Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez anka szklanka 06 wrz 2016, 18:11
salir napisał(a):Dla mnie zakochanie to wlasnie motylki w brzuchu pierwszy etap pozniej przeradza sie to uczucie w milosc lub nie.

WTF z tymi motylkami. Ja nigdy nie doświadczyłam tego mistycznego uczucia, jedynie lekkie podenerwowanie i chęć spędzania czasu z osobą, która mi się podoba ale żeby coś w brzuchu? Serio wam tam coś fikołki robi? :D

Co do zdrad - jakby mnie facet pytał czy go zdradzam, to rozwiodłabym się szybciej niż pies by zdążył machnąć ogonem.
Jak ludzie dziwnie się dobierają, że po jakimś czasie mają ochotę skoczyć na inny kwiatek. Jak można związać się/tkwić w związku z kimś kogo trzeba pilnować, łapać na dziecko czy inne ceregiele. Mnie by życia było szkoda na takie hece.

Przecież dobór/wybór partnera jest świadomy i działa to zarówno z jednej jak i drugiej strony.

Mnie czasem podobają się inni mężczyźni - i pod względem wyglądu i charakteru, a nie mam ochoty zdradzać (a w manii stopień pożądliwości wzrasta, że hoho :D).

A jeszcze bardziej dziwi mnie zjawisko, w którym np. kobiety zdradzane są seryjne i z tego powodu rozpadają się jej kolejne związki. I mimo wszystko taka biedna sarenka dalej pcha się w związek z takim samym typem faceta. A ludzie niestety przejawiają tendencję do niektórych zachowań i nie wierzę w teksty typu "trafiam na zdradzających/trafiam na psycholi/trafiam na maminsynków" - nikt na nikogo nie trafia, tylko wybiera. Sam i świadomie.
A potem zdrady, rozwody i płacz.

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 06 wrz 2016, 19:37
Właśnie również nie wiem, o co chodzi z tym brzuchem :D
Koty nie uznają za elokwentnego nikogo, kto nie potrafi miauczeć.

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 06 wrz 2016, 21:45
Motyla noga. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez atic 06 wrz 2016, 21:49
tylko wybiera. Sam i świadomie.

nie do końca tak to jest z tym wyborami, dużą rolę odgrywa podświadomość.
atic

Dlaczego zdradzacie?

przez anka szklanka 06 wrz 2016, 21:53
atic napisał(a):
tylko wybiera. Sam i świadomie.

nie do końca tak to jest z tym wyborami, dużą rolę odgrywa podświadomość.

A możesz przybliżyć jak to wg Ciebie działa?

Ja wchodząc w związek miała to zawsze dokładnie przemyślane. Podświadomość to dla mnie tyle - jeśli czułam, że choć najmniejsza rzecz może być nie tak, żegnałam takiego pana po kilku spotkaniach.

Dlaczego zdradzacie?

przez atic 06 wrz 2016, 21:57
anka szklanka,

w podświadomości zakodowane są pewne wzorce, które ciągną kobiete do określonego typu faceta, tacy po prostu się jej podobają.
nie każdy podchodzi analitycznie na zasadzie sporządzania listy plusów i minusów.
atic

Dlaczego zdradzacie?

przez Tella 06 wrz 2016, 22:08
Czy gdzies mozna o tej podświadomości poczytać?

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 06 wrz 2016, 22:12
Tella napisał(a):Czy gdzies mozna o tej podświadomości poczytać?

Formalnie: z nieświadomości. Dużo czytania. Wiele punktów widzenia.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Dlaczego zdradzacie?

przez atic 06 wrz 2016, 22:27
Tella, można, ale nie wiem gdzie XD pogogluj sobie, tylko radze omijać jakieś pseudoduchowe ujęcia tego tematu w stylu "Potęga podświadomości"
atic

Dlaczego zdradzacie?

przez anka szklanka 06 wrz 2016, 22:37
atic napisał(a):anka szklanka,

w podświadomości zakodowane są pewne wzorce, które ciągną kobiete do określonego typu faceta, tacy po prostu się jej podobają.
nie każdy podchodzi analitycznie na zasadzie sporządzania listy plusów i minusów.

Ale mnie nie chodzi o sporządzanie list.
Mnie właśnie chodzi o to, że o ile kobieta wejdzie w związek z fatalnym gościem (niech już nawet będzie, że podświadomość ją ku temu kieruje) i kończy się to źle, to powinna kierować się rozumkiem, by błędu nie powtarzać. A często baby brną po "n" razy w taki sam schemat.
I to już nie jest kierowanie podświadomości a raczej zaburzona zdolność uczenia się.

Dlaczego zdradzacie?

przez atic 06 wrz 2016, 22:40
możliwe, że zaburzona zdolność uczenia się, jakieś tam przyczyny są.
atic

Dlaczego zdradzacie?

przez atic 06 wrz 2016, 23:07
A często baby brną po "n" razy w taki sam schemat.
I to już nie jest kierowanie podświadomości a raczej zaburzona zdolność uczenia się.

moment, uciekło to wcześniej mojej uwadze, że powyższe zdania sensu nie mają, skoro steruje nimi dany schemat po ran nty, to jak najbardziej jest to kierowane podświadomością, która nie jest po prostu skorygowana ze względu na zaburzoną zdolność uczenia się.
jedno drugie potwierdza, a nie wyklucza.
atic

Dlaczego zdradzacie?

przez anka szklanka 06 wrz 2016, 23:40
atic napisał(a):
A często baby brną po "n" razy w taki sam schemat.

moment, uciekło to wcześniej mojej uwadze, że powyższe zdania sensu nie mają, skoro steruje nimi dany schemat po ran nty, to jak najbardziej jest to kierowane podświadomością, która nie jest po prostu skorygowana ze względu na zaburzoną zdolność uczenia się.
jedno drugie potwierdza, a nie wyklucza.

Aha. Ja to zawsze nazywałam po prostu głupotą.

Dlaczego zdradzacie?

przez atic 06 wrz 2016, 23:53
no tak, głupota to takie słowo worek do którego wiele można upchnąć bez nawet przyjrzenia się sprawie i pejoratywnie tak kogoś określić.
atic

Sortuj wg