Mój schemat- dlaczego przyciągam mężczyzn co nie chcą związk

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez pinda 04 maja 2015, 11:13
NaaN, MalaMi1001, popieram, przeczytaj książkę R. Norwood. Jeśli ktoś chce, mam ją w formie rtf.
burning down the house!

przez Absinthe 04 maja 2015, 11:55
MalaMi1001, NaaN, nic dodać nic ująć.
NN4V, masz zbyt relatywistyczne poglądy w tej dziedzinie uważam.Ale to twoja wola i twoje prawo
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez NN4V 04 maja 2015, 12:59
Absinthe napisał(a): NN4V, masz zbyt relatywistyczne poglądy w tej dziedzinie uważam.Ale to twoja wola i twoje prawo

Relacja jest NASZYM (moim i partnerki) systemem.
MY, nie stado, ustalamy zasady panujące w systemie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzielepiej 04 maja 2015, 13:21
Ja bym chętnie przeczytała tę książkę jakby ktoś miał w pdfie.

Czuję się jak dziecko, któremu pomacha się przed oczami cukierkiem, a następnie tego cukierka zabierze.

przez MalaMi1001 04 maja 2015, 14:12
bedzielepiej napisał(a):Ja bym chętnie przeczytała tę książkę jakby ktoś miał w pdfie.

Czuję się jak dziecko, któremu pomacha się przed oczami cukierkiem, a następnie tego cukierka zabierze.

Mówiłam tak samo i powtarzam - terapia. Gwarantuje, że kiedyś sobie to przeczytasz i nie będziesz w stanie zrozumieć jak mogłaś tak myśleć.

przez refren 04 maja 2015, 19:11
bedzielepiej, a jak było w innych przypadkach, jakie są podobieństwa, a jakie różnice?
Z przypisywaniem Ci desperacji bym się nie spieszyła, choć niektóre Twoje wypowiedzi są niepokojące, jak o tym, że chcesz szybko pokazać, że jesteś dobra w łóżku, czy że bierzesz, co się nawinie. Być może masz skłonność do "kochania za bardzo", tu jest orientacyjny test, polecam:
http://www.kobieceserca.pl/psychotesty- ... .html.html

Polecam też czytelnię:
http://www.kobieceserca.pl/czytelnia.html

Sama miałam niewłaściwe, jak mi się wydaje, schematy przy wyborze mężczyzn, to znaczy podświadomie wybierałam niedostępnych i odkrywałam, że znowu związek jest toksyczny. Z tym że można zdobyć wiedzę, rozszerzyć świadomość i wyłapywać takich mężczyzn dość szybko, bo oni od początku wysyłają sygnały, które powinny niepokoić. Tylko że emocjonalnie dalej mogą być pociągający, dlatego terapia jak najbardziej może pomóc zrozumieć siebie, przyjrzeć się swoim oczekiwaniom i emocjom. Znam bardzo konstruktywny przypadek dziewczyny, która przerobiła temat i zmieniła schematy, zwróciła potem uwagę na mężczyznę rokującego na dobry związek i wyszło z tego fajne małżeństwo, a jej byli "toksyczni" do tej pory nie wiedzą, czego chcą od życia.
Nie wiem czemu znajomość, o której piszesz, skończyła się tak szybko, możliwe, że rzeczywiście, jak piszą inni, zależało Ci za bardzo, ale możliwe też (jedno nie wyklucza drugiego), że wybrałaś niedostępnego mężczyznę, uważam, że istnieje typ, który nazywam "niedostępnym dwubiegunowym", to znaczy najpierw jest nadmiernie nakręcony, podekscytowany, przysyła kwiaty itp., szybko ma plany na wspólne mieszkanie czy nawet małżeństwo, a potem równie szybko mu to przechodzi i pojawiają się schody. Dla mnie nadmierne podniecenie faceta na początku jest podejrzane, choć to może być pociągające. Ale ktoś, kto szybko się zapala, może być przyzwyczajony do jazdy na silnych emocjach, rozflirtowany, niestabilny i szybko szukać kolejnego wzlotu z kim innym.

bedzielepiej napisał(a):Tak. Mogę tak czekać do śmierci aż ktoś się raczy mną zainteresować żeby zgłębiać moją osobowość. Nie łudźmy się, dziś już nie ma takich mężczyzn co by chcieli zdobywać i starać się.

:zonk: Tak nie myśl!
Jak najbardziej są tacy, słowo zucha, tylko trzeba dać im szansę, w gruncie rzeczy mężczyźni lubią zdobywać i jeśli muszą się starać o kobietę, to dochodzą do wniosku, że jest wyjątkowa. Jeśli z kolei kobieta podaje się na tacy, to mogą ją potraktować instrumentalnie. A jeśli mężczyźnie się nie chce trochę postarać, to warto poczekać na następnego, bo ten pewnie nie ma za wiele do zaoferowania.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Absinthe 04 maja 2015, 19:28
NN4V, sorry,ale mi żadne stado nie narzuca poglądów ;) to moje własne osobiste przeżycia i myśli na drodze dedukcji je kształtują.
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez bittersweet 04 maja 2015, 21:11
NN4V napisał(a):
bittersweet napisał(a):... Bo prawdziwe uczucia nie rozwijaja sie w takim tempie.

W jakim się rozwijają pani profesor?
zazwyczaj w wolniejszym niz dwa miechy 8) aczkolwiek moze sie zdazyć, że na widok kobiety mezczyzna pada razony piorunem sycylijskim i w myslach ślubuje z nią przed ołtarzem - tylko, jezeli tak sie dzieje, zazwyczaj ten razóny piorunem nie manifestuje od razu swoich uczuc. W naszej kulturze panuje raczej postawa "prostych słów sie boi najwiekszy nawet twardziel" i im głebsze emocje, tym trudniej je okazać. Do tego trzeba czasu i zaufania. Wiec facet, który po miesiacu sie oswiadcza i na każda randke tacha bukiet 50 róz, jest w tym kontekscie niewiarygodny, urzadza z siebie show. Osobiscie nie ufałabym takim zachowaniom.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez NN4V 05 maja 2015, 08:34
bittersweet napisał(a):
NN4V napisał(a):
bittersweet napisał(a):... Bo prawdziwe uczucia nie rozwijaja sie w takim tempie.

W jakim się rozwijają pani profesor?
zazwyczaj w wolniejszym niz dwa miechy 8)
Zazwyczaj... a zazwyczaj nie dluzej niz?

bittersweet napisał(a): aczkolwiek moze sie zdazyć, że na widok kobiety mezczyzna pada razony piorunem sycylijskim i w myslach ślubuje z nią przed ołtarzem - tylko, jezeli tak sie dzieje, zazwyczaj ten razóny piorunem nie manifestuje od razu swoich uczuc.

Na widok?
A jesli w ciagu miesiaca, czy dwóch dochodzi sie do wniosku, ze to jest wlasciwa kobieta - bez widocznosci?
Co w takim przypadku?

bittersweet napisał(a): W naszej kulturze panuje raczej postawa "prostych słów sie boi najwiekszy nawet twardziel"...

Twardziel z lękami. Slaby to twardziel - rzeklbym: twardzielek.

bittersweet napisał(a): i im głebsze emocje, tym trudniej je okazać. Do tego trzeba czasu i zaufania. Wiec facet, który po miesiacu sie oswiadcza i na każda randke tacha bukiet 50 róz, jest w tym kontekscie niewiarygodny, urzadza z siebie show. Osobiscie nie ufałabym takim zachowaniom.

A po co takie rozane manifestacje? Wystarczy porozmawiac.
Przynajmniej wystarczy z tymi kobietami, ktore ja mogłbym uznac za odpowiednie.
Zdolnosc komunikacji dla mnie jest zasadniczym kryterium zdolnosci do zwiazku.
Moge sie zwiazac tylko z ta, przy ktorej nie bede musial udawac/ukrywac czegokolwiek i ona rowniez nie.

przez MalaMi1001 05 maja 2015, 09:20
NN4V napisał(a):A jesli w ciagu miesiaca, czy dwóch dochodzi sie do wniosku, ze to jest wlasciwa kobieta - bez widocznosci?
Co w takim przypadku?

To znaczy, że jest albo desperatem ale jest mu absolutnie wszystko jedno z kim będzie, skoro po dwóch miesiącach kompletnie nie znając drugiego człowieka chce z nim planować jakąś przyszłość. To się nazywa krótkowzroczność bądź intelektualna ślepota. Znam takie związki "rażone piorunem" i kiedy wszyscy mówili, że za szybko, zastanówcie się jeszcze teraz państwo wszem i wobec usiłują pokazać to swoje "szczęście" na siłę udowadniając, że rzeczywiście są szczęśliwi. A w życiu jakoś tak jest, że jak ktoś jest szczęśliwy to po prostu jest, nie musi tego udowadniać tylko zwyczajnie się tym cieszy, trwa w tym i co najważniejsze - to widać. No chyba, ze jest się celebrytą i roztrząsanie swojego prywatnego życia oznacza pieniądze, to co innego i inna liga.

bittersweet napisał(a): i im głebsze emocje, tym trudniej je okazać. Do tego trzeba czasu i zaufania. Wiec facet, który po miesiacu sie oswiadcza i na każda randke tacha bukiet 50 róz, jest w tym kontekscie niewiarygodny, urzadza z siebie show. Osobiscie nie ufałabym takim zachowaniom.

No ja raczej również traktowałabym takiego pana z przymrużeniem oka, chociaż ja sama staram się okazywać emocje w relacji nie ważne na jakim jej etapie. Ale bez przesady. Po miesiącu oświadczyny? Hehe, desperacja, choroba psychiczna albo głupota, z żadnym z mężczyzn o takim typie nie chciałaby się związać zdrowo myśląca kobieta.

NN4V napisał(a):Zdolnosc komunikacji dla mnie jest zasadniczym kryterium zdolnosci do zwiazku.
Moge sie zwiazac tylko z ta, przy ktorej nie bede musial udawac/ukrywac czegokolwiek i ona rowniez nie.

Mhm, czyli proponujesz zero prywatności emocjonalnej i intelektualnej w związku? Totalną otwartość i całkowite obnażenie każdego z aspektów życia? Facet bluszcz? Uhhhhh.... I ta nuda coraz szybciej narastająca kiedy czytasz człowieka jak otwartą książkę.

przez NN4V 05 maja 2015, 09:40
MalaMi1001 napisał(a):
NN4V napisał(a):A jesli w ciagu miesiaca, czy dwóch dochodzi sie do wniosku, ze to jest wlasciwa kobieta - bez widocznosci?
Co w takim przypadku?

To znaczy, że jest albo desperatem ale jest mu absolutnie wszystko jedno z kim będzie, skoro po dwóch miesiącach kompletnie nie znając drugiego człowieka chce z nim planować jakąś przyszłość. To się nazywa krótkowzroczność bądź intelektualna ślepota. Znam takie związki "rażone piorunem" i kiedy wszyscy mówili, że za szybko, zastanówcie się jeszcze teraz państwo wszem i wobec usiłują pokazać to swoje "szczęście" na siłę udowadniając, że rzeczywiście są szczęśliwi. A w życiu jakoś tak jest, że jak ktoś jest szczęśliwy to po prostu jest, nie musi tego udowadniać tylko zwyczajnie się tym cieszy, trwa w tym i co najważniejsze - to widać. No chyba, ze jest się celebrytą i roztrząsanie swojego prywatnego życia oznacza pieniądze, to co innego i inna liga.

Ty sie naucz czytac ze zrozumieniem i ogranicz nadinterpretacje. "Dochodzi do wniosku" znaczy wylacznie to co napisano. Ty dobudowujesz nieistniejaca historie. To jest manipulacja trescia i z takimi osobami (manipulujacymi) dyskusja jest jalowa.

przez MalaMi1001 05 maja 2015, 10:10
NN4V napisał(a):To jest manipulacja trescia i z takimi osobami (manipulujacymi) dyskusja jest jalowa.

Jałowa dyskusja jest z osobami, które odpowiadając na czyjegoś posta kierują sie wyimaginowanymi, nudnymi argumentami o manipulacjach :roll: Jest to na serio nudne, śmieszne i stare jak świat kiedy nie ma się nic do powiedzenia. Jałowa jest również wtedy gdy odpowiadając na konkretnie i jasno opisany przykład zmienia się znaczenie tego przykładu na swoją modłę - może przeczytaj powoli i ze zrozumieniem to co napisała bittersweet. No i wreszcie jałowa jest również z tymi, którzy swoje argumenty uważają za jedynie słuszne i których negować nie wolno, bo rozmówca spotka się z diagnozą, że jest manipulantem :smile: Tak, to jest jałowa dyskusja. A nie sorry, to nie jest dyskusja, to kopanie się z koniem, a z koniem kopać się nie warto.

przez refren 05 maja 2015, 17:35
MalaMi1001 napisał(a):
Co w takim przypadku?

To znaczy, że jest albo desperatem ale jest mu absolutnie wszystko jedno z kim będzie, skoro po dwóch miesiącach kompletnie nie znając drugiego człowieka chce z nim planować jakąś przyszłość.

Według mnie niekoniecznie musi być desperatem i jest mu wszystko jedno, nie uogólniałabym, niektórzy się szybko zapalają i fascynują nowo poznaną osobą, która im się spodoba i jest to szczere, ale raczej nie będzie to głębokie i stabilne.

przez bedzielepiej 05 maja 2015, 21:17
Napisał mi dziś że przeprasza za wszystko i to przez to, że nie umie być w związku. Popisaliśmy chwilę i napisał że wg niego jesteśmy w związku. :/ Nic nie czaję.
Robić sobie nadzieję?

Sortuj wg