Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Nie moge znaleźć chłopaka/dziewczyny Dlaczego?

przez gabriel 25 wrz 2008, 12:11
SZAv napisał(a):Witam wszystkich!!! :smile:
Od pewnego czasu przypatruje się waszym postom oczywiscie je tez czytam :mrgreen:
Zapewne dziwnie to zabrzmi ale zakochanie czy miłość może wiele dobrego wnieść w nasze życie :D
Trzeba tylko w to uwierzyć - nie raz wiara wyciągała ludzi z najgorszych opresji i chorób !!!

No jasne, zakochanie się w kimś, czy tez związanie się z drugą osoba, która na dodatek nam sią podoba to świetna sprawa tym bardziej że spora ilośc z nas cierpi na samotność i bardzo często to ona wyolbrzymia nasze problemy.

przez SZAv 25 wrz 2008, 12:39
Gabriel też wie o czy mówi :D
My postrzegamy życie jako bezbarwne, pozbawione wyrazu - myślę, tez zeby zacząc przypominać sobie chwile przepełnione szczęściem - przecież wszyscy je znamy :D

przez samotna_zagubiona 25 wrz 2008, 14:01
SZAv - my wszyscy tu wiemy, ze milosc moze pomoc. pytanie tylko jak ja odnalezc... ?

człowieku_nerwico a może jednak nie zmieniaj tego, tylko pokaz im że to jaki jesteś czyni cię wyjątkowym. poza tym kto dał komukolwiek prawo określania jakie są normy? przeciez piękno to pojęcie względne, tak samo jak brzydota. ktoś kocha czarny a innemu kojarzy się on tylko z żałobą i trudno. Johnatan Davis powiedział "Śmiejecie się ze mnie bo jestem inny. Ja śmieję się z was bo jesteście wzyscy tacy sami" i może pora to zastosować? Proponuję wydrukować sobie ten cytat wieeelkimi literami, ozdobić w ramkę i powiesić tam gdzie najczęściej przebywasz. Może pora uwierzyć w siebie i dokłdnie - pokazać innym że jesteś wartościowy. Pokazać im JAKI jesteś. A jeśli nie zaakceptują nas to po prostu powiedzieć sobie, że są głupi i nie wiedzą co tracą.

P.S. ja jak zwykle daję mądre rady, ale jak sama je do siebie stosowac mam to się mi nie udaje... chociaż też zaczynam wierzyć w swoją wartość, mimo że mam opinię jaką mam w oczach wielu ludzi...
"and I don't want the world to see me, coz' I don’t think that they’d Understand ... "

a thousand broken hearts carried by a thousand broken wings

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek 25 wrz 2008, 14:56
To miłość odnajduje człowieka, a nie człowiek miłośc :smile:

przez Lariana 25 wrz 2008, 15:37
Ale czasem gdy miłośc odnajduje człowieka on się odwraca do niej plecami bo :
a) nie chce jej (od tej osoby czy w ogóle)
b) nie wierzy że jest zdolny kochać
Czasem miłość jest niszcząca ,przytłaczająca.
Ja często nie moge za długo wytrzymać z ludźmi ,dłużej niż 2dni ,gdy widze ich non stop (np. krewni ,bliscy ..) a co dopiero być z kimś i żyć z kimś długo.
Podziwiam pary które sa ze sobą długo .Ze mną nikt by tyle nie wytrzymał..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez samotna_zagubiona 25 wrz 2008, 17:01
jak bedziesz sobie wmawiac ze nikt by nie wytrzymal to tak bedzie...
"and I don't want the world to see me, coz' I don’t think that they’d Understand ... "

przez Lariana 25 wrz 2008, 21:32
Toś mi dowaliła :P

przez samotna_zagubiona 25 wrz 2008, 22:06
ale ja to grzecznie i z troska powiedzialam moja droga:*

przez wróbelek Elemelek 25 wrz 2008, 22:29
samotna_zagubiona napisał(a):SZAv - my wszyscy tu wiemy, ze milosc moze pomoc. pytanie tylko jak ja odnalezc... ?

człowieku_nerwico a może jednak nie zmieniaj tego, tylko pokaz im że to jaki jesteś czyni cię wyjątkowym. poza tym kto dał komukolwiek prawo określania jakie są normy? przeciez piękno to pojęcie względne, tak samo jak brzydota. ktoś kocha czarny a innemu kojarzy się on tylko z żałobą i trudno. Johnatan Davis powiedział "Śmiejecie się ze mnie bo jestem inny. Ja śmieję się z was bo jesteście wzyscy tacy sami" i może pora to zastosować? Proponuję wydrukować sobie ten cytat wieeelkimi literami, ozdobić w ramkę i powiesić tam gdzie najczęściej przebywasz. Może pora uwierzyć w siebie i dokłdnie - pokazać innym że jesteś wartościowy. Pokazać im JAKI jesteś. A jeśli nie zaakceptują nas to po prostu powiedzieć sobie, że są głupi i nie wiedzą co tracą.

P.S. ja jak zwykle daję mądre rady, ale jak sama je do siebie stosowac mam to się mi nie udaje... chociaż też zaczynam wierzyć w swoją wartość, mimo że mam opinię jaką mam w oczach wielu ludzi...

mądre słowa, nawet bardzo, tylko pytanie od czego zacząć?? i jak je wprowadzić w czyn?? ja tez staram się popatrzyć na siebie z innej strony, a nie tylko z tej złej zakładając że jestem nic nie warta... ciężko mi to idzie ale małymi kroczkami może coś zdziałam ;) i polecam wszystkim zacząć od tego, nasze myślenie to podstawa ;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez hyron 25 wrz 2008, 23:58
Jak zacząć? Dla chcącego nic trudnego.
Walka z depresją(?) w obliczu poznania kogoś to dla mnie pikuś.
Odnośnie pracy nad sobą w relacjach damsko-męskich - nie potrzeba odkrywać świata na nowo, dla chcącego nic trudnego.
Tylko walka z pieprzonym trzęsieniem się jest nie do pokonania. No dupa z tego że się stresuję, to mogę przeżyć, ale żeby się przy tym trząść, często nawet w teoretycznie niestresowych sytuacjach to jest kurna farsa. Niestety jedynym sposobem (na luz) jaki do tej pory odkryłem jest alkohol...
W waszych mózgach chyba jest osoba którą chcielibyście być...
Ja się trzymam swoich zasad, mam swoją wartość.

A dla kobiety trzeba być wyzwaniem a nie pantoflem. Tak jest panie i panowie ;-)

przez Gods Top 10 26 wrz 2008, 16:36
Lariana napisał(a):Ja często nie moge za długo wytrzymać z ludźmi ,dłużej niż 2dni ,gdy widze ich non stop (np. krewni ,bliscy ..) a co dopiero być z kimś i żyć z kimś długo.
Podziwiam pary które sa ze sobą długo .Ze mną nikt by tyle nie wytrzymał..

Normalne jest, gdy ludzie testują się wzjaemnie, sprawdzają. Jednak czy warto przy tym zakładać już po pierwszej ich pomyłce, pierwszym błędzie, że zawsze będą zawodzić ? :roll:

Ty tak twierdzisz, że nikt by z Tobą nie wytrzymał, a jak twierdzą inni ? ;) Pozwoliłaś się im na tyle zbliżyć, byście mieli szansę się przekonać jak będzie ?

Odniosę się do wypowiedzi poprzedników wskazujacychi na blokujący ich stres (m.in. w relacjach damsko-męskich).
Kluczem do sukcesu jest, by skupić się na tym, co mówi rozmówca/rozmówczyni. Wtedy pozostawia się własne emocje "samopas", a one gdzieś umykają, jak owieczki pozbawione pasteża. :D
Z drugiej strony, słysząc (to coś innego, niż "słuchając"), można dowiedzieć się kim jest rozmówca/rozmówczyni, jakie ma troski, radości, obawy, pasje, zainteresowania... To z kolei pozwala zbliżyć się do siebie bardziej, niż nawet najbardziej zabójcza uroda ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez depresyjny86 26 wrz 2008, 20:10
Ja jak rozmawiam z plciaprzeciwną to owszem skupiam sią na tym co dziewczyna do mnie mówi ale i tak piekielnie sie boje....Nie umiem osiagnać takiego stanu w ktorym mogę słuchać kogoś i odpowiadać temu komuś bez lęku<inaczej:mam tak na ogól w relacjach między ludzkich>
:)

przez gabriel 26 wrz 2008, 21:57
Człowiek nerwica bierzesz leki? Pomagają trochę? Ja próbowałem ale nic tego. To cholerstwo siedzi w nas, 10głebokich oddechów nie wystarczy.

przez Lariana 26 wrz 2008, 22:13
samotna_zagubiona ,spoko nie gniewam się .
Słucham co do mnie ktoś mówi .Najgorzej jak ten ktoś milczy i nie mogę dowiedzieć się jaka jest ta osoba..
Lubię swoją samotność choć i lubie przebywać z ludźmi. Tylko aspekt damsko-męski pozostaje przede mną niezgłębioną tajemnicą jak na razie ..

Sortuj wg