Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 07 wrz 2016, 15:59
Stracona100 napisał(a):
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):Dziekuje za taki "zwiazek". Rozumiem, ze jak przez 2 miesiace z powodow zdrowotnych musialam zyc w "celibacie", to maz przez te 2 miesiace powinien chodzic na dziwki :hide:
Wolalabym juz zeby mnie zostawil (a mialam wtedy ledwo ponad 20 lat i nie mialam gdzie isc - i tak bym wolala sobie isc).

W takiej sytuacji też bym wolała, żeby mnie zostawił.

W takiej sytuacji też tak bym wolała.

iiwaa napisał(a):A co to jest zdrada emocjonalna?

Może chodzi o to, że jak ktoś się spije i prześpi z przypadkową osobą, to jest to zdrada stricte fizyczna, a jak wejdzie w romans i zacznie prowadzić jakby podwójne życie, to jest to też zdrada emocjonalna.

Dokładnie. Romans polegający na wspólnym spędzaniu wolnego czasu, wspólnym planowaniu, a skrajnie prowadzeniu podwójnego życia.

Nawet bez zdrady fizycznej? Jezeli byloby spedzanie wolnego czasu, plany na przyszlosc, a nie byloby seksu?

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 07 wrz 2016, 16:02
Stracona100 napisał(a):
iiwaa napisał(a):
Ḍryāgan napisał(a):iiwaa, nie wiem, to jakaś hipotetyczna sytuacja. No ale np. całkowity paraliż

To cholernie rzadkie przypadki. I jezeli ktos nagle staje sie niepelnosprawny rowniez umyslowo, to ciezko mowic o milosci takiej jak miedzy kobieta a mezczyzna. To juz bardziej opieka.

I ta "opieka" Twoim zdaniem nie ma związku z miłością? :shock: Czyli jak niepełnosprawny, to już go nie kocham i szukam innego - pełnosprawnego (i problemu zdrady nie ma) :smile:

Z calym szacunkiem, ale czy poprawnie odczytalas i zrozumialas to, co przeczytalas?
Milosc moze zostala jakos skonkretyzowana dalej?

Dlaczego zdradzacie?

przez Stracona100 07 wrz 2016, 17:01
Może chodzi o to, że jak ktoś się spije i prześpi z przypadkową osobą, to jest to zdrada stricte fizyczna, a jak wejdzie w romans i zacznie prowadzić jakby podwójne życie, to jest to też zdrada emocjonalna.

Dokładnie. Romans polegający na wspólnym spędzaniu wolnego czasu, wspólnym planowaniu, a skrajnie prowadzeniu podwójnego życia.

Nawet bez zdrady fizycznej? Jezeli byloby spedzanie wolnego czasu, plany na przyszlosc, a nie byloby seksu?

Tak, nawet. Jeżeli mój partner emocjonalnie wiąże się z inną kobietą (zauroczy się, zakocha), planuje spędzanie z nią wolnego czasu (moim kosztem) i myśli o tym jak sprawić jej przyjemność (podarunki), to jest to zdrada emocjonalna, która być może zostanie przypieczętowana także fizyczną.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez Stracona100 07 wrz 2016, 17:06
iiwaa napisał(a):
Stracona100 napisał(a):
iiwaa napisał(a):To cholernie rzadkie przypadki. I jezeli ktos nagle staje sie niepelnosprawny rowniez umyslowo, to ciezko mowic o milosci takiej jak miedzy kobieta a mezczyzna. To juz bardziej opieka.

I ta "opieka" Twoim zdaniem nie ma związku z miłością? :shock: Czyli jak niepełnosprawny, to już go nie kocham i szukam innego - pełnosprawnego (i problemu zdrady nie ma) :smile:

Z calym szacunkiem, ale czy poprawnie odczytalas i zrozumialas to, co przeczytalas?
Milosc moze zostala jakos skonkretyzowana dalej?

Zrozumiałam to tak: że jak któryś z kochających się partnerów staje się niepełnosprawny, to ta sytuacja powoduje, że nie można już mówić, że nadal łączy ich miłość. Źle zrozumiałam?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

Dlaczego zdradzacie?

przez anka szklanka 07 wrz 2016, 17:25
Ḍryāgan napisał(a):Ej no co wy? Serio nie można się powstrzymać od seksu jak partner (partnerka) jest chory? Że aż trzeba szukać płatnego seksu? :hide: Dla mnie to też byłaby zdrada. :nono: To już lepiej samemu się zaspokoić ;-)

Pewnie, że można. Jeśli nie traktuje się seksu jako fundamentu związku, to problemu być nie powinno.

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 07 wrz 2016, 17:37
Stracona100 napisał(a):zrozumiałam to tak: że jak któryś z kochających się partnerów staje się niepełnosprawny, to ta sytuacja powoduje, że nie można już mówić, że nadal łączy ich miłość. Źle zrozumiałam?

Nie interesuje mnie, jak to zrozumiałaś, a co było napisane.
Skopiuj/zacytuj w takim razie proszę, co napisałam.
I jeszcze zapytam - o jakiej niepełnosprawności była mowa?

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 07 wrz 2016, 17:41
anka szklanka napisał(a):
Ḍryāgan napisał(a):Ej no co wy? Serio nie można się powstrzymać od seksu jak partner (partnerka) jest chory? Że aż trzeba szukać płatnego seksu? :hide: Dla mnie to też byłaby zdrada. :nono: To już lepiej samemu się zaspokoić ;-)

Pewnie, że można. Jeśli nie traktuje się seksu jako fundamentu związku, to problemu być nie powinno.

Poza tym nawet jeżeli kobieta z przyczyn zdrowotnych nie może współżyć tak "normalnie", to przecież ma jeszcze no... buzię i ręce. To nie jest jakaś istotna przeszkoda.

Dlaczego zdradzacie?

przez Stracona100 07 wrz 2016, 17:48
iiwaa napisał(a): Nie interesuje mnie, jak to zrozumiałaś, a co było napisane.
Aha, a ja sądziłam (głupia), że chodziło Ci o zrozumienie mojej odpowiedzi (a więc tego jak zrozumiałam Twoją wypowiedź), ale skoro nie, to nie będę się wysilać.

Cofnij się proszę i sobie przeczytaj.

- E.M.Remarque

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 08 wrz 2016, 08:15
Ḍryāgan napisał(a):....Ej no co wy? Serio nie można się powstrzymać od seksu jak partner (partnerka) jest chory? Że aż trzeba szukać płatnego seksu? :hide: Dla mnie to też byłaby zdrada. :nono: To już lepiej samemu się zaspokoić ;-)

Nie wiem jak inni. Jak dla mnie można i niewielki to problem.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 08 wrz 2016, 11:53
Stracona100 napisał(a):
iiwaa napisał(a): Nie interesuje mnie, jak to zrozumiałaś, a co było napisane.
Aha, a ja sądziłam (głupia), że chodziło Ci o zrozumienie mojej odpowiedzi (a więc tego jak zrozumiałam Twoją wypowiedź), ale skoro nie, to nie będę się wysilać.

Cofnij się proszę i sobie przeczytaj.

Prosze Cie bardzo:
Niepelnosprawny (rowniez) UMYSLOWO
Milosc taka jak MIEDZY KOBIETA I MEZCZYZNA

naucz sie czytac, nie przekrecaj (swiadomie badz nie) wypowiedzi - bo nie ze mna te numery. Z racji wykonywanego zawodu wylapuje od razu kazdy, nawet najmniejszy blad adwersarza. Tutaj doszlo do konkretyzacji, Ty nadal generalizujesz.
Wytlumacze: nie milosc w ogolnosci i nie niepełnosprawność w ogole, a jedynie umyslowa lub koniunkcja niepelnosprawnosci umyslowej z fizyczna.
Takie proste, fe.

Dlaczego zdradzacie?

przez Rabinizm 08 wrz 2016, 12:00
iiwaa napisał(a):Poza tym nawet jeżeli kobieta z przyczyn zdrowotnych nie może współżyć tak "normalnie", to przecież ma jeszcze no... buzię i ręce. To nie jest jakaś istotna przeszkoda.

No ale właściwie o co się rozchodzi? O nagłe wyrośnięcie kolców w pochwie czy zaszycie jej? Jeśli moszna oralnie i manualnie, to można również dowcipnie.

Dlaczego zdradzacie?

przez ladywind 08 wrz 2016, 12:31
iiwaa napisał(a):
Stracona100 napisał(a):zrozumiałam to tak: że jak któryś z kochających się partnerów staje się niepełnosprawny, to ta sytuacja powoduje, że nie można już mówić, że nadal łączy ich miłość. Źle zrozumiałam?

iiwaa z całym szacunkiem do Ciebie, ale czy Ty przypadkiem nie masz Zespołu Aspergera? Wiesz dlaczego pytam?.. Ponieważ niektóre wypowiedzi odbierasz zbyt doslownie, czasem nie potrafisz czytać "między wierszami" jak również w niektórych tematach sprawiasz wrażenie osoby pozbawionej empatii i zrozumienia dla innego człowieka.
I żebys nie myślała, że pisze do Ciebie złośliwie. Tylko byś się zastanowiła nad tym.

Dlaczego zdradzacie?

przez ladywind 08 wrz 2016, 12:37
NN4V napisał(a):
Ḍryāgan napisał(a):....Ej no co wy? Serio nie można się powstrzymać od seksu jak partner (partnerka) jest chory? Że aż trzeba szukać płatnego seksu? :hide: Dla mnie to też byłaby zdrada. :nono: To już lepiej samemu się zaspokoić ;-)

Nie wiem jak inni. Jak dla mnie można i niewielki to problem.

Dla mnie również nie stanowi to żadnego problemu.

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 08 wrz 2016, 12:41
ladywind napisał(a):
iiwaa napisał(a):

iiwaa z całym szacunkiem do Ciebie, ale czy Ty przypadkiem nie masz Zespołu Aspergera? Wiesz dlaczego pytam?.. Ponieważ niektóre wypowiedzi odbierasz zbyt doslownie, czasem nie potrafisz czytać "między wierszami" jak również w niektórych tematach sprawiasz wrażenie osoby pozbawionej empatii i zrozumienia dla innego człowieka.
I żebys nie myślała, że pisze do Ciebie złośliwie. Tylko byś się zastanowiła nad tym.

Nie, nie mam, i tak, wiem, co to jest - mam studenta z zespolem aspergera, sam sie przyznal.
Ja to robie albo zlosliwie, albo tak, jak w pracy. W powyzszym akurat tak, jak w pracy :lol:
Zrozumienie dla niektorych mam. Ale to juz zalezy od tego, czy darze kogos sympatia, czy tez jest mi co najwyzej obojetny ;)
Nie martw sie, diagnoze wystawi mi psycholog. Nie stwierdzil zaburzen na tym polu, lubie byc czasem wredna suka - ot wewnetrzna satysfakcja ;)
Akurat zmierzalam do czegos zupelnie innego - co mialo wyjsc w toku dyskusji - ze nie sposob mowic o milosci damsko-meskiej, jezeli druga osoba nie jest w stanie zrozumiec niczego i jest roslinka. To opieka, nie partnerstwo.
Poza tym Ty "diagnozowalas" mnie juz nie raz - co jest ciut smieszne. Na tym polu wszystko (nawet lanie wlasnej kobiety) sprowadza sie do zaburzen psychicznych :lol:

Sortuj wg