Czy za szybko się angażuje?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Po prostu maciek 17 maja 2015, 15:44
Arasha napisał(a):Poniżej masz odp. na pytanie, które sam sobie zadałeś ;)
a wczoraj jak tylko wyszła z biura od razu było mi jakoś tak smutno i od razu za nią tęskniłem.

Czyli?
Co do charakteru, to już sam musisz stwierdzić, na ile impulsywny charakter Twojej którejś tam poprzedniej partnerki był dla Ciebie uciążliwy i generował konflikty. Zresztą nie ma dwóch takich samych ludzi, nawet jeżeli mają podobne cechy charakteru :bezradny:

No właśnie z tą jej impulsywnością i bezpośredniością mam pewien problem.... :bezradny:
Uważam, że dość istotny jest fakt, że dobrze się czujesz w jej obecności, no poglądy polityczne zapewne też nie bez znaczenia 8)

Na szczęście jest w 100% prawicowa czyli de facto normalna :great:

przez Arasha 17 maja 2015, 16:10
Po prostu maciek, a jak się konkretnie ta ja impulsywność objawia? Bo wiesz, czym dalej w las...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Po prostu maciek 17 maja 2015, 16:16
Arasha napisał(a):Po prostu maciek, a jak się konkretnie ta ja impulsywność objawia? Bo wiesz, czym dalej w las...

No wiesz chodzi o taką bezpośredniość, żywiołowość, nieskrępowanie, dobitność, niecenzuralność wypowiedzi....
No wiesz ona ogólnie jest taka żywiołowa i trochę szalona :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 17 maja 2015, 16:19
Po prostu maciek, nie powiem, że jest mi takie zachowanie zupełnie obce, ale słyszałam, że może niektórych facetów odstraszać :roll:

Wolałbyś, żeby była spokojną, niekoniecznie szarą myszką :lol: ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Po prostu maciek 17 maja 2015, 16:25
Wiesz co i tak ją lubię za to jaka jest bo nie wiem czemu ale bardzo dobrze czuje sie przebywając z nią.
Wolałbym jednak by była mniej emocjonalna i troche bardziej stonowana szczególnie w wypowiedziach. :roll:
A takie szare myszki całkiem są raczej nudne. Musi być choć troche ciekawie :twisted:

przez agusiaww 17 maja 2015, 20:00
Maciek cytuje: wmawiam sobie UCZUCIE...zauroczenie to nie uczucie...
dalej jest zywiolowa i zeby byla mniej emocjonalna: komorowski siedzi w palacu i nic nie robi taaak, faktycznie bardzo zywiolowa odpowiedz i z argumentami :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez refren 17 maja 2015, 20:52
Po prostu maciek, w swoim pierwszym wpisie sam sobie odpowiadasz, piszesz o różnych uczuciach związanych z dziewczyną tak, jakbyś chciał nas przekonać, żebyśmy poparli to uczucie. A wystarczy że sam dasz sobie pozwolenie.
Kiedyś usłyszałam od mężczyzny zdanie, że dla wielu facetów pierwszy etap znajomości, flirt, podrywanie czy po prostu zauroczenie, fantazje, to najfajniejszy etap znajomości z kobietą. Więc chyba nie jesteś wyjątkiem.
Skoro zastanawiasz się nad tym, czy nie za szybko się angażujesz, to znaczy, że chyba masz jakiś krytycyzm wobec swoich uczuć.

Po prostu maciek napisał(a):Boje się jednego, że to wszystko jakiś schiz wywołany depresją i może jakąś przez to spowodowaną nadmierną uczuciowością bo w zasadzie to ja jestem z natury chłodny i racjonalny.

Osoby racjonalne też się zakochują, może w Twoim obrazie idealnego "ja" się nie mieszczą silniejsze uczucia, ale nie wiem czy to dobrze. Depresja raczej wygasza uczucia, natomiast antydepresanty mogą podkręcać takie rzeczy jak zakochanie i zauroczenie, ale to nie znaczy, że to zupełna fikcja.

Po prostu maciek napisał(a):Boję się że może to nie mieć nic wspólnego z nią tylko z jakimś chorobowym nienormalnym pragnieniem posiadania dziewczyny wynikającym z już za długiej samotności....Co o tym myślicie?
Może po prostu sobie sam wmawiam na chama uczucie do niej?

Tego nie wiemy, bo Cię nie znamy i nie jesteśmy Tobą. Może sobie wkręcasz uczucie (choć czy można sobie wkręcać, co się czuje?), a może wyolbrzymiasz swoje obawy przed nim . :bezradny:

Tak z góry, to nikt nie ma pewności czy osoba, która się jej/jemu się podoba jest tą właściwą, jeśli są jakieś przesłanki by to podejrzewać, to trzeba po prostu sprawdzić. Nie weźmiecie ślubu po tygodniu i niekoniecznie na etapie koleżeńskim będziesz pewien, co czujesz, jeśli nie pójdziesz dalej. Zresztą zakochanie zwykle wyprzedza miłość, a zainteresowanie kimś wyprzedza zakochanie.

przez refren 17 maja 2015, 21:02
Po prostu maciek napisał(a):Na szczęście jest w 100% prawicowa czyli de facto normalna :great:

To bierz !!!!

przez Arasha 17 maja 2015, 23:43
refren napisał(a):
Po prostu maciek napisał(a):Na szczęście jest w 100% prawicowa czyli de facto normalna :great:

To bierz !!!!

:lol: :lol: :lol:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Arasha 17 maja 2015, 23:46
refren napisał(a):Kiedyś usłyszałam od mężczyzny zdanie, że dla wielu facetów pierwszy etap znajomości, flirt, podrywanie czy po prostu zauroczenie, fantazje, to najfajniejszy etap znajomości z kobietą. Więc chyba nie jesteś wyjątkiem.

O, to bardzo ciekawe... możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Czyli jednak wcale nie chodzi o łóżko :great: ( ach ja naiwna :roll: )

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Arasha 17 maja 2015, 23:48
agusiaww napisał(a):Po prostu maciek, a to nie Ty twierdziles ze nie ma milosci? Jak myslisz tak dalej to po prostu bedziesz miał panne jako blizsza kolezanke, takze nie masz sie czego bac. Przeciez milosci nie ma.

Podobno tylko krowa nie zmienia zdania :mrgreen: Kolega jest jeszcze młody, to pewnie nie raz mu się jeszcze odmieni ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez refren 18 maja 2015, 14:29
Arasha napisał(a):
refren napisał(a):Kiedyś usłyszałam od mężczyzny zdanie, że dla wielu facetów pierwszy etap znajomości, flirt, podrywanie czy po prostu zauroczenie, fantazje, to najfajniejszy etap znajomości z kobietą. Więc chyba nie jesteś wyjątkiem.

O, to bardzo ciekawe... możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Czyli jednak wcale nie chodzi o łóżko :great: ( ach ja naiwna :roll: )

Więcej to by musiał ten kolega powiedzieć, ale myślę, że tym rządzą niespecjalnie platoniczne zamiary :)

przez Po prostu maciek 18 maja 2015, 18:53
refren napisał(a):Po prostu maciek, w swoim pierwszym wpisie sam sobie odpowiadasz, piszesz o różnych uczuciach związanych z dziewczyną tak, jakbyś chciał nas przekonać, żebyśmy poparli to uczucie. A wystarczy że sam dasz sobie pozwolenie.
Skoro zastanawiasz się nad tym, czy nie za szybko się angażujesz, to znaczy, że chyba masz jakiś krytycyzm wobec swoich uczuć.

Nie wiem czy sam to uczucie powinienem popierać. Co mam zrobić by dać sobie pozwolenie?
A krytycyzm do uczuć mam generalnie bo jak słusznie ktoś tu zauważył: nie wierzę w miłość jako taką. W ogóle mój racjonalny umysł nie potrafi tego pojąć bo to nie wynika z racjonalnych faktów tylko z biologii jako takiej, popędu. Wiem jednak że to jest coś więcej niż zwykły popęd bo nie wiem czemu ale jak zadałem sobie pytanie czy chce być z tą dziewczyną to odpowiedź w mojej głowie-1 myśl brzmiała: TAK.
No ale mówie może to moja za długa już samotność zmusza mnie do takiego podejścia.
Wiem, że z nią w związku nie miałbym łatwo bo jest w niej coś takiego mega wrednego i złośliwego ale widziałem w niej też jako takie dobro. Nie wiem z resztą czy ona rozpatruje mnie w ogóle w "tych" kategoriach.
Heh, pewnie nic z tego nie będzie ale jak to mi ktoś gdzieś kiedyś powiedział: "Pomarzyć zawsze można".

przez ben rei 18 maja 2015, 19:14
Ale dupczysz po ślubie albo jesteś lewak
fubar

Sortuj wg