Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 21 maja 2012, 14:14
w czym gorszy jest związek dwojga ludzi bez ślubu od małżeństwa??? :roll:

o to samo mialam zapytac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 14:23
Sluchajcie - nie czepiajcie sie motywow drugorzedowych w mojej wypowiedzi.

Stwierdzam fakt iz coraz mniej ludzi woli mieszkac z rodzicami, miec dzieci , tworzyc zwiazki z przedstawicielami plci przciwnej, a wy dorabiacie do tego jakas bzdurna ideologie :

"Ajajaj nawoluje do rozmnazania sie , Ajajaj to katol, Ajajaj nawoluje do tego by wisiec na szyi rodzicow" - gdzie wy to wyczytujecie miedzy wierszami?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 14:52
ajajaj89, nie, napisałeś/napisłaś w ten sposób jakby to było coś złego a prawda jest taka że co innego tworzyć związki a co innego żenić się, nie wspominam już o tworzeniu związku z osobnikiem płci przeciwnej ........
Skąd w ogóle te dane?
Coraz mniej osób chce mieszkać z rodzicami - to chyba dobrze, że chcą być na swoim i mają taką okazję.
Coraz więcej osób nie chce mieć dzieci ...... nie koniecznie, na dzieci stać coraz mniej osób, nie ma pracy, mieszkania, warunków.
Stać nas na to, żeby wyprowadzić się od rodziców i mieszkać we dwójkę w wynajętym mieszkaniu a z drugiej strony, ewentualne dziecko znaczyłoby powrót do rodziców - a nie wszyscy mają na to ochotę.... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 21 maja 2012, 15:03
Odpowiedz mi wiec linka na pytania

1.Czy wszyscy muszą wyprowadzić od rodziców?
2.Dlaczego niektorzy pozostaja mieszkac z rodzicami?
3.Kiedy mozna sobie powiedziec iz sytuacja materialna pozwala na posiadanie dziecka?
4.Czy nie uwazasz ze coraz wiecej osob traktuje prace jako cos waznejszego niz relacje z bliskimi osobami?

-- 21 maja 2012, 14:08 --

Moje odpowiedzi

1. Nie - sam akt wyprowadzki do rodzicow nie swiadczy iz osoba wkorczyla na wyzszy etap rozwoju psychicznego

2.Bo ich nie stac na wyprowadzke, bo rodzice sa znosni, bo umieja zyc z innymi ludzmi po jednym dachem

3.Na to pytanie mozna odpowiedziec w ten sposob - napewno 25 procentom ludzi w Polsce trzeba zabronic posiadana dzieci w ogole bo nigdy ich nie bedzie staz by zapewnic dziecku dostojny ( WEST EUROPE STYLE LIFE) zywot

4.Ja taj uwazam : jabym powiedzial : " za zone oddalbym reke, za prace- dwie reki"

-- 21 maja 2012, 14:09 --

od rodzicow chcialem powiedziec
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 15:22
ajajaj89,
1. Nie muszą. Natomiast uważam, że sam etap wyprowadzki jest jednak znakiem, że ktoś do czegoś dorósł i każdy w swoim życiu powinien doświadczyć mieszkania na swoim, bycia niezależnym.....
Bez takiego doświadczenia w życiu wiele się traci i wielu rzeczy nie docenia.

2. W 90% zostają z rodzicami bo nie mają innego wyjścia w 10% zostają bo chcą.

3. Dla każdego to chyba inna granica, ja chciałabym być pewna, że nie muszę martwić się, że do kolejnej wypłaty zabraknie mi pieniędzy, że mam za co kupić wózek, że nie będę musiała pożyczać pieniędzy gdy nagle moje dziecko zachoruje....... aż tak wiele żądam? Bo obecnie nie mam takiej pewności. Zaufaj mi poza jednostkami ludzie mają właśnie takie marzenia -a nie jakieś łest jurop lajfstajl, żyjemy raczej w east europe i taki mamy standard życia ......... chciałabym, żeby moje dziecko doceniało pieniądze ale także chciałabym, żeby mnie było stać na to, żeby pojechało z resztą klasy na wycieczkę, na jakieś wakacje ..... chciałabym, żeby miała lepiej niż miałam ja. Nie chodzi mi o luksusowe mieszkanie, nianię, prywatną szkołę....

4. Owszem jest taka tendencja, na szczęście w Polsce jeszcze nie jest to aż tak bardzo rozpowszechnione.... natomiast fakt faktem społeczeństwo jest nastawione na konsumpcję i temu podporządkowuje życie.

To takie pięknie powiedziane, miłość wystarczy, po co nam kasa......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Candy14 21 maja 2012, 15:25
Zgadzam sie z linka, ... kiedy dzieci dorastaja czas zeby wyfrunely z gniazda. Rodzice tez chca pozyc troche dla siebie.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez uspiony2 21 maja 2012, 15:26
linka zgadzam się z Twoim zdaniem.

przez rafka 21 maja 2012, 15:40
linka napisał(a):ajajaj89,
1. Nie muszą. Natomiast uważam, że sam etap wyprowadzki jest jednak znakiem, że ktoś do czegoś dorósł i każdy w swoim życiu powinien doświadczyć mieszkania na swoim, bycia niezależnym.....

Jeśli ktoś ma ''gdzie iść'' to bardzo proszę, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.
rafka

przez ajajaj89 21 maja 2012, 15:47

2. W 90% zostają z rodzicami bo nie mają innego wyjścia w 10% zostają bo chcą.

No coz - ja uwazam inaczej, Ucieczka od rodzicow w niektorych przypadkach jest podkresleniem nastawienia od ludzi
Natomiast obraz dzieci, ktore za wszelką cenę chcą wyrwać sie z domu uważam za najwieksza groteske naszego super hiper katolickiego spolecznestwa. Utarlo sie takie niepisane prawo - dorosne to musze sie wyprowadzic. Ja nie mowie ze siedzenie na garnuszku rodzicow jest idealem, ale fajnie to by bylo miec takich rodzicow , od ktorych sie nie ucieka, bo nie mozna ich zniesc. Są przeciez tacy rodzice, Zdarzaja sie.. Widze ze ani ja, ani linka, ani Candy14 takicj rodzicow nie maja. Ale nie ma co sobie nadrabiac ideologii ze przeprowadzka na swoje jest obowiazkowym etapem w zyciu kazdego z nas.

3. Dla każdego to chyba inna granica, ja chciałabym być pewna, że nie muszę martwić się, że do kolejnej wypłaty zabraknie mi pieniędzy, że mam za co kupić wózek, że nie będę musiała pożyczać pieniędzy gdy nagle moje dziecko zachoruje....... aż tak wiele żądam? Bo obecnie nie mam takiej pewności. Zaufaj mi poza jednostkami ludzie mają właśnie takie marzenia -a nie jakieś łest jurop lajfstajl, żyjemy raczej w east europe i taki mamy standard życia ......... chciałabym, żeby moje dziecko doceniało pieniądze ale także chciałabym, żeby mnie było stać na to, żeby pojechało z resztą klasy na wycieczkę, na jakieś wakacje ..... chciałabym, żeby miała lepiej niż miałam ja. Nie chodzi mi o luksusowe mieszkanie, nianię, prywatną szkołę....

Coraz wiecej ludzi w ogole nie chce miec dzieci. A to ze jeszcze ich na nie nie stac jest fajna maseczka ukrywajaca wygodne egoistyczne motywy. Powtarzam - egoistyczne. A czy egoizm jest zly? Moze nie...

-- 21 maja 2012, 14:49 --

rafka napisał(a):
linka napisał(a):ajajaj89,

Jeśli ktoś ma ''gdzie iść'' to bardzo proszę, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.

No to coz , rafka , zgodnie z linka, nigdy nie dojrzejesz buedaku.

-- 21 maja 2012, 14:53 --

Myslenie :

Im wiecej mam kasy --> jestem bardziej samowystarczalny --> jestem bardziej dojrzaly
jest bledne

Dojrzalosc nie przelicza sie na ilosc posiadanej kasy, linka
Juz wole krytaria dojrzalosci Ericksona : mozliwosc dzielenia intymnych uczuc z innymi i chec do opiekowania sie mlodszymi. Dobrze ze Erickson jako kryteriow dojrzalosci nie ustanowil - posiadanego majatku oraz wielkosc pensji ( bo widze ze niektorzy tak tu maja)

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 21 maja 2012, 15:54
. Są przeciez tacy rodzice, Zdarzaja sie

Jak najbardziej... ale przychodzi czas kiedy trzeba uwic wlasne gniazdo. Co wcale nie oznacza ucieczki od rodzicow. W moim domu zawsze jest miejsce dla mojego dziecka ale popieram to, ze szuka swojego miejsca na ziemi...

przez ajajaj89 21 maja 2012, 15:57
Dobrze, Candy - ale tak jak nie kazdy MUSI miec dzieci, nie kazdy MUSI brac slubu, nie kazdy MUSI kochac rodzicow,....

TO TAK SAMO

NIE KAZDY MUSI SIE WYPROWADZIC OD RODZICOW

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 21 maja 2012, 16:05
Ja jednak uwazam ze dla wlasnego dobra powinien.. nawet jezeli ma kochajacych rodzicow

przez ajajaj89 21 maja 2012, 16:14
Dobra - szanuje twoje zdanie :)
Moim zdaniem (tak mnie zycie nauczylo) to nie jest konieczne dla wlasnego samospelnienia

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez rafka 21 maja 2012, 16:17
wiesz ajajaj89 potraktuję twój komentarz jako ''niedojrzały''.

Jeśli ktoś ma możliwości to bardzo proszę.
Nie można w ten sposób myśleć czy też komuś radzić.

Masz dla mnie mieszkanie.
Masz dla mnie pracę. Super. Wprowadzę się do ciebie :D

To tak jak do jakiegoś biedaka na dworcu mówić: - wesz będzie dobrze znajdziesz sobie dom.
Oczywiście chyba taki ''pod mostem''.
rafka

Sortuj wg