Agresja chłopaka. Rozstanie. ChAD?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Nicholas1981 25 mar 2015, 11:44
Zupapomidorowa, pewnie główny problem jest taki, że przenosisz swoje zachowania z domu na związek. Podświadomie przyciągasz pokręconych typów. A ChaD-owcy nie wszyscy są agresywni. Ja tam nawet w ostrej manii nie miałem fazy na bicie kobiet - nawet jeśli agresja to tylko słowna się zdarzała.
Nicholas1981

przez blah! 25 mar 2015, 11:45
Zupapomidorowa napisał(a):No w końcu coś z tym wszystkim zrobiłam tylko chciałam żeby ktoś mi pozwolił zrozumieć co takim człowiekiem kieruje.

A po co chcesz to rozumieć? Do czego Ci to potrzebne? Po to, żeby szukać wytłumaczenia dla takich skurwiałych zachowań? Zajmij się swoim życiem - nad tym myśl.
blah!

przez Argish 25 mar 2015, 11:47
blah!blah!, :brawo:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 25 mar 2015, 11:52
blah!blah!, no i prawdę mówisz. I tak jak mówi Nicholas1981, nie każdy chadowiec jest skurwielem bijącym kobietę.

blah!blah!, masz rację, pewnie szukam na niego usprawiedliwienia żeby się od niego całkiem nie odwrócić, a to błąd. Za to co zrobił powinien zostać sam. Współczuję jego przyszłym partnerkom. Ten człowiek nie powinien mieć zwierząt ani dzieci. On pewnie to przeczyta bo wie, że tu jestem. Włamał mi się kiedyś na to konto. To do Ciebie - Damian jesteś skurwielem i wypierdalaj z mojego życia!
Dawniej Luktar

przez Nicholas1981 25 mar 2015, 12:03
Choroba nie tłumaczy wszystkiego. Na to jak się człowiek zachowuje składa się wiele czynników - to co mamy w genach, to co nam narzucono poprzez wychowanie, to co absorbujemy ze środowiska w jakim się obracamy. Dopiero na te czynniki mogą się nałożyć zaburzenia psychiczne. Dlatego nie ma jednej recepty, ktoś z tą samą diagnozą nie będzie sie wcale tak samo zachowywać
Nicholas1981

przez blah! 25 mar 2015, 12:42
Nicholas1981 napisał(a):Choroba nie tłumaczy wszystkiego.

Dokładnie. I nie mozna się nią wiecznie zasłaniać, tak samo nie można innych tłumaczyc chorobą bo tylko utwierdza się taką osobe, że mam prawo postępować w takie a nie inne sposoby no bo przecież jest chora. Trzeba jasno stawiac granice i tyle.
blah!

przez Zupapomidorowa 25 mar 2015, 12:59
Próbowałam stawiać granice, byliśmy razem u terapeuty ale nie zauważył nic niepokojącego, możliwe że to dlatego że mieliśmy "miodowy dzień." Sama się zaczęłam bawić w terapeutę gdy z nim rozkładałam na czynniki pierwsze dlaczego mnie popchnął obraził czy poszarpał. Już mnie samej się mózg zaczął lasować z tego napięcia. Poszłam do innego psychologa na NFZ i ten stwierdził, że jestem zdrowa i nie chce mnie leczyć. I nic się na to wszystko zdało. Wpadał w szał jak tylko słyszał o tym, że chcę odejść. Zabierał klucze, męczył. Aż w końcu poważnie mnie pobił.
Dawniej Luktar

przez NaaN 25 mar 2015, 13:06
Zupapomidorowa, przykro mi, że to Cię spotkało. Trudno mi jednak uwierzyć, że nie uzyskałaś pomocy psychologicznej w sytuacji bycia osobą doznającą przemocy i nie mogocą zakończyć takiego związku.
Idz może do PCPR w swoim mieście tam uzyskasz pomoc.
Czy zrobiłaś obdukcję ?

przez Zupapomidorowa 25 mar 2015, 13:36
Te siniaki są ledwo widoczne, bardziej bolą a zęby są jedynie lekko poruszone. Jak byliśmy u zresztą bardzo drogiej terapeutki mówiłam że ja popadam w depresje bo on jest zazdrosny, kontroluje mnie, męczy psychicznie, mówiłam że mnie popchnął. Nie wiem czy tak ją zaczarował przez poprzednie dwa spotkania czy co. Podobno mu powiedziała, że cieszy sie iż mogła go poznać i że jest zdrowy. Dlatego mnie zaprosiła z nim. Mnie też uznała za świadomą i tyle. Dopiero teraz jak mnie pobił poleciał od razu do niej i inaczej już z nim rozmawiała, zaproponowała długą terapię i skierowanie do psychiatry.
Dawniej Luktar

przez blah! 25 mar 2015, 13:39
Zupapomidorowa, cóż - widocznie żaden z niej psychoterapeuta. Tak czy siak, odeszłaś od niego więc ja bym na Twoim miejscu tematem tej konkretnej osoby już sie w ogóle nie zajmowała. Myśl o sobie ;).
blah!

przez Nicholas1981 25 mar 2015, 13:43
Psychopaci zwykle potrafią być dobrymi aktorami i robić dobre wrażenie (dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet). Dziewczyno znajdź sobie normalnego faceta, on się nie zmieni, nie łudź się. Skoro już na początku związku to robi, będzie cię bił i później, tym bardziej jak będzie wiedział, że może.
Nicholas1981

przez agusiaww 25 mar 2015, 16:17
Pierwsze słysze zeby jakikolwiek terapeuta udsprawiedliwiał bicie chorobą :shock: Tutaj jest duzo problemow, skoro sie wychowałas z psychopatami (?) to poszłas do takiego samego psychopaty i to zadrn CHAD tylko facet jest agresywny traktuje Cie jak scierwo a Ty pozwalasz. Powodzenia w łudzeniu sie az w koncu tak dostaniesz ze Cie usmierci.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Zupapomidorowa 25 mar 2015, 16:48
Ile jadu jest w co poniektórych postach. Tak jakby wszyscy tutaj nie mieli zaburzeń nie popełniali błędów.
Dawniej Luktar

przez Nicholas1981 25 mar 2015, 16:57
Zupapomidorowa, myślę, że w takim przypadku jednak powinnaś chronić siebie. Nie jesteś na tyle silna psychicznie żeby żyć z takim człowiekiem
Nicholas1981

Sortuj wg