Czy za szybko się angażuje?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Po prostu maciek 16 maja 2015, 14:27
Ostatnio jestem pod wrażeniem jednej mojej koleżanki. Nie wiem chyba to coś na kształt silnego zauroczenia. Spędzaliśmy z racji pracy dużo czasu ze sobą. Zaprzyjaźniliśmy się bardzo. Wydaje mi się, że chyba jej się podobam....uśmiecha się do mnie nawet jak powiem coś w ogóle nieśmiesznego, ciągle sie na mnie gapi, dotyka mnie zbliża się, flirtuje......
Nie wiem czemu ale ciągle o niej myślę. Myślę o tym co mogłoby być miedzy nami i że mogłaby być moją dziewczyną.
Problemem jednak jest jej impulsywny charakter i taka nadmierna bezpośredniość co trochę mi przeszkadza bo ja raczej należe do ludzi spokojniejszych. Miałem kiedyś jedną dziewczynę o podobnym temperamencie i wiem że były później w związku z tym problemy.
Co bym jednak nie mówił i jak na nią nie narzekał to zajebiście czuje się w jej towarzystwie i myślę, że ona też czuje się dobrze w moim, a wczoraj jak tylko wyszła z biura od razu było mi jakoś tak smutno i od razu za nią tęskniłem.
No i tak się zastanawiam czy aby nie za szybko angażuje się w jakąś dziwną więź emocjonalną z nią, a tak naprawdę nie wiem czy ona czuje mniej więcej coś podbnego jak nie to samo.
Boje się jednego, że to wszystko jakiś schiz wywołany depresją i może jakąś przez to spowodowaną nadmierną uczuciowością bo w zasadzie to ja jestem z natury chłodny i racjonalny.
Boję się że może to nie mieć nic wspólnego z nią tylko z jakimś chorobowym nienormalnym pragnieniem posiadania dziewczyny wynikającym z już za długiej samotności....
Co o tym myślicie?
Może po prostu sobie sam wmawiam na chama uczucie do niej?
Ostatnio edytowano 16 maja 2015, 15:16 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z Działu Socjologia

przez Po prostu maciek 16 maja 2015, 14:31
Nie ten dział. Już zgłosiłem do moderacji o przeniesienie.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez izaa 16 maja 2015, 14:50
To wygląda na prawdziwe zauroczenie :D. Czasem warto posłuchać serca, no a że ma taki temperament..... :D W zależności od miejsc ludzie zachowują się różnie. Może zaproś ją na kawę, a dowiesz sie czegoś więcj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 16 maja 2015, 14:53
kolejny dublet
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez agusiaww 16 maja 2015, 17:16
Po prostu maciek, a to nie Ty twierdziles ze nie ma milosci? Jak myslisz tak dalej to po prostu bedziesz miał panne jako blizsza kolezanke, takze nie masz sie czego bac. Przeciez milosci nie ma.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez pinda 16 maja 2015, 17:24
O nie. Mój Maciej mnie nie kocha, nie lubi, nie szanuje :(
burning down the house!

przez NN4V 17 maja 2015, 08:17
agusiaww napisał(a):Po prostu maciek, a to nie Ty twierdziles ze nie ma milosci? Jak myslisz tak dalej to po prostu bedziesz miał panne jako blizsza kolezanke, takze nie masz sie czego bac. Przeciez milosci nie ma.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Po prostu maciek 17 maja 2015, 11:40
Od zauroczenia do miłości jeszcze daleko.

przez pinda 17 maja 2015, 11:42
Ciekawi mnie ta laska której podoba się maciek. Slepa jakas czy jaki xuj :)
burning down the house!

przez Po prostu maciek 17 maja 2015, 12:09
pinda napisał(a):Ciekawi mnie ta laska której podoba się maciek. Slepa jakas czy jaki xuj :)

Jakby to powiedzieć. W porównaniu do ekhm.........niektórych to cóż porównania nie ma po prostu.
A do tego jest inteligentna, myśli, ma dobre stanowisko, nie da sobie wcisnąć kitu.
Powiedziała też, że zagłosuje na Dudę bo Komorowski wg niej to, cytuję "człowiek który tylko sobie siedzi w pałacu i nic nie robi".

przez pinda 17 maja 2015, 12:16
Będą z tego bystre, prawilne dzieci, na które będziecie dostawać po 5 stów (po maćkowemu: 500 stów) miesięcznie od prezydenta Dudy :)
burning down the house!

przez Po prostu maciek 17 maja 2015, 12:21
pinda napisał(a):Będą z tego bystre, prawilne dzieci, na które będziecie dostawać po 5 stów (po maćkowemu: 500 stów) miesięcznie od prezydenta Dudy :)

Sarkazm twoich wypowiedzi nie jest ani tak zabawny ani z resztą tak trafny jak ci się wydaję. Jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to daruj sobie wypowiedzi w tym wątku bo nie jesteś ani w połowie tak cwana i sprytna i inteligentna za jaką się uważasz....
Idź lepiej do wątku "Wybory na prezydenta" bo trzeba szybko zrównoważyć nasze posty anty Komorowskie :D

przez pinda 17 maja 2015, 12:25
Maciuś koleżko, pozwolę mieć odmienne zdanie. A pisać będę tam, gdzie mam na to ochotę. Oj ci prawicowcy, próbują wszystkich ustawiać :bezradny:
burning down the house!

przez Arasha 17 maja 2015, 15:17
Po prostu maciek napisał(a):Może po prostu sobie sam wmawiam na chama uczucie do niej?

Poniżej masz odp. na pytanie, które sam sobie zadałeś ;)

Po prostu maciek napisał(a):Ostatnio jestem pod wrażeniem jednej mojej koleżanki. Nie wiem chyba to coś na kształt silnego zauroczenia. Spędzaliśmy z racji pracy dużo czasu ze sobą. Zaprzyjaźniliśmy się bardzo. Wydaje mi się, że chyba jej się podobam....uśmiecha się do mnie nawet jak powiem coś w ogóle nieśmiesznego, ciągle sie na mnie gapi, dotyka mnie zbliża się, flirtuje......
Nie wiem czemu ale ciągle o niej myślę. Myślę o tym co mogłoby być miedzy nami i że mogłaby być moją dziewczyną.
Problemem jednak jest jej impulsywny charakter i taka nadmierna bezpośredniość co trochę mi przeszkadza bo ja raczej należe do ludzi spokojniejszych. Miałem kiedyś jedną dziewczynę o podobnym temperamencie i wiem że były później w związku z tym problemy.
Co bym jednak nie mówił i jak na nią nie narzekał to zajebiście czuje się w jej towarzystwie i myślę, że ona też czuje się dobrze w moim, a wczoraj jak tylko wyszła z biura od razu było mi jakoś tak smutno i od razu za nią tęskniłem.

Co do charakteru, to już sam musisz stwierdzić, na ile impulsywny charakter Twojej którejś tam poprzedniej partnerki był dla Ciebie uciążliwy i generował konflikty. Zresztą nie ma dwóch takich samych ludzi, nawet jeżeli mają podobne cechy charakteru :bezradny:

Uważam, że dość istotny jest fakt, że dobrze się czujesz w jej obecności, no poglądy polityczne zapewne też nie bez znaczenia 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg