Od kiedy mozna mówić, że się jest z kimś w związku?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Nicholas1981 16 lip 2015, 20:04
tosia_j napisał(a):dla mnie nie istnieje zAkochanie.
Wazne zeby wspolpracowac, dobrze sie dogadywac i wspierac

Zakochanie, jak było wyżej powiedziane, trwa max 2 lata. Więc... o czym tu mowa? Jakbyś się teraz zakochała, to przecież pewnie byś musiała opuścić męża :) bo to na pewno nie byłby on po tylu latach
Nicholas1981

przez NN4V 16 lip 2015, 22:56
Nicholas1981 napisał(a):NN4V, możesz się śmiać. Trudno. nie jestem typem macho i raczej już nie będę.

Siebie też liczyłem. ;)
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Rico 17 lip 2015, 00:20
Kółko założone :lol:
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 17 lip 2015, 00:21

moja babcia tez wyszła za maz z tego powodu i dlatego ze maz miał duze pole ;) dom itd. i nawet przezyli sporo (jakies 50 lat razem). Tzw. malzenstwo z rozsadku.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 17 lip 2015, 00:23
Nicholas1981 napisał(a):Jeszcze o jednej sprawie nie było tu mowy - tak jakby związek był tylko rodzajem kontraktu, umowy. A przecież nie jest. Dla mnie związek to relacja między kobietą i mężczyzną mająca przede wszystkim podstawy w miłości wzajemnej. I to nie jest tylko pragnienie własnego szczęścia, ale także szczęścia tej drugiej osoby.

nawet PRZEDE WSZYSTKIM drugiej osoby.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Nicholas1981 17 lip 2015, 06:46
NN4V napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):NN4V, możesz się śmiać. Trudno. nie jestem typem macho i raczej już nie będę.

Siebie też liczyłem. ;)

Chyba, że tak. No to możemy założyć kółko. Za jakiś czas, bo mi się chwilowo włączył apetyt na ostry seks, więc romantyzm trochę w odstawkę :D. Ale zamierzam się spacyfikować jakimś mózgojebem, więc pewnie zaraz wszystko wróci do normy
Nicholas1981

przez NN4V 17 lip 2015, 07:34
agusiaww napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):Jeszcze o jednej sprawie nie było tu mowy - tak jakby związek był tylko rodzajem kontraktu, umowy. A przecież nie jest. Dla mnie związek to relacja między kobietą i mężczyzną mająca przede wszystkim podstawy w miłości wzajemnej. I to nie jest tylko pragnienie własnego szczęścia, ale także szczęścia tej drugiej osoby.

nawet PRZEDE WSZYSTKIM drugiej osoby.

Nie właczajac w to górnolotnych gadek o miłości, wystarczy zdać sobie sprawę z istnienia bardzo silnego wpływu poczucia szczęścia partnerki na własne poczucie szczęścia. Tak więc dbanie o partnera w związku może być udziałem nawet totalnego egoisty, bo de facto dbając o samopoczucie partnerki dba również o własne samopoczucie. Dlatego ludzie nie dbający o partnera w związku wydają się być zwyczajnie głupi, bo sami sobie szkodzą.

agusiaww napisał(a):

moja babcia tez wyszła za maz z tego powodu i dlatego ze maz miał duze pole ;) dom itd. i nawet przezyli sporo (jakies 50 lat razem). Tzw. malzenstwo z rozsadku.

Jeśli nie istnieją przeszkody, to wcale nie jest gorszy sposób, niż każdy inny. Właściwie istnieją podejrzenia, że może być lepszy, co potwierdzało by 50 lat związku babci.

Nicholas1981 napisał(a):
NN4V napisał(a):

Siebie też liczyłem. ;)

Chyba, że tak. No to możemy założyć kółko. Za jakiś czas, bo mi się chwilowo włączył apetyt na ostry seks, więc romantyzm trochę w odstawkę :D. Ale zamierzam się spacyfikować jakimś mózgojebem, więc pewnie zaraz wszystko wróci do normy

Romantyzm z seksem nie stoi w sprzeczności chyba. ;)
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Nicholas1981 17 lip 2015, 10:11
NN4V napisał(a):Romantyzm z seksem nie stoi w sprzeczności chyba. ;)

Teoretycznie nie stoi. Chyba, że potrzeby są za duże zdecydowanie. Ja tak mam w hipomanii :D
Nicholas1981

przez tosia_j 17 lip 2015, 11:52
Babcia agusiww 50, ja 25. Najlepszy sposob znaczy :p
outsider

przez Nicholas1981 17 lip 2015, 11:59
tosia_j, ale za to ile tracisz... Nawet nie wiesz jakie ekscytujące potrafi być zakochanie. Dobra, potrafi być też dołujące. Pełna skala emocji, odczuć... Przynajmniej człowiek wie, że żyje a nie tylko wegetuje i wypełnia obowiązki.
Nicholas1981

przez tosia_j 17 lip 2015, 12:41
Ekscytujace i dolujace...dzieki
Tez mi reklama
outsider

przez jetodik 17 lip 2015, 12:46
tosia_j, :pirate:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Nicholas1981 17 lip 2015, 13:07
tosia_j napisał(a):Ekscytujace i dolujace...dzieki
Tez mi reklama

A to nie miała być reklama droga Koleżanko. Stwierdzam tylko fakt. Osobiście doszedłem do wniosku, że wolę coś czuć (nawet jeśli czasem jest to bolesne) niż tak się znieczulić (jak bywa po niektórych lekach), że wszelkie emocje są zbliżone do odczuć na poziomie rośliny zielonej.
Nicholas1981

przez dar 19 lip 2015, 19:47
Rico napisał(a):Podobają mi się wypowiedzi Nicholasa, ktoś powie że niepoprawny romantyk ale ja powiem, że człowiek traktujący związki, uczucia poważnie. Też wg mnie samo słowo kocham wiele znaczy i mówi.

ja bym to określił jako zdrową normalność czego części społeczeństwa brakuje.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Sortuj wg