Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 01 sie 2015, 18:39
khaleesi napisał(a):....zdradzają seksoholicy, tchórze i barany

khaleesi napisał(a):... niby skąd mam to wiedzieć ? :D
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 01 sie 2015, 18:56
Nicholas1981 napisał(a):Zdrady wynikają z powierzchowności uczuć, z braku odpowiedzialności. ...

Myślę, że lista przyczyn jest zdecydowanie dłuższa.

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 01 sie 2015, 19:09
mada1987 napisał(a):Może napisałam tu, żeby ktoś mnie przekonał i wytłumaczyć, co naprawdę jest w tym złego, bez gadani "bo takie są zasady", "bo tak trzeba" itp., tylko wytłumaczył DLACZEGO, bo wiem, że to wiele osób potępia, ale nie wiem czemu.

Takie wytłumaczenie nie istnieje. Większość nie zadaje pytania "dlaczego", albowiem posiada wprogramowaną w jaźń odpowiedź: "bo tak" - innymi słowy zasadę. Stąd ludzie z "zasadami", to ludzie unikający zadawania pytań i rozmyślania nad nimi, co w efekcie podnosi globalny poziom hipokryzji.

mada1987 napisał(a):... Bo obca mi kobieta jest nieszczęśliwa? Nie jest nieszczęśliwa przeze mnie, tylko dlatego, że on jej nie kocha, nie jest dla niego wyjatkowa, nie jest tą jedyną. Poza tym była nieszczęśliwa już wcześniej i będzie taka nawet, gdy zniknę. Nie zmusi go do miłości. Nie czuję się specjalnie odpowiedzialna za jej nieszczęście i też nie mam takiej mocy sprawczej, aby on ją kochał. On jest wolnym człowiekiem, nie czyjąś własnościa, ma prawo być szczęśliwy, chociaż źle ją traktuje, to jego sprawa i jej, a nie moja. Tak więc nie wiem, co takiego robię źle nie przejmując się losem i szczęściem jakieś obcej mi baby. Moje przyjaciółki są nieszczęśliwe z wielu powodów i nie mogę im pomoc, a mam się rozczulać nad losem całego świata?

Nic nie robisz źle. Gdybyś miała siłę sprawczą by cokolwiek zmienić, można by wówczas rozważać możliwe warianty postępowania z moralnego punktu widzenia. W sytuacji jak opisałaś, cokolwiek zrobisz jest bez znaczenia. Zaniechanie realizacji własnych potrzeb, gdy nikomu nie przynosi to korzyści, w imię wydumanych "zasad", to samoudupienie.

Moralizatorstwo od moralności odróżnia zdolność argumentacji. Argumentacja możliwa jest w konkretnej sytuacji. Nie jest możliwa argumentacja generalna, odnosząca się do każdego przypadku. Nawet "nie zabijaj" ma swoje wyjątki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez zima 01 sie 2015, 19:19
mada 1987 ta obca kobieta i tak bylaby nieszczesliwa...z Tobą czy bez Ciebie.
dorabiacie ideologię do faktów.
faceci są troche inni niz kobiety. czasem chodzi im po prostu tylko o seks i pisuar do wylewania zali.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 01 sie 2015, 19:22
zima, a kobietom o co? z moich obserwacji to chcą być pożądane i by faceci inspirowali ich, jak mówi ta polska piosenka już zapomniałem tytułu, faceci mają dawać wiatr w ich żagle.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 01 sie 2015, 19:38
zima napisał(a):mada 1987 ta obca kobieta i tak bylaby nieszczesliwa...z Tobą czy bez Ciebie.
dorabiacie ideologię do faktów.
faceci są troche inni niz kobiety. czasem chodzi im po prostu tylko o seks i pisuar do wylewania zali.

Czasem chodzi im by mieć o kogo dbać, by widziec uśmiech na ustach kobiety.
Czasem chodzi tylko o obecność.
Czasem lubią słuchać durnowatych problemów.
Czasem patrzeć na śpiącą królewnę ciepło przytuloną, nie ruszając się pół nocy, by jej nie obudzić.

Nie warto zadawć się z tymi, co tylko seks w pisuarze zdolni są zobaczyć.

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 01 sie 2015, 19:56
NN4V, lepiej bym tego nie ujął. Ale baby i tak będą myśleć, że nam chodzi tylko o seks.
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez ego 01 sie 2015, 20:11
Jeśli chodzi o to czym zawiniają kochanki/kochankowie, gdy sypiają z żonatymi, to oprócz tych rzeczy które tu były wymienione, to sprawa jest dość jasna, o ile kochanki/ kochankowie zdradę postrzegają jako coś złego. Ich wina wówczas polega na pomocy mężowi /żonie w zdradzie, czyli czynie który sami potępiają. Bez współudziału kochanka/ kochanki, do zdrady by nie doszło. Owszem, zdradza mąż czy żona, ale kochanek/kochanka mu w tym pomaga...
ego

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 01 sie 2015, 20:12
ego, zima mi nie odpisała, to Ty mi odpowiedz o co chodzi kobietom? czego Ty byś oczekiwała od faceta?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Dlaczego zdradzacie?

przez ego 01 sie 2015, 20:16
jetodik, ale w jakim sensie? tylko o związkowy mnie nie pytaj, bo wiesz, że związki z facetami, to nie jest coś, co by mnie interesowało. ;)
ego

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 01 sie 2015, 20:23
ego, no dobra powiedzmy ze mozesz zaprojektować sobie faceta od wyglądu przez zachowanie po status społeczny, oczywiście do związku z Tobą :twisted: to jaki by był?

Dlaczego zdradzacie?

przez khaleesi 01 sie 2015, 20:40
NN4V napisał(a):
khaleesi napisał(a):....zdradzają seksoholicy, tchórze i barany

khaleesi napisał(a):... niby skąd mam to wiedzieć ? :D
no kobiety doświadczające przemocy nie zaliczam do tych grup a nie czytałam by takie kobiety zdradzały więc pytanie jest z dupy wzięte a nie z zycia
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Dlaczego zdradzacie?

przez ego 01 sie 2015, 21:43
jetodik, a co Cię to tak interesuje? Popytaj dziewczyn, co je związki z facetami interesują. :bezradny:
Mi się z wyglądu różne typy podobają, ale generalnie zdecydowana preferencja szczupłych, najlepiej z ze sportową wyrzeźbioną sylwetką( ale w żadnym wypadku kulturysta, no i facet z brzuszkiem też odpada). Ale tak naprawdę, to musiałby mieć to coś, ja musiałabym czuć, że nadajemy na podobnych falach, bez tego ani rusz, choćby nie wiadomo jak spełniał wszelkie moje oczekiwania, choćby był najprzystojniejszy, najlepszy charakterologicznie i pod każdym innym możliwym względem. No i oczywiście musiałby się lubować w typie kobiety chłopczycy czy tam babochłopa, jak kto woli. 8)
ego

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 01 sie 2015, 22:00
ego, a może interesuje :]
no i jak widać, potwierdza się to co pisałem, czyli że kobiety chcą być pożądane - "No i oczywiście musiałby się lubować w typie kobiety chłopczycy czy tam babochłopa, jak kto woli".

Sortuj wg