Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 17 maja 2012, 18:00
Wg mnie,zanim przejdzie się do "szukania", trzeba po pierwsze, nabrać jakiegoś tam szacunku do siebie, czy samoakceptacji (

Generalnie, najpierw uporządkuj się z swoją osobą,charakterem i innymi, później szukaj by z kimś być, o ile nie chcesz w swoim nieszczęściu pociągnąć innych...

:brawo: :uklon:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez leon21 20 maja 2012, 17:17
A jak rozwiązać problem, nie braku zajęć tylko innej kwestii: Kończą się studia, widzę inne pary, przyjaciele zaczynają mieć swoje życia więc siłą rzeczy się odsuwają.Nadchodzi więc moment...pustki. Wszystko co robiliśmy może jest i fajne, ale nie ma tego z kim dzielić, tu nie chodzi o uzależnienie swojej wartości od innej osoby.

I pytanie zasadnicze. Skoro to takie mało ważne to po co ludzie jednak wchodzą w związki? Niestety, jeżeli ktoś nie ma specyficznego życiowego powołania to samotność jest frustrująca.

przez ajajaj89 20 maja 2012, 17:36
A ja widzę co innego : ludzie uciekają od rodzicow, nie chca brac slubu, dzieci - bron boze.
To jest wlasnie nowoczesny europejski "progressive".
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Twism1 20 maja 2012, 21:36
leon21 - poruszyłeś bardzo istotną kwestię.
Pozwolicie, że ja jeszcze dorzucę swoje przysłowiowe trzy grosze do tematu (jak zawsze).
Powstają nam jeszcze jeden, a właściwie dwa dylematy warte dyskusji filozoficznych - szybki seks bez zobowiązań i wolna, platoniczna miłość.
Jak teraz pogodzić te dwie rzeczy i znaleźć rozsądny, zdrowy balans?
Z jednej strony my młodzi, pragnęlibyśmy korzystać z życia pełną garścią, częstokroć podsycani zazdrością względem swoich znajomych - ich liczbą partnerów/partnerek ; przygód ; doświadczeń - z drugiej zaś strony, tęsknimy, przyznajmy się w końcu sami przed sobą, za romantycznymi ideałami. Harmonia, spokój, ukojenie, relaks we dwoje gdzieś w zaciszu na łonie natury... Któż z nas tego nie pragnie?:) Zapewne każdy ma za sobą to pierwsze, nieskazitelne piękne uczucie i zarazem najboleśniejsze, które odcisnęło piętno na sercu. Niedorzecznym natomiast jest licytować się w kwestii uczuć. Kto pragnie mocniej, kto cierpiał gorzej. Było, minęło...a czeka Nas znacznie więcej... Spójrzmy wprzód, życie stoi i czeka na Nas otworem a wraz z nim ludzie, którzy Nas potrzebują i na Nas czekają... Zawsze JESTEŚMY z kimś i DZIĘKI komuś. Pomyślcie o tym. :) Miłego wieczoru kochani...
''Dobry lek zawsze gorzki.''

''Ten kto pokonuje innych jest tylko silny. Ten kto pokonuje siebie jest potężny.''

przez depresyjny86 20 maja 2012, 23:34
Hmm a może,to chłopaki,i dziewczyny nie mogą znależć Was? <zwraca sie do każdego z osobna>:)
:)

przez Nicky 21 maja 2012, 08:01
Związki to droga impreza. Bycie samemu wychodzi znacznie taniej.

przez depresyjny86 21 maja 2012, 09:11
Otóż to.Związki są tak drogie jaknajwyzszy abonament w cyfrze plus:niby masz super kanały ale płacisz prawie 200 złotych miesięcznie:(
:)

przez ladywind 21 maja 2012, 12:58
człowiek nerwica napisał(a):Otóż to.Związki są tak drogie jaknajwyzszy abonament w cyfrze plus:niby masz super kanały ale płacisz prawie 200 złotych miesięcznie:(

Eno przesadzasz, nie wszyscy są materialistami, nie ma co wrzucac wszystkich do jednego worka
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Pieprz 21 maja 2012, 13:22
Nicky napisał(a):Związki to droga impreza. Bycie samemu wychodzi znacznie taniej.

Ostatnio jak sprawdzałem to życie we 2 wychodzi znacznie taniej niz pojedyńczo. Nie uwzględniam dzieci, które są maszynami do pożerania pieniędzy.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez ajajaj89 21 maja 2012, 13:40
Twism1 napisał(a):leon21 - poruszyłeś bardzo istotną kwestię.
Pozwolicie, że ja jeszcze dorzucę swoje przysłowiowe trzy grosze do tematu (jak zawsze).
Powstają nam jeszcze jeden, a właściwie dwa dylematy warte dyskusji filozoficznych - szybki seks bez zobowiązań i wolna, platoniczna miłość.
Jak teraz pogodzić te dwie rzeczy i znaleźć rozsądny, zdrowy balans?
Z jednej strony my młodzi, pragnęlibyśmy korzystać z życia pełną garścią, częstokroć podsycani zazdrością względem swoich znajomych - ich liczbą partnerów/partnerek ; przygód ; doświadczeń - z drugiej zaś strony, tęsknimy, przyznajmy się w końcu sami przed sobą, za romantycznymi ideałami. Harmonia, spokój, ukojenie, relaks we dwoje gdzieś w zaciszu na łonie natury... Któż z nas tego nie pragnie?:) Zapewne każdy ma za sobą to pierwsze, nieskazitelne piękne uczucie i zarazem najboleśniejsze, które odcisnęło piętno na sercu.

I oto mamy konflikt wewnetrzny. Tylko jak go rozwiazac

A> Mozna wyjsc z zalozenia iz jedna z tych stron jest dla nas wazniejsza: tak jak wolimy jednak promiskuityzm i rezygnujemy z monogamii czy wybieramy monogamie a rezygnujemy z urokow sexu bez zobowiazan
B> Traktujemy te dwie wersje jako rowne podjednostki swojego self i je integrujemy

?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 13:43
ajajaj89 napisał(a):A ja widzę co innego : ludzie uciekają od rodzicow, nie chca brac slubu, dzieci - bron boze.

Pewnie, lepiej bez wykształcenia, perspektyw i pracy żerować na rodzicach, brać ślub w wieku 19 lat mając brzuch pod nosem i płodzić kolejne dzieciaki żyjąc na utrzymaniu państwa :great:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 14:05
Dlatego lepiej w wieku 14 lat urwac kontakt z rodzicami, nigdy nie brac slubu i nie miec dzieci

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 14:11
ajajaj89, Czy Ty przypadkiem nie popadasz w skrajność??
Ludzie nie uciekają od kochających rodziców w wieku 14 lat - a jeśli to robią to widocznie jest tego konkretna przyczyna, ludzie się usamodzielniają - nie chcą mieszkać jako dorośli ludzie z rodzicami - co w tym dziwnego??

Nie chcą mieś dzieci - a od kiedy to każdy musi posiadać potomstwo, niestety żyjemy w takim świecie a nie innym i wypadałoby najpierw zadbać o pracę, mieszkanie - przynajmniej coś na początek żeby zapewnić dziecku normalne życie.
Co do ślubu - nie wypowiadam się bo to kwestia wiary i zmuszanie do tego kogokolwiek jest głupotą....

-- Pn maja 21, 2012 1:12 pm --

ajajaj89, w czym gorszy jest związek dwojga ludzi bez ślubu od małżeństwa??? :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 14:14
linka napisał(a):
ajajaj89 napisał(a):A ja widzę co innego : ludzie uciekają od rodzicow, nie chca brac slubu, dzieci - bron boze.

Pewnie, lepiej bez wykształcenia, perspektyw i pracy żerować na rodzicach, brać ślub w wieku 19 lat mając brzuch pod nosem i płodzić kolejne dzieciaki żyjąc na utrzymaniu państwa :great:

Linka - chodzi mi o to ze wzrasta liczba tych, ktorzy otwarcie sie przyznaja ze w*urwiaja ich rodzice, przedtstawiciele plci przeciwnej oraz dzieci

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Sortuj wg