Koleżanka mnie kocha

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Koleżanka mnie kocha

przez jetodik 07 cze 2015, 10:32
Koleżanka mnie kocha, ja jej nie, co robić?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Koleżanka mnie kocha

przez carlosbueno 07 cze 2015, 10:34
jetodik napisał(a):Koleżanka mnie kocha, ja jej nie, co robić?
wykorzystać :mrgreen: jeśli Ci się podoba fizycznie rzecz jasna.
Największy Forumowy Maruda

Koleżanka mnie kocha

przez jetodik 07 cze 2015, 10:39
............
Ostatnio edytowano 08 cze 2015, 10:01 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto na prośbę autora
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Koleżanka mnie kocha

przez bittersweet 07 cze 2015, 11:22
jeto, ignoruj, nie odpowiadaj na maile, sms i tak dalej, najlepsza metoda... po jakims czasie jej sie znudzi.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Koleżanka mnie kocha

przez jetodik 07 cze 2015, 11:27
bittersweet, czyli powinienem zerwac kontakt?

Koleżanka mnie kocha

przez carlosbueno 07 cze 2015, 11:28
we mnie się chyba jeszcze żadna kobieta nie zakochała, zresztą nie dziwota, owszem parę się zainteresowało ale one mi się zwykle nie podobały. A jak mi się jakaś podoba to prawie zawsze mnie olewa. Także radzić tu nie będę bo nie mam w tym doświadczenia.
Największy Forumowy Maruda

Koleżanka mnie kocha

przez Denial 07 cze 2015, 11:29
Robi coś wbrew Twojej woli? Jest w jakiś sposób męcząca? Narusza twoje granice? Czy "tylko" kocha?

Koleżanka mnie kocha

przez jetodik 07 cze 2015, 11:39
................
Ostatnio edytowano 08 cze 2015, 10:01 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto na prośbę autora

Koleżanka mnie kocha

przez NN4V 07 cze 2015, 11:43
Jeśli nie narusza Twoich granic, nie ma podstaw do jakiejkolwiek reakcji.
Wytłumaczyć jak jest i zostawić jej decydowanie, co ma zrobić ze swoim uczuciem i w jaki sposób.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Koleżanka mnie kocha

przez jetodik 07 cze 2015, 11:47
NN4V, tak tez zrobilem, w tym wszystkim nie o swoje granice sie przejmuje, ja sobie poradzę...szkoda po prostu mi jej, bo to dobra dziewczyna.

Koleżanka mnie kocha

przez Denial 07 cze 2015, 11:58
Nie masz wpływu na to jak ktoś coś odbiera. Nie możesz też tego dowolnie zmieniać. Każdy może się czuć, jak mu się podoba. Dobrze, albo źle. Każdy ma prawo do własnej interpretacji rzeczywistości. Ile ludzi - tyle prawd. To normalne.

Nie jesteś tez odpowiedzialny za stan cudzych emocji, umysłu (chyba, że świadomie manipulujesz kimś, albo go krzywdzisz). Nie jest Twoim przeznaczeniem zapewnianie innym dobrostanu psychicznego za każdą cenę.

Ona ma prawo do kochania Ciebie i nawet do pierniczenia sobie w życiorysie z tego powodu. To jej życie. Ty masz prawo do nie kochania jej. To twoje życie. Jeśli nikt nie narusza granic np. szantażem emocjonalnym, presją, wykorzystywaniem - nie ma podstaw do wielkiego reagowania. Pilnuj swoich granic i bądź szczery. Przecież możesz np. powiedzieć jej, że Ci jej szkoda i trzymać sprawy jasno. Tylko nie milcz w imię ochrony przed krzywdą, bardzo proszę. Prawda bywa bolesna, ale lepsza prawda niż kłamstwo. Można ją komunikować łagodnie. A to, co dalej się dzieje - no trudno...

Ale jeśli zbyt wielką przykrość sprawia Ci patrzenie na to wszystko - zerwij kontakt. Tez masz prawo. Zapytaj siebie czego pragniesz. Chcesz się z nią widywać? Może po prostu nie chcesz, tylko dopisujesz do tego szlachetną ideologię, że chodzi o uniknięcie krzywdy (ludzka rzecz - nie to, że posądzam Cię o niecne intencje - po prostu nikt z nas nie jest kryształowy, choć bardzo byśmy tego chcieli).

Ludzie się krzywdzą nawzajem w życiu, choć nie mają złych intencji. Zdarza się. Przykre to, ale to zwyczajna część życia.

Zapytaj siebie dlaczego fakt, że ona Cię kocha i coś widzi tak, a nie inaczej Tobie przeszkadza.

Koleżanka mnie kocha

przez Denial 07 cze 2015, 12:04
Jeszcze jedno. O swoje granice ona sama musi dbać. Jeśli nie umie - to musi się nauczyć. To jej się przyda w życiu. Dbanie o jej granice w jej imieniu odbiera jej szanse na rozwój i ją w pewien sposób psychicznie okalecza. To jak wsadzić kogoś na wózek, bo niełatwo mu chodzić, kiedy mógłby nauczyć się chodzić (z trudem i to potrwa, ale mógłby!)... Bo szkoda. Czasem "szkoda", ale to niezbędne i rozwijające.
I sing the body electric...

Koleżanka mnie kocha

przez Denial 07 cze 2015, 12:05
[EDIT} Ło matko, podwójny post, przepraszam! :hide:
Ostatnio edytowano 07 cze 2015, 12:14 przez Denial, łącznie edytowano 1 raz

Koleżanka mnie kocha

przez NN4V 07 cze 2015, 12:05
Denial napisał(a):...Zapytaj siebie dlaczego fakt, że ona Cię kocha i coś widzi tak, a nie inaczej Tobie przeszkadza.

Swoją drogą to bardzo dobry sposób na bardzo wiele sytuacji.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg