Od kiedy mozna mówić, że się jest z kimś w związku?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez NN4V 14 lip 2015, 08:39
jetodik napisał(a):...jednak pytamy tutaj kiedy można mówić czyli o powszechnie przyjętą ideę związku a nie prywatne użycie słowa "związek" przez agusię.

Związek zdaje się być jednak na tyle osobistym zagadnieniem, że mowa o "powrzechnie przyjętych ideach" wygląda na bezprzedmiotową.
Ja się będe upierał przy indywidualnej ocenie, kiedy relacja staje się związkiem.
Warunkiem jest chyba zgodność ocen partnerów, bo nie jest związkiem, gdy jednej stronie coś się ubzdura.
Do uzyskania zgodności konieczne jest porozumienie, więc wzajemne deklaracje woli wejścia w związek.

jetodik napisał(a):...wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuacje:
agusia mieszka z facetem przez 3 lata, nagle jakby nigdy nic umawia sie z innym, on mówi:
- co ty wyprawiasz?!
- no o co ci chodzi, przecież nie jesteśmy jeszcze w związku

Hehe... dobre. W wersji hard: wpada jej facet do domu, a ona z innym w alkowie. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ego 14 lip 2015, 08:47
jetodik, a co to za różnica w sytuacji którą opisałam czy niepartner będzie się całował z kimś nam znanym czy obcym..ok, no jak będzie się całował, z naszą największą "przyjaciółką/przyjacielem" , to nas to pewnie bardziej zaboli, bo podwójnie, tylko czemu w ogóle zaboli skoro przecież nie jesteśmy wobec siebie zobowiązani do czegokolwiek? :bezradny:
ego

przez NN4V 14 lip 2015, 08:50
Jeśli mój niepartner będzie się całował z moim przyjacielem, to mnie to niewiele obchodzi - chyba, że akurat wolałbym by skoczył po browar.
Jeden albo drugi - wsio rawno, byle browar przytargał któryś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 14 lip 2015, 09:02
NN4V,
Ja się będe upierał przy indywidualnej ocenie, kiedy relacja staje się związkiem.
Warunkiem jest chyba zgodność ocen partnerów, bo nie jest związkiem, gdy jednej stronie coś się ubzdura.

w pierwszym zdaniu piszesz o indywidualnej ocenie brzmi to niemal jak związek jest tym czym sobie jednostka go wymyśli, a jednak w drugim zdaniu przedstawiasz warunek wychodzący poza jednostke i o właśnie takie warunki mi chodziło, każdy związek jest inny jednak mają w sobie coś wspólnego bo gdyby były całkowicie inne to nie byłoby sensu te różne sprawy podpinać pod jedno słowo związek, można ustalić konieczne warunki po których spełnieniu można mówić o związku.

ego,

taka jest zwierzęca natura, nawet psy mogą być zazdrosne o partnerkę właściciela przykładowo :bezradny:
jednak kiedy mowa o związku ludzi rozumnych to nie może to być dyktowane instynktami dlatego zazdrość słabe kryterium, ale ciekawy pomysł :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez ego 14 lip 2015, 09:11
jetodik, no , mój pies jest cholernie zazdrosny o wszystko co się rusza, a czemu ja okazuję zainteresowanie , ale i tak najbardziej o inne psy. Chyba traktuje mnie jak psa, z którym jest w związku. :mrgreen:
ego

przez jetodik 14 lip 2015, 09:12
ego, jakiego masz psa? :] i czy Ty też go lubisz? - to drugie pytanie :]
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Nicholas1981 14 lip 2015, 09:12
Zazdrość może wynikać wcale nie z tego, że się drugą osobę już uważa za swoją, tylko, że się chce z nią być (jest się zakochanym) a ona na przykład umawia się z kimś innym. Byłem w takiej sytuacji więc wiem.
Nicholas1981

przez ego 14 lip 2015, 09:26
jetodik, mieszańca, ok 10 kg masy, też go bardzo lubię. Dla obcych jest bardzo sympatyczny z wyglądu, ale dużo mniej z zachowania. Zobaczyć panią uśmiechającą się do niego na ulicy, gdy jej uśmiech nagle znika z twarzy, jak pies pokazuje jej kły- bezcenne.. :mrgreen: :angel:
ego

przez wiejskifilozof 14 lip 2015, 09:59
Kiedy z nim się sypia.Po seksie to z reguły jest już związek.

przez Nicholas1981 14 lip 2015, 10:14
detektywmonk napisał(a):Kiedy z nim się sypia.Po seksie to z reguły jest już związek.

Wiesz to oczywiście z autopsji. Nie, nie po każdym seksie jest związek...
Nicholas1981

przez NN4V 14 lip 2015, 12:57
detektywmonk napisał(a):Kiedy z nim się sypia.Po seksie to z reguły jest już związek.

Z psem?

przez Nicholas1981 14 lip 2015, 13:22
Związek z psem to jest kuźwa to.
Nicholas1981

przez ego 14 lip 2015, 13:45
U kobiet często spotykany związek to poliandria: pies, który śpi albo warczy i kot, który włóczy się po nocach. Faceci natomiast są bardziej monogamiczni, im zazwyczaj wystarcza kwoka, która gdacze.
ego

przez Nicholas1981 14 lip 2015, 14:08
:mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nicholas1981

Sortuj wg