie. Zdanie "Nie ma czegoś takiego jak związek" jest stwierdzeniem nieistnienia. Nie będę domniemywał, co też to może w zamyśle znaczyć, bo domniemania z komunikacji czynią bełkot i nie prowadzą do żadnego porozumienia.

przez MalaMi1001 15 lip 2015, 13:10
NN4V napisał(a):Idź się myślowo poskracać z niejaką ego. Zobaczymy jak wam pójdzie.
Albo coś istnieje, albo nie. Zdanie "Nie ma czegoś takiego jak związek" jest stwierdzeniem nieistnienia. Nie będę domniemywał, co też to może w zamyśle znaczyć, bo domniemania z komunikacji czynią bełkot i nie prowadzą do żadnego porozumienia.

Nie zamierzam z tobą dyskutować, nawet nie chce mi się nic mądrego napisać, bo zwyczajnie ... nie chce mi się. Skoro uważasz moje posty za bełkot nikt nie zmusza cię do ich czytania, to jest tak proste, a tak trudne do wykonania dla zakompleksieńców, którzy sądzą, że swoją samoocenę podbudują czepiając się innych, nie mając w dodatku nic ciekawego do powiedzenia. Uhhhh...

przez khaleesi 15 lip 2015, 13:21
Bardzo łatwo rozpoznać związek a relacje sypiamy razem jest fajnie to jesteśmy wygląda to bardziej na układ a nie związek. Istnieją związki i nie każdy ma gdzieś druga osobę takiego czegoś w ogóle sobie nie wyobrażam. Jak mogłabym zyc z kims kto ma mnie gdzieś ? Na cholere mi taki facet? masochistką nie jestem by siedzieć z dupkiem.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez khaleesi 15 lip 2015, 13:27
Doskonale wiem jak wyglądają związki dobre mam przykład swojego rodzeństwa i żaden facet nie zapędzi mnie w kozi róg i nie zrobi idiotki. :D mam dobre wzorce i wiem jak wygląda normalna relacja między dwojgiem osób
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 15 lip 2015, 14:02
A możesz to opisać ?

przez Dulcynea 15 lip 2015, 14:06
A są też i związki, że ludzie nie mieszkają że sobą.

przez khaleesi 15 lip 2015, 14:11
Sądzimy według siebie i swojego życia jak zdążyłam dostrzec takie są i nasze wypowiedzi.
Ostatnio edytowano 15 lip 2015, 14:13 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 15 lip 2015, 14:12
Czyli jak ja lubię czytać dark fantasty ,to moja dziewczyna też musi ?

Sortuj wg