Od kiedy mozna mówić, że się jest z kimś w związku?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Nicholas1981 13 lip 2015, 09:53
Wypowiedzi koleżanki agusiww i kolegi NN4v w innym wątku na tyle mnie zastanowiły, że postanowiłem zadać towarzystwu pytanie jak wyżej. A więc od kiedy liczy się związek? Co w ogóle rozumiecie pod tym pojęciem? Jakie są rodzaje relacji między mężczyzną a kobietą?
Nicholas1981

przez ego 13 lip 2015, 10:49
Nicholas1981, moim zdaniem sprawa jest dość prosta...od wtedy od kiedy dojdzie do seksu, czyli do tego, czemu służą związki, w ogólnie przyjętym znaczeniu. Chodzi tu o seks wynikający z nawiązanej obustronnej relacji uczuciowej, a nie o np seks dla sportu, z mniej lub bardziej, przypadkowym partnerem.
ego

przez ego 13 lip 2015, 11:02
Natomiast wg mnie, pomiędzy kobietą i mężczyzną, mogą istnieć tylko trzy rodzaje relacji: rodzinne, gdy są spokrewnieni, zawodowe, gdy łączą ich związki stricte zawodowe( służbowe) i wreszcie uczuciowe, gdy łączy ich uczucie( a potem najczęściej seks). Uważam, że nie istnieje pomiędzy hetereseksualną kobietą, a mężczyzną przyjaźń, bo to związek z definicji pozbawiony podtekstu seksualnego- no na pewno nie istnieje, przyjaźń ze strony facetów. Gdyby jakiś facet hetero mi powiedział, że chce się ze mną zaprzyjaźnić, byłoby dla mnie dość oczywiste, że chodzi mu o seks.
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 13 lip 2015, 11:12
Od kiedy obie strony zgodnie deklarują związek.

ego napisał(a):.... Uważam, że nie istnieje pomiędzy hetereseksualną kobietą, a mężczyzną przyjaźń, bo to związek z definicji pozbawiony podtekstu seksualnego- no na pewno nie istnieje, przyjaźń ze strony facetów. Gdyby jakiś facet hetero mi powiedział, że chce się ze mną zaprzyjaźnić, byłoby dla mnie dość oczywiste, że chodzi mu o seks.

Współczuję samoudupienia.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ego 13 lip 2015, 11:26
NN4V, jak jestem pewna tego co napisałam, tak byłam pewna, że tu wpadniesz z takim tekstem. :mrgreen:
ps Dziękuję za wyrazy współczucia, ale nie ma takiej potrzeby. ;)

Kiedyś też tak sądziłam, jednak ludzie na tym forum, mnie sprowadzili na ziemię...
ego

przez NN4V 13 lip 2015, 12:00
ego napisał(a):NN4V, jak jestem pewna tego co napisałam,...

Aha. To nie ma o czym gadać z tobą.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ego 13 lip 2015, 12:05
NN4V, Oh, to straszne! prawie się popłakałam.
ego

przez Saraid 13 lip 2015, 12:23
Nicholas1981 napisał(a):Wypowiedzi koleżanki agusiww i kolegi NN4v w innym wątku na tyle mnie zastanowiły, że postanowiłem zadać towarzystwu pytanie jak wyżej. A więc od kiedy liczy się związek? Co w ogóle rozumiecie pod tym pojęciem? Jakie są rodzaje relacji między mężczyzną a kobietą?
Związek pomiędzy kobietą a mężczyzną =emocjonalne i intymne zaangażowanie się w relacje.Szczerość,zaufanie,troska,zrozumienie ,odpowiedzialność,wsparcie,działanie zespołowe ,wspólne decyzje,tolerancja,sex.
Saraid

przez ben rei 13 lip 2015, 12:36
jak zobaczysz trzeźwego delfinka
fubar

przez agusiaww 13 lip 2015, 14:23
white Lily napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):Wypowiedzi koleżanki agusiww i kolegi NN4v w innym wątku na tyle mnie zastanowiły, że postanowiłem zadać towarzystwu pytanie jak wyżej. A więc od kiedy liczy się związek? Co w ogóle rozumiecie pod tym pojęciem? Jakie są rodzaje relacji między mężczyzną a kobietą?
Związek pomiędzy kobietą a mężczyzną =emocjonalne i intymne zaangażowanie się w relacje.Szczerość,zaufanie,troska,zrozumienie ,odpowiedzialność,wsparcie,działanie zespołowe ,wspólne decyzje,tolerancja,sex.

dodałabym jeszcze ze nie jest to relacja krótkoterminowa albo na odległosc. To wspolne dzielenie codziennosci, tej szarej a nie bujania w oblokach.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Masturbow 13 lip 2015, 14:53
chłopcom zawsze chodzi tylko o delfina :/
Masturbow

przez Nicholas1981 13 lip 2015, 19:39
ego napisał(a):Nicholas1981, moim zdaniem sprawa jest dość prosta...od wtedy od kiedy dojdzie do seksu, czyli do tego, czemu służą związki, w ogólnie przyjętym znaczeniu. Chodzi tu o seks wynikający z nawiązanej obustronnej relacji uczuciowej, a nie o np seks dla sportu, z mniej lub bardziej, przypadkowym partnerem.

Pierwsze słyszę, że związek służy do seksu, chyba zatem nie jest to ogólnie przyjęte znaczenie. W tym ogólnie przyjętym znaczeniu do seksu służy agencja towarzyska, ale nie nazwałbym związkiem przespania się z kurewką
Nicholas1981

przez Candy14 13 lip 2015, 19:43

no nie inaczej i to chyba koniec dyskusji

moim zdaniem sprawa jest dość prosta...od wtedy od kiedy dojdzie do seksu,

hę ? a od kiedy to przespanie sie z kims tworzy zwiazek :shock:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Nicholas1981 13 lip 2015, 20:09
white Lily napisał(a): Związek pomiędzy kobietą a mężczyzną =emocjonalne i intymne zaangażowanie się w relacje.Szczerość,zaufanie,troska,zrozumienie ,odpowiedzialność,wsparcie,działanie zespołowe ,wspólne decyzje,tolerancja,sex.

To ładna definicja, tylko w takim razie co z sytuacjami, gdy partnerzy wcale się nie wspierają? Mało jest takich sytuacji patologicznych, gdzie zamiast zrozumienia jest przemoc psychiczna lub fizyczna? Partnerzy (nierzadko małżonkowie) mieszkają razem i dzielą ze sobą szarą rzeczywistość (czasem nawet bardzo szarą), ale nie ma tolerancji, ani zaufania, ani troski, ani zrozumienia. Czy wtedy to nie jest związek? Zatem co to jest?
Nicholas1981

Sortuj wg