Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez agusiaww 28 cze 2015, 09:17
Nie zdradzam, nie zdradzałam i nie zdradze. Jak ktos mysli tyłkiem zamiast głowa to zdradzi, sprawa prosta. Jezeli baby zdradzaja z zajetymi facetami to sa idiotkami, a z kolei tacy faceci tez madroscia nie grzesza nie wspominajac o chociazby szacunku. Byłam kiedys z facetem, który zdradzał, oczywiscie w spodniach nie mogł utrzymac wiadomo czego ;) a te wszystkie babki, z ktormi sie wiazał dla seksu(zdrady) to oczywiscie go kochały, naiwniaczki :) Konkluzja jest taka=ja jestem w zwiazku z facetem 6 lat a on do tej pory lata z rozpietym rozporkiem i szuka takich co sie nabiora na jego gadki.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Dlaczego zdradzacie?

przez Evia 28 cze 2015, 11:29
uważam, że nawet gdyby się wypowiedziały tutaj osoby, które zdradzają/zdradziły to mało wniosłoby do tematu, ponieważ ile zdrad to tyle historii i odmiennych motywacji, poza tym stworzyłby się niezły offtop z naganką na takie osoby.

Zgodzę się jednak co do skali zdrad. Podobnie jak niektórzy tutaj również uważam, że większość osób prędzej czy później zdradzi. Taka chyba ludzka natura... a może kultura?

Aha, i jeszcze jedno, zgadzam się również co do niektórych "badań", muszę przyznać, że faktycznie nie ma co się za bardzo nimi sugerować, ponieważ bardzo często są one nierzetelne.
Sama brałam udział w pewnych badaniach i wiem, że bardzo często niestety jest to pic na wodę (głównie mam na myśli ankiety, jednak i w innych pozornie wiarygodnych badaniach zdarzają się machlojki)

Dlaczego zdradzacie?

przez Evia 28 cze 2015, 11:35
agusiaww napisał(a):Jak ktos mysli tyłkiem zamiast głowa to zdradzi, sprawa prosta.

uważam, że zagadnienie zdrady nie jest aż tak prostolinijne i bywają również przypadki, że to właśnie myślenie głową doprowadza do zdrady ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez dar 28 cze 2015, 12:23
Evia napisał(a):Zgodzę się jednak co do skali zdrad. Podobnie jak niektórzy tutaj również uważam, że większość osób prędzej czy później zdradzi. Taka chyba ludzka natura... a może kultura?

Ludzka natura mówi o tym, że ktoś się może komuś podobać, interesować seksualnie itd. Jednak po to mamy rozumki aby dostrzec różnicę między chęciami, instynktami a realnym działaniem, moralnością itp Wśród moich znajomych było i jest dość sporo osób zdradzających i zdradzanych. W praktyce najczęściej głównym powodem są właśnie odchyły seksualne, brak moralności. Nie chcę tutaj nikogo urazić ale po dłuższym poznaniu człowieka w tych przypadkach które znałem powodami skoków w bok były proste jak budowa cepa myślenie i tu w zależności od przypadków ale wszędzie meritum sprawy było pomieszanie mózgu z głowy z kroczem z naciskiem na krocze
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 28 cze 2015, 13:09
Wydaje mi się, że problem nie sprowadza się do "myślenia kroczem". Te osoby, które znam, które zdradzają, bądź kiedyś zdradziły to w więkzości bardzo inteligentne osoby o złożonej osobowości. A ci prości w obyciu zazwyczaj nie zdradzają. Stąd też poruszenie tego tematu.

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 28 cze 2015, 13:12
Poza tym nie wiem, jak wy obie wyobrażacie takie romanse, ale od strony kochanki wygląda to, jak normalna relacja kobieta-mężczyzna, czyli komplementy, staranie się, czułość, intymność itd. Jakbym wyczuła jakiś brak szacunku do siebie, to nie rozmawiałabym więcej z gościem. Fajnie się w waszych oczach wszytko sprowadza do jednego, ale to tak nie do końca działa :P

Dlaczego zdradzacie?

przez caramel rose 28 cze 2015, 13:15
Dla mnie zdrada to w sumie coś normalnego, w mim otoczeniu (znajomi, rodzina) większość się zdradzała, mój były chłopak też zrobił skok w bok, a to o dziwo z powodu tego, że w naszym związku za dużo było...seksu:D. Wydaje mi się, że każdy prędzej czy później zdradzi, a miłość nie istnieje (to tylko tworzy się w mózgu pewna mieszanka chemiczna, aby podtrzymać gatunek), a każdy tak naprawdę najbardziej kocha samego siebie i nigdy nie będziemy wiedzieć co tak naprawdę ta druga osoba o nas myśli, tak w 100%. No, ale może są jakieś wyjątki, w każdym razie z powodu takich a nie innych doświadczeń uważam, że zdrada to naturalna kolej rzeczy, niestety.
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

Dlaczego zdradzacie?

przez Evia 28 cze 2015, 13:21
mada1987 napisał(a):lubię go i pociąga mnie, ale to tylko związek oparty na seksie i przyjaźni).

To na czym według Ciebie jest oparty ten "prawdziwy" związek?

Dlaczego zdradzacie?

przez bonsai 28 cze 2015, 13:22
W złym kierunku podąża ten świat, powiadam wam. ;) Może gdyby każdy patrzył trochę dalej niż czubek własnego nosa, to byłoby lepiej. Przeżycie z jednym człowiekiem całego życia, bez minimalnych nawet "zdrad", nie jest zadaniem łatwym, ale skoro łabędzie mogą, to my nie damy rady?
bonsai

Dlaczego zdradzacie?

przez Evia 28 cze 2015, 13:24
bonsai, z tego co wiem to łabędzie wiążą się na całe życie, jednak nie oznacza to, że nie chędożą z innymi ;)

Dlaczego zdradzacie?

przez Evia 28 cze 2015, 13:25
bonsai napisał(a):W złym kierunku podąża ten świat, powiadam wam.

ja również to powiadam, i to bardzo często niestety

Dlaczego zdradzacie?

przez bonsai 28 cze 2015, 13:30
Evia napisał(a):bonsai, z tego co wiem to łabędzie wiążą się na całe życie, jednak nie oznacza to, że nie chędożą z innymi ;)

No jak to tak? :( Jakiś ornitolog tak powiedział czy to tylko Twoje przypuszczenia? Od kiedy wiem, że Jezus mnie kocha, jestem przepełniony wiarą. Proszę mi jej nie odbierać! :nono:
bonsai

Dlaczego zdradzacie?

przez Evia 28 cze 2015, 13:34
bonsai napisał(a):
Evia napisał(a):bonsai, z tego co wiem to łabędzie wiążą się na całe życie, jednak nie oznacza to, że nie chędożą z innymi ;)

No jak to tak? :( Jakiś ornitolog tak powiedział czy to tylko Twoje przypuszczenia? Od kiedy wiem, że Jezus mnie kocha, jestem przepełniony wiarą. Proszę mi jej nie odbierać! :nono:

czytałam kiedyś o tym nawet w kilku miejscach

były też chyba jakieś badania genetyczne, które wskazywały, że tatusiowie wychowujący swoje potomstwo nie są nimi z biologicznego punktu widzenia

myślę, że jeśli poszperasz w internecie to znajdziesz coś na ten temat

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 28 cze 2015, 13:36
Evia napisał(a):
mada1987 napisał(a):lubię go i pociąga mnie, ale to tylko związek oparty na seksie i przyjaźni).

To na czym według Ciebie jest oparty ten "prawdziwy" związek?

Na miłości...wierności i wyłączności :). Oddajesz komuś siebie, swoją duszę, wiążesz przyszłość, snujesz plany itd.itp.

Sortuj wg