Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez linka 21 maja 2012, 16:32
Coraz wiecej ludzi w ogole nie chce miec dzieci. A to ze jeszcze ich na nie nie stac jest fajna maseczka ukrywajaca wygodne egoistyczne motywy. Powtarzam - egoistyczne

:shock:
Czyli, chcesz mi wmówić, że posiadanie dzieci jest moim zasmarkanym obowiązkiem???? Ty sobie żartujesz prawda??? Co ja mam jakiś dług względem społeczeństwa, świata do spłacenia??
Jakikolwiek powód do nieposiadania dzieci jest dla ciebie egoistyczny????

Dla mnie wręcz przeciwnie, jeśli ktoś nie ma pracy, mieszkania, warunków a strzeli sobie bobaska - bo tak chce to czysty egoizm. Dziecko to człowiek, życie, uzależnione od nas przez wiele wiele lat i tylko od nas zależy czy będziemy w stanie zagwarantować mu dobre życie, dzieciństwo, spokój.... a do tego potrzebne są pieniądze i warunki. Nie mówię, że najważniejsze ale niezbędne.

-- Pn maja 21, 2012 3:35 pm --

Uważam też jak Candy14, każdy jakiś czas w swoim życiu powinien pomieszkać z dala od rodziców choćby nie wiem jak kochani byli .....
Znam aż za dobrze sytuację gdy trzy pokolenia mieszkają pod jednym dachem w ciasnym mieszkaniu ..... koszmar!! Choć najgorszych na wiecie rodziców nie mam..... a jednak.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:38
Czyli, chcesz mi wmówić, że posiadanie dzieci jest moim zasmarkanym obowiązkiem???? Ty sobie żartujesz prawda??? Co ja mam jakiś dług względem społeczeństwa, świata do spłacenia??
Jakikolwiek powód do nieposiadania dzieci jest dla ciebie egoistyczny????

Dla mnie wręcz przeciwnie, jeśli ktoś nie ma pracy, mieszkania, warunków a strzeli sobie bobaska - bo tak chce to czysty egoizm. Dziecko to człowiek, życie, uzależnione od nas przez wiele wiele lat i tylko od nas zależy czy będziemy w stanie zagwarantować mu dobre życie, dzieciństwo, spokój.... a do tego potrzebne są pieniądze i warunki. Nie mówię, że najważniejsze ale niezbędne.

Powiedzialem ze niechec do posiadania dzieci , a nie brak mozliwosci posiadania dzieci, moze byc objawem egoizmu.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 21 maja 2012, 16:40
Niechec wynika z niemozliwosci... strzelic sobie dziecko to nie problem... wychowac juz nie jest tak prosto
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:41
Linka, no nie mow ze tak trudno zarobic na to wy wykarmic malego czlowieczka. Chyba nie trzeba zarabiac krocie aby dziecko umyc, ubrac i nakarmic.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 16:42
A co to zmienia, nie chcę mieć dzieci bo uważam, że nie mam na to warunków, nie chcę mieć dzieci bo ich nie lubię, nie chce bo uważam, że nie nadaję się na rodzica - w którym miejscu widzisz tu egoizm?
Myślę o dziecku a nie o sobie w tej chwili i w trosce o nie, nie zafunduję mu takiego losu jaki ja miałam..... gdzie tu egoizm???
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:43
Candy14 napisał(a):Niechec wynika z niemozliwosci... strzelic sobie dziecko to nie problem... wychowac juz nie jest tak prosto

Mozna nie miec mozliwosci, a chciec miec dizecko. Mozna naodwrot. Tak samo to ze nie mam kase na BMW, nie znaczy ze automatycznie mam niechec do kupienia BMW.

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 21 maja 2012, 16:43
Chyba nie trzeba zarabiac krocie aby dziecko umyc, ubrac i nakarmic.

owszem ..trzeba. Ale to wiedza tylko Ci ktorzy maja dzieci
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:44
linka napisał(a):A co to zmienia, nie chcę mieć dzieci bo uważam, że nie mam na to warunków, nie chcę mieć dzieci bo ich nie lubię, nie chce bo uważam, że nie nadaję się na rodzica - w którym miejscu widzisz tu egoizm?
Myślę o dziecku a nie o sobie w tej chwili i w trosce o nie, nie zafunduję mu takiego losu jaki ja miałam..... gdzie tu egoizm???

Ot tam gdzie pogrubione tam jest egoizm.

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 16:44
ajajaj89, to chyba Ty nie wiesz ile kosztuje - ubranie, umycie, wypielęgnowanie i nakarmienie małego dziecka, w tym i matki. Ile kosztuje wózek, wanienka, pieluchy i masa innych rzeczy NIEZBĘDNYCH do posiadania dziecka....... :roll:
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:46
Candy14 napisał(a):
Chyba nie trzeba zarabiac krocie aby dziecko umyc, ubrac i nakarmic.

owszem ..trzeba. Ale to wiedza tylko Ci ktorzy maja dzieci

No ile trzeba - 2000 zeta na miecha?

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 16:47
ajajaj89,no pewnie, lepiej nie lubić dzieci a je mieć i zafundować kolejnego nastoletniego pacjenta w poradni zdrowia psychicznego :lol:

Oh jak to dobrze, że mamusia mnie urodziła, dobrze że nie była egoistką - a szczegół, że mnie nie lubi, ewentualnie nie kocha jest taki mało ważny..... :roll:
Przyjaciel forum

przez Candy14 21 maja 2012, 16:48
No ile trzeba - 2000 zeta na miecha?

to chyba na oplaty.. a nie na dziecko

przez linka 21 maja 2012, 16:50
ajajaj89, ale co to jest licytacja? Już sam fakt bycia w ciąży to spory koszt, wizyty u ginekologa ( prywatne), badania, ubrania, ewentualne leki, witaminy - zakładamy, że ma się umowę na czas nieokreślony, bo inaczej człowiek może pożegnać się z pracą.....
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:56
linka napisał(a):ajajaj89, to chyba Ty nie wiesz ile kosztuje - ubranie, umycie, wypielęgnowanie i nakarmienie małego dziecka, w tym i matki. Ile kosztuje wózek, wanienka, pieluchy i masa innych rzeczy NIEZBĘDNYCH do posiadania dziecka....... :roll:

Wiem bo sam bylem dzieckiem i to w czasach pieriestrojki w ZSRR,a potem w czasach pierestrojki na Ukrainie. I jakos moich biednych rodzicow bylo stac na to by mnie utrzymac. Chodzilem w tanich ubraniach, jadlem spox, nie pielegnowano mnie ( jakies nowe pochrzanienie mlodych mam z ta pielegnacja), woda byla tylko od 18:00 do 22:00 . Dziadek stal po mleko od 6 rano po mleko dla mnie , bo brakowalo w sklepach. Wozek - po siostrze . Mial 15 lat. Jaka wanienka? Myli mnie w wannie. Masa innych rzeczy? Jakich rzeczy? I to wszystko przy lacznej pensji moich rodzicow 500 zeta.

-- 21 maja 2012, 15:58 --

linka napisał(a):ajajaj89,no pewnie, lepiej nie lubić dzieci a je mieć i zafundować kolejnego nastoletniego pacjenta w poradni zdrowia psychicznego :lol:

Oh jak to dobrze, że mamusia mnie urodziła, dobrze że nie była egoistką - a szczegół, że mnie nie lubi, ewentualnie nie kocha jest taki mało ważny..... :roll:

Ja powiedzialem : Chciec miec dzieci, a nie - robic dzieci

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Sortuj wg