Związek a poczucie winy wobec matki

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Alexandra 06 maja 2015, 15:07
Mam problem, z którym się borykam od jakiegoś czasu. Jestem z mężczyzną, jest to mój pierwszy poważniejszy związek i pierwszy partner, z którym zamieszkałam. Mam 31 lat. Do tej pory z mamą łaczyła mnie silna więz, nie mam rodzeństwa. Mam okropne poczucie winy wobec niej. Mam wrażenie jakbym ją zdradziła, zwłaszcza, że nie jest zadowolona z tego związku. Doprowadza mnie to wręcz do stanów depresyjnych i dużego smutku. Nie mieszkamy w tym samym mieście, jeżdżę do niej, ale i tak nie jest tak jak kiedys. Zaczęlam terapię, jednak na co dzień ten smutek nie daje mi spokoju. Czy ktoś miał podobnie? Pocieszcie :(

przez NN4V 06 maja 2015, 17:49
Dlaczego uważasz, że ją zdradziłaś?
Dlaczego sądzisz, że matka powinna być zadowolona z Twojego związku?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Candy14 06 maja 2015, 17:53
Jakias toksyczna ta wiez z mama skoro nie potrafisz zyc samodzielne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 06 maja 2015, 22:40
Zdradzilas bo .... ? Mozesz nazwac bardziej konkretnie co powoduje te wyrzuty sumienia ? Bo odeszlas z domu, bo masz mniej czasu dla mamy, bo zwiazalas sie z kims blizej niz z nia ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez cooker 06 maja 2015, 22:44
Facet "odebrał" jej jedyną córkę - Twoja matka nigdy nie będzie zadowolona. Masz zamiar zawiesić swoje życie na kołku i poczekać aż wyląduje w piachu, żeby nie mieć wyrzutów sumienia? Już teraz nie jesteś najmłodsza ;) więc zacznij żyć swoim życiem. Piszesz, że czujesz się winna, a czy ona tego czasem nie podsyca? Ostatecznie może zacząć dyskredytować Twojego partnera. Ty nie będziesz pewna komu wierzyć, a On nie będzie się pchał w taką relację. Ani On, ani każdy następny.

przez NN4V 06 maja 2015, 22:53
cooker napisał(a):Facet "odebrał" jej jedyną córkę - Twoja matka nigdy nie będzie zadowolona. Masz zamiar zawiesić swoje życie na kołku i poczekać aż wyląduje w piachu, żeby nie mieć wyrzutów sumienia? Już teraz nie jesteś najmłodsza ;) więc zacznij żyć swoim życiem. Piszesz, że czujesz się winna, a czy ona tego czasem nie podsyca? Ostatecznie może zacząć dyskredytować Twojego partnera. Ty nie będziesz pewna komu wierzyć, a On nie będzie się pchał w taką relację. Ani On, ani każdy następny.

Polać należy temu misiu.
Niektórzy rodzice (może większość) wpaja dzieciom jakieś "powinności". Do tego stopnia skutecznie, że stają się obsesjami (w nieformalnym znaczeniu).
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ekspert_abcZdrowie 06 maja 2015, 23:05
Alexandra, jesteś dorosłą, niezależną kobietą i masz prawo do własnego życia. Nie musisz realizować planu na życie, które proponuje Ci matka. Zdaję sobie sprawę, że jako jedynaczka pewnie wiąże Cię z matką szczególna więź, ale nie pozwól, by matka dyktowała, co masz robić, z kim się wiązać itp. Taka relacja bowiem może oznaczać relację toksyczną. Masz prawo do usamodzielnienia się i absolutnie nie jest to powód do odczuwania poczucia winy. Twoje próby niezależnego, samodzielnego życia z partnerem są naturalnym etapem w życiu dorosłej kobiety. Jeśli matce trudno to zrozumieć, to ona ma problem, nie Ty. Pozdrawiam!
Psycholog

przez agusiaww 07 maja 2015, 22:25
Candy14 napisał(a):Jakias toksyczna ta wiez z mama skoro nie potrafisz zyc samodzielne
prawda.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg