Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez refren 27 cze 2015, 23:24
To sorry.

Dlaczego zdradzacie?

przez refren 27 cze 2015, 23:29
Staram się wzbić na wyżyny analizy i wyszło mi, że przyczyną zdrady jest zwykle chęć zdrady. A repertuar samousprawiedliwiania się jest bogaty.

(Dla mnie zdrada dotyczy głównie małżeństwa, bo tam się ślubuje wierność).

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 27 cze 2015, 23:34
mada1987 napisał(a):Poproszę oprzeć Wasze argumenty na jakim logicznym rozumowaniu, bo ja naprawdę nie rozumiem, a może naprawdę z moim myśleniem jest coś nie tak, chociaż nie wydaje mi się :) Jak na razie to powtarzacie jakieś frazesy, które nie niosą żadnej konkretnej treści, po prostu "tak, bo tak, bo tak wypada i nie pytaj".

Logiczne rozumowanie to jest takie, że teoretycznie nie godzimy się na zdradę - to znaczy nikt nie chciałby być zdradzany. Stąd może coś brzmi jak puste frazesy. Jak na razie nikt nie przyznał się do tego, że zdradza partnera czy partnerkę. Załóżmy, że wśród dyskutantów nie ma nikogo, kto miałby takie "doświadczenia". Zatem opieramy się na doświadczeniach cudzych. Zatem trudno o głębokie wejście w temat :)
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez ChrisMessina 27 cze 2015, 23:38
Bo tak.
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 27 cze 2015, 23:43
"Czasem ciekawe jest określanie kto kogo zdradza, jeśli na przykład żona ma kochanka, są sobie bliscy, męża ma dosyć i chce się rozwieść(tak mówi kochankowi), to jak pójdzie do łóżka z mężem, to zdradza kochanka? Bo jest z nim "w związku"?"

Koleżanka, która zdradza męża dość regularnie, będąc w trakcie romansu któryś miesiąc powiedziała mi, że nie jest w stanie sypiać z mężem, bo czuje, że zdradza kochanka...bo męża swoją drogą nie kocha od dawna, ale dom, dziecko, kredyty, ślub w wieku nastu lat itp.

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 27 cze 2015, 23:50
Nicholas1981 napisał(a):
mada1987 napisał(a):Poproszę oprzeć Wasze argumenty na jakim logicznym rozumowaniu, bo ja naprawdę nie rozumiem, a może naprawdę z moim myśleniem jest coś nie tak, chociaż nie wydaje mi się :) Jak na razie to powtarzacie jakieś frazesy, które nie niosą żadnej konkretnej treści, po prostu "tak, bo tak, bo tak wypada i nie pytaj".

Logiczne rozumowanie to jest takie, że teoretycznie nie godzimy się na zdradę - to znaczy nikt nie chciałby być zdradzany. Stąd może coś brzmi jak puste frazesy. Jak na razie nikt nie przyznał się do tego, że zdradza partnera czy partnerkę. Załóżmy, że wśród dyskutantów nie ma nikogo, kto miałby takie "doświadczenia". Zatem opieramy się na doświadczeniach cudzych. Zatem trudno o głębokie wejście w temat :)

Czyli jak to zwykle bywa wypowiadają się osoby, które nie mają o temacie bladego pojęcia :). To wnosi wiele nowego :P...

Dlaczego zdradzacie?

przez Absinthe 28 cze 2015, 00:15
dla mnie cos takiego jak zdrada nie do pomyślenia,sorry jesteśmy dorośli jesteśmy szczerzy-nie chcesz juz z kims byc to mu to mówisz i sie rozstajecie,a nie ze kogos oszukujesz-tchórzostwo i egozim.A podobno mamy mózg dzięki któremu możemy zapanowac nad popędami.Zależy czy chcemy.Masz ochote na otwary związek,rozmawiasz na ten temat z drugą osobą.Nie masz wyrzutów sumienia?....chciałabyś żeby ktos tobie cos takiego zrobił....ja jeszcze rozumiem ze ktos nie wiedział iz wdał sie romans z kims zajętym,ale robic cos takiego z premedytacją...nie zjadają cie wyrzuty sumienia?....
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 28 cze 2015, 00:32
Poczytaj poprzednie strony, nie chce mi się powtarzać :P. Ja nikomu krzywdy nie robię. Jakie "coś" ja zrobiłam? :) dybałam na czyjego faceta i wyrwałam komuś szczęście? Litości ludzie...Zastanówcie się, co piszecie.

Dlaczego zdradzacie?

przez dar 28 cze 2015, 00:39
Moim zdaniem zdrada jest po prostu beznadziejnym zachowaniem. Będąc w jakiś relacjach, które się psują i gdy interesuję się jakąś inną kobietą staram się jak najszybciej zakończyć wcześniejszy związek. Zdrady są wynikiem właśnie wspomnianego egoizmu ale też pewnego rodzaju zboczenia, braku wykształtowanych wartości moralnych itd. W końcu jesteśmy ludźmi a nie zwierzętami więc ja nie widzę problemu w tym aby nie zdradzać
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Dlaczego zdradzacie?

przez Powietrzny Kowal 28 cze 2015, 00:43
mada1987 napisał(a):Jak w tytule, pytanie skierowane do osób, które wdają się w romanse na boku, głównie mężczyzn. Pytam z perspektywy kobiety, która się w taki romans wdała. Bardzo mnie to nurtuje, zwłaszcza, czy można być w szczęśliwym związku, a wdawać się w romanse? Co wtedy sobie myślicie? Traktujecie to w kategoriach swojego problemu, czy go nie widzicie? Osobiście nie wyobrażam sobie zdradzić partnera, dlatego chcę poznać sposób myślenia takich ludzi.

Fajny temat Obrazek
Z tego co wiem (a niewiele wiem o tych rzeczach) to zdradzają głównie z lęku przed nazywaniem rzeczy po imieniu - taka droga na skróty pseudo logiczna :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 28 cze 2015, 00:57
Czeski film, nikt nic nie wie, a okazuje się, że co ponad połowa ludzi zdradza lub kiedyś zdradziła. Ilu się nie przyzna, to już inna prawa pewnie :P. Z osobistych doświadczeń zaobserwowałam, ile facetów w zwiazkach zainteresowanych jest zdradami....aż strach być w związku :P. Często są to osoby, po których nikt by się nie spodziewał. Dlatego zastanawiam się, co jest na rzeczy. Wiekszość społeczeństwa jest w związkach na niby? Oklamuje siebie i innych?

Dlaczego zdradzacie?

przez dar 28 cze 2015, 01:01
mada1987 napisał(a): Wiekszość społeczeństwa jest w związkach na niby? Oklamuje siebie i innych?
Może nie większość ale istotna część :D
dar

Dlaczego zdradzacie?

przez Powietrzny Kowal 28 cze 2015, 01:27
Ze 100% pewnością - większość :D
I jak pisałem - mężczyźni boją się mówić - więc wychodzą (z genetycznie danego) założenia, że jak okłamią kobietę, to ona się nawet nie domyśli.
Jako, że genetyka jest równa matematyce i jest równie logiczna w prawach - to kobiety rzadko się domyślają - jednak jak już się domyślą/dowiedzą to często okazuje się że są jeszcze
głupsze niż jakakolwiek genetyka/logika przewidywała - i to się właśnie chyba nazywa UCZUCIA Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Dlaczego zdradzacie?

przez dar 28 cze 2015, 01:48
Powietrzny Kowal napisał(a):Ze 100% pewnością - większość :D

Widzisz a ja wolałem trochę pozytywnie napisać, że nie większość ale też mam wrażenie, że większość tak robi ;) Całe szczęście są jednak jakieś pozytywne przypadki ludzi bez takich skłonności.

Aczkolwiek wydaje mi się, że część osób głupio wierzy w wierność i te wszelkie tłumaczenia, a przecież łatwo jest zauważyć, że ktoś coś kombinuje na boku. Często nawet dziwię się niektórym ludziom, że ślepo wierzą, a może chcą wierzyć partnerowi czy partnerce :D
dar

Sortuj wg