Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 17 maja 2012, 18:00
Wg mnie,zanim przejdzie się do "szukania", trzeba po pierwsze, nabrać jakiegoś tam szacunku do siebie, czy samoakceptacji (

Generalnie, najpierw uporządkuj się z swoją osobą,charakterem i innymi, później szukaj by z kimś być, o ile nie chcesz w swoim nieszczęściu pociągnąć innych...

:brawo: :uklon:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez leon21 20 maja 2012, 17:17
A jak rozwiązać problem, nie braku zajęć tylko innej kwestii: Kończą się studia, widzę inne pary, przyjaciele zaczynają mieć swoje życia więc siłą rzeczy się odsuwają.Nadchodzi więc moment...pustki. Wszystko co robiliśmy może jest i fajne, ale nie ma tego z kim dzielić, tu nie chodzi o uzależnienie swojej wartości od innej osoby.

I pytanie zasadnicze. Skoro to takie mało ważne to po co ludzie jednak wchodzą w związki? Niestety, jeżeli ktoś nie ma specyficznego życiowego powołania to samotność jest frustrująca.

przez ajajaj89 20 maja 2012, 17:36
A ja widzę co innego : ludzie uciekają od rodzicow, nie chca brac slubu, dzieci - bron boze.
To jest wlasnie nowoczesny europejski "progressive".
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Twism1 20 maja 2012, 21:36
leon21 - poruszyłeś bardzo istotną kwestię.
Pozwolicie, że ja jeszcze dorzucę swoje przysłowiowe trzy grosze do tematu (jak zawsze).
Powstają nam jeszcze jeden, a właściwie dwa dylematy warte dyskusji filozoficznych - szybki seks bez zobowiązań i wolna, platoniczna miłość.
Jak teraz pogodzić te dwie rzeczy i znaleźć rozsądny, zdrowy balans?
Z jednej strony my młodzi, pragnęlibyśmy korzystać z życia pełną garścią, częstokroć podsycani zazdrością względem swoich znajomych - ich liczbą partnerów/partnerek ; przygód ; doświadczeń - z drugiej zaś strony, tęsknimy, przyznajmy się w końcu sami przed sobą, za romantycznymi ideałami. Harmonia, spokój, ukojenie, relaks we dwoje gdzieś w zaciszu na łonie natury... Któż z nas tego nie pragnie?:) Zapewne każdy ma za sobą to pierwsze, nieskazitelne piękne uczucie i zarazem najboleśniejsze, które odcisnęło piętno na sercu. Niedorzecznym natomiast jest licytować się w kwestii uczuć. Kto pragnie mocniej, kto cierpiał gorzej. Było, minęło...a czeka Nas znacznie więcej... Spójrzmy wprzód, życie stoi i czeka na Nas otworem a wraz z nim ludzie, którzy Nas potrzebują i na Nas czekają... Zawsze JESTEŚMY z kimś i DZIĘKI komuś. Pomyślcie o tym. :) Miłego wieczoru kochani...
''Dobry lek zawsze gorzki.''

''Ten kto pokonuje innych jest tylko silny. Ten kto pokonuje siebie jest potężny.''

przez depresyjny86 20 maja 2012, 23:34
Hmm a może,to chłopaki,i dziewczyny nie mogą znależć Was? <zwraca sie do każdego z osobna>:)
:)

przez Nicky 21 maja 2012, 08:01
Związki to droga impreza. Bycie samemu wychodzi znacznie taniej.

przez depresyjny86 21 maja 2012, 09:11
Otóż to.Związki są tak drogie jaknajwyzszy abonament w cyfrze plus:niby masz super kanały ale płacisz prawie 200 złotych miesięcznie:(
:)

przez ladywind 21 maja 2012, 12:58
człowiek nerwica napisał(a):Otóż to.Związki są tak drogie jaknajwyzszy abonament w cyfrze plus:niby masz super kanały ale płacisz prawie 200 złotych miesięcznie:(

Eno przesadzasz, nie wszyscy są materialistami, nie ma co wrzucac wszystkich do jednego worka
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Pieprz 21 maja 2012, 13:22
Nicky napisał(a):Związki to droga impreza. Bycie samemu wychodzi znacznie taniej.

Ostatnio jak sprawdzałem to życie we 2 wychodzi znacznie taniej niz pojedyńczo. Nie uwzględniam dzieci, które są maszynami do pożerania pieniędzy.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

przez ajajaj89 21 maja 2012, 13:40
Twism1 napisał(a):leon21 - poruszyłeś bardzo istotną kwestię.
Pozwolicie, że ja jeszcze dorzucę swoje przysłowiowe trzy grosze do tematu (jak zawsze).
Powstają nam jeszcze jeden, a właściwie dwa dylematy warte dyskusji filozoficznych - szybki seks bez zobowiązań i wolna, platoniczna miłość.
Jak teraz pogodzić te dwie rzeczy i znaleźć rozsądny, zdrowy balans?
Z jednej strony my młodzi, pragnęlibyśmy korzystać z życia pełną garścią, częstokroć podsycani zazdrością względem swoich znajomych - ich liczbą partnerów/partnerek ; przygód ; doświadczeń - z drugiej zaś strony, tęsknimy, przyznajmy się w końcu sami przed sobą, za romantycznymi ideałami. Harmonia, spokój, ukojenie, relaks we dwoje gdzieś w zaciszu na łonie natury... Któż z nas tego nie pragnie?:) Zapewne każdy ma za sobą to pierwsze, nieskazitelne piękne uczucie i zarazem najboleśniejsze, które odcisnęło piętno na sercu.

I oto mamy konflikt wewnetrzny. Tylko jak go rozwiazac

A> Mozna wyjsc z zalozenia iz jedna z tych stron jest dla nas wazniejsza: tak jak wolimy jednak promiskuityzm i rezygnujemy z monogamii czy wybieramy monogamie a rezygnujemy z urokow sexu bez zobowiazan
B> Traktujemy te dwie wersje jako rowne podjednostki swojego self i je integrujemy

?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 13:43
ajajaj89 napisał(a):A ja widzę co innego : ludzie uciekają od rodzicow, nie chca brac slubu, dzieci - bron boze.

Pewnie, lepiej bez wykształcenia, perspektyw i pracy żerować na rodzicach, brać ślub w wieku 19 lat mając brzuch pod nosem i płodzić kolejne dzieciaki żyjąc na utrzymaniu państwa :great:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 14:05
Dlatego lepiej w wieku 14 lat urwac kontakt z rodzicami, nigdy nie brac slubu i nie miec dzieci

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez linka 21 maja 2012, 14:11
ajajaj89, Czy Ty przypadkiem nie popadasz w skrajność??
Ludzie nie uciekają od kochających rodziców w wieku 14 lat - a jeśli to robią to widocznie jest tego konkretna przyczyna, ludzie się usamodzielniają - nie chcą mieszkać jako dorośli ludzie z rodzicami - co w tym dziwnego??

Nie chcą mieś dzieci - a od kiedy to każdy musi posiadać potomstwo, niestety żyjemy w takim świecie a nie innym i wypadałoby najpierw zadbać o pracę, mieszkanie - przynajmniej coś na początek żeby zapewnić dziecku normalne życie.
Co do ślubu - nie wypowiadam się bo to kwestia wiary i zmuszanie do tego kogokolwiek jest głupotą....

-- Pn maja 21, 2012 1:12 pm --

ajajaj89, w czym gorszy jest związek dwojga ludzi bez ślubu od małżeństwa??? :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ajajaj89 21 maja 2012, 14:14
linka napisał(a):
ajajaj89 napisał(a):A ja widzę co innego : ludzie uciekają od rodzicow, nie chca brac slubu, dzieci - bron boze.

Pewnie, lepiej bez wykształcenia, perspektyw i pracy żerować na rodzicach, brać ślub w wieku 19 lat mając brzuch pod nosem i płodzić kolejne dzieciaki żyjąc na utrzymaniu państwa :great:

Linka - chodzi mi o to ze wzrasta liczba tych, ktorzy otwarcie sie przyznaja ze w*urwiaja ich rodzice, przedtstawiciele plci przeciwnej oraz dzieci

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Sortuj wg