Niedopasowanie w związku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Niedopasowanie w związku

przez dojenta 22 sie 2015, 10:10
Mój mąż od dawna powtarza, że chyba nie pasujemy do siebie, częste kłótnie i inne podejście do codziennych, przyziemnych jak i bardziej poważnych które mogą zadecydować o naszym dalszym bycie, już mnie wykańczają psychicznie. Do tego dochodzi inny zupełnie pogląd jeśli chodzi o wychowywanie dzieci... Niestety odbija się to na nich:(
Marzę, aby zniknąć... :zzz:

Niedopasowanie w związku

przez cheiloskopia 22 sie 2015, 12:59
dojenta napisał(a):Mój mąż od dawna powtarza, że chyba nie pasujemy do siebie, częste kłótnie i inne podejście do codziennych, przyziemnych jak i bardziej poważnych które mogą zadecydować o naszym dalszym bycie, już mnie wykańczają psychicznie. Do tego dochodzi inny zupełnie pogląd jeśli chodzi o wychowywanie dzieci... Niestety odbija się to na nich:(

Długo jesteście małżeństwem? Z tego co pamiętam, mieszkacie za granicą, prawda? Ile Wasze pociechy mają lat?

Niedopasowanie w związku

przez cheiloskopia 22 sie 2015, 13:25
Ja i mój obecny partner chyba w ogóle do siebie nie pasujemy. To, co z początku wydawało się nas łączyć - tak naprawdę dzieli.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Niedopasowanie w związku

przez dojenta 22 sie 2015, 17:21
cheiloskopia napisał(a):Długo jesteście małżeństwem? Z tego co pamiętam, mieszkacie za granicą, prawda? Ile Wasze pociechy mają lat?

Małżeństwem ponad 3 lata (parą od ponad 8-miu) owszem za granicą mieszkamy:) 4 l. i 8m-cy:O

U nas podobnie to co niby nas na początku połączyło teraz prowadzi do ciągłych kłótni i sporów.

Niedopasowanie w związku

przez dojenta 22 sie 2015, 17:28
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Niedopasowanie w związku może dotyczyć wielu sfer i nie ogranicza się tylko do niedopasowania seksualnego. Znam parę (która już nie jest parą), która była tak dalece niedopasowana, że ich relacja nie przetrwała próby czasu. Byli niedopasowani nie tylko pod względem temperamentu seksualnego, ale też pod względem wrażliwości emocjonalnej, sposobu komunikacji czy mentalności. Długo zastanawiałam się, w jaki sposób w ogóle zostali parą. Po prostu ogień i woda. Na początku ta inność chyba ich wzajemnie fascynowała, potem stała się przyczyną wielu kłótni. Próbowali to ratować, ale się nie udało. Mieli inne przyzwyczajenia i preferencje. Różnili się stylem reagowania na stres, sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, sposobami spędzania wolnego czasu. On wolał imprezy, ona wolała spędzić wieczór spokojnie z książką w ręku, on lubił towarzystwo, ona raczej domatorka. Ona w sytuacjach trudnych przejawiała styl "do ludzi" (potrzebowała się wygadać, potrzebowała bliskości), on w sytuacjach trudnych był raczej "od ludzi" (uciekał, nie mówił o swoich kłopotach, raczej zakładał maskę w stylu "wszystko jest ok"). Na początku ich znajomości ona starała się "wpasować" w sposób funkcjonowania partnera. Z czasem jednak stało się to dla niej bardzo męczące, bo wbrew jej charakterowi. Tworzyli bardzo burzliwy związek, ale w końcu zdecydowali o rozstaniu...

A czy jest szansa żeby opisany związek jednak przetrwał? Jeśli tak to jak? Pytam bo jakbym czytała o swoim :(

Niedopasowanie w związku

przez koszykova 22 sie 2015, 18:07
Same nawyki partnera, które nas drażnią mogą decydować o rozstaniu, a co dopiero charakter i tam te inne pierdoły :mrgreen:
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Sortuj wg