Miłość nie istnieje

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Miłość nie istnieje

przez zmęczona_wszystkim 12 mar 2015, 20:38
Hitman napisał(a):No to opowiedz czym ona jest, jaki jest ten właściwy obraz. Ja uważam, że ten kto mówi, że miłość jest wkręca sobie coś takiego bo to ma nadać sens i wartość jego życiu.

a czemu ktoś miałby Ci opisywac? Przecież cokolwiek ktoś nie napisze, to Ty tylko ocenisz: nie, to nie jest miłość i koniec. Nie ma WŁAŚCIWEGO obrazu. Osoby, które to czują, na szczęście nie muszą tego nikomu udowadniać, a jak ktoś twierdzi, że nie istnieje, to niech sobie zyje zgodnie z własnymi poglądami. Tylko nie rozumiem, po co wypisywanie komuś takich bzdur. Po co to narzucanie komuś swoich poglądów? Ktoś jest w szczęsliwym, pełnym miłości związku, a Ty ocenisz: nie, to nie uczucie, to mit. To już jest zwykły trolling. Żyj sobie własnym życiem i pozwól żyć innym. Sam napisałeś, do czego doprowadziło cię ciągłe analizowanie wszystkiego, które, np. w Twoim przypadku dla mnie nie jest już rozwojem, a jedynie natręctwem, może próbą bycia kontrowersyjnym - takie pisanie o wszystkim: na pewno, z pewnością (zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy czegoś, co samą logiką nie da się ogarnąć, ani tego dotknąć, ani wytłumaczyć.)
Ale masz niezłe skłonności do szufladkowania wszystkiego. Wszystko musi być "właściwe", obowiązujące dla wszystkich, a jeśli Ty tego nie uznajesz, to jest "niewłaściwe".

Miłość nie istnieje

przez Hitman 12 mar 2015, 20:54
zmęczona_wszystkim, nie wiem o czym piszesz ale mam wrażenie, że masz problem z interpretacją słowa pisanego więc dyskusja z Tobą jest bezcelowa. Wkurzają mnie takie "wszechwiedzące" osoby, dla których jedynym mechanizmem obronnym jest projekcja.

A moja teza, że miłość nie istnieje opiera się właśnie o racjonalne przesłanki.
1. Nie interesuje mnie to co ktoś CZUJE. Narkoman też czuje. Osoba chora psychicznie czuje, że jest Napoleonem. Nie interesują mnie odczucia tylko logiczny opis tego co te uczucia wywołuje, na czym się one opierają.
2. Tyle mówi się o miłości a nigdy nikt jej nie widział, nie słyszał. Dokładnie tak jak z Bogiem tylko, że miłość byłaby czymś pozytywnym.
3. Ludzie mylą stan zakochania z miłością a to tylko działanie hormonów i dopasowanie obrazu realnej osoby jaki odbieramy do obrazu w głowie tego co nam się podoba, jakiej osoby szukamy. To, że szukamy osoby z konkretnymi cechami opiera się na tym, że uczą nas tego, że mamy szukać i że miłość jest w życiu taka ważna, piękna. Mamy więc obraz jakiejś miłości, która jest ważna, piękna, jest wielką wartością. Wiemy, że miłość to uczucie i osobę, którą się kocha się wspiera, szanuje, podziwia, pożąda seksualnie. To wszystko to tylko sztuczna idea, która tworzy zafiksowanie na jakiejś osobie i uzależnianie od jej obecności swojego życia. Powstaje więc tutaj sprzeczność bo to już nie jest takie piękne a bardziej nałogowe i złe. Dlatego chyba nie mówimy o tym samym. Chciałbym więc wiedzieć czym jest dla Was miłość.

Miłość nie istnieje

przez zmęczona_wszystkim 12 mar 2015, 20:59
Hitman napisał(a):zmęczona_wszystkim, nie wiem o czym piszesz ale mam wrażenie, że masz problem z interpretacją słowa pisanego więc dyskusja z Tobą jest bezcelowa. Wkurzają mnie takie "wszechwiedzące" osoby, dla których jedynym mechanizmem obronnym jest projekcja.

Nie mam żadnych problemów, a projekcję to Ty stosujesz, zresztą nie pierwszy już raz o tym piszesz. Czy to nie przypadkiem Ty funkcjonowałeś kiedyś na forum jako torres? Te same "argumenty", te same posądzania o projekcję, te same poglądy, itp. Przypisujesz mi dokładnie to, co Ciebie charakteryzuje.
A to właśnie dyskusja z Toba jest bezcelowa, bo to Ty uznajesz się za wszechwiedzącego. Ktoś pisze, co uważa za miłość, a Ty piszesz - nie, to nie jest to. Więc jaka to dyskusja? Wmawiasz komuś, że to, co on czuje, to nie jest uczucie. Więc kto tutaj kreuje się na wszechwiedzącego? Postaraj się zrozumieć i nie projektować na mnie swoich problemów :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Miłość nie istnieje

przez Hitman 12 mar 2015, 21:05
Kolejne projekcje. Nie uznaję się za wszechwiedzącego tylko pytam co ludzie o tym sądzą i sam piszę co ja o tym sądzę. Przejrzyj wątek i zobacz, że nikt tu nie odpowiedział na moje pytanie. W mniejszym stopniu może Itan83 bo pisała o miłości matki do dzieci czyli pisze o instynkcie macierzyńskim.

Miłość nie istnieje

przez zmęczona_wszystkim 12 mar 2015, 21:07
Bo ten wątek jest powielany, może dlatego nikomu nie chce się pisać. Wątki dotyczące miłości i tego czym jest dla ludzi pojawiały się tu wiele razy i nie dziwię się, że wielu osobom nie chce się pisac po raz n-ty tego samego. Chyba czas zrobić wątek zbiorczy.
A może po prostu widzą, że to bezcelowa dyskusja, bo zanegujesz im wszystko? Dlaczego sam nie napiszesz, czym byłaby dla Ciebie? Przecież masz chyba jakieś poglądy na ten temat.
Daruj już sobie z tę projekcję, bo to już nudne :D
Ostatnio edytowano 12 mar 2015, 21:09 przez zmęczona_wszystkim, łącznie edytowano 1 raz

Miłość nie istnieje

przez Hitman 12 mar 2015, 21:08
zmęczona_wszystkim, przeczytaj swój post na górze strony. Cały post to jakieś zarzuty do mnie. Chyba masz okres.

Miłość nie istnieje

przez zmęczona_wszystkim 12 mar 2015, 21:11
Hitman napisał(a):zmęczona_wszystkim, przeczytaj swój post na górze strony. Cały post to jakieś zarzuty do mnie. Chyba masz okres.

Ja ci zadaję pytania, a ty piszesz jakieś głupie odzywki. To są moje pytania do Ciebie związane z tym, jak Ciebie postrzegam. A moje pytanie o to, czy faktycznie byłeś wczesniej t... pominąłeś:)

Miłość nie istnieje

przez Hitman 12 mar 2015, 21:13
Myślałem, że to jakaś parówa i mnie obrażasz więc pominąłem :) Zadajesz pytania, które są bez sensu np uważasz, że wszystko zaneguję mimo, że niczego takiego nie robię.

Kiedyś wierzyłem w miłość a teraz uważam, że to było głupie. Chciałbym zobaczyć czy jest jakiś racjonalny pogląd, który prowadzi do istnienia miłości i tyle.

Miłość nie istnieje

przez jetodik 12 mar 2015, 21:16
Hitman, miłość nie istnieje tylko w świecie subiektywnym, bo w obiektywnym ma swoje owoce czyli specyficzne zachowania, od społecznych do somatycznych.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Miłość nie istnieje

przez Bukowski 12 mar 2015, 21:17
Miłość to piekielny pies :great:
Bukowski

Miłość nie istnieje

przez jetodik 12 mar 2015, 21:17
zresztą twierdzić, że miłość nie istnieje to tak jak twierdzić, że radość nie istnieje, czy jeszcze lepiej - nienawiść
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Miłość nie istnieje

przez Bukowski 12 mar 2015, 21:21
jetodik napisał(a):zresztą twierdzić, że miłość nie istnieje to tak jak twierdzić, że radość nie istnieje, czy jeszcze lepiej - nienawiść

no własnie, już nawet nienawiść jest pewnym dowodem na istnienie miłości
Bukowski

Miłość nie istnieje

przez Druid 12 mar 2015, 21:23
Zamiast miłości - wolność.
Może się okazać, że jedno nie istnieje bez drugiego.
Druid

Miłość nie istnieje

przez jetodik 12 mar 2015, 21:29
jetodik,
Hitman, miłość nie istnieje tylko w świecie subiektywnym...

tam miało być "miłość istnieje nie tylko w świecie subiektywnym"

Sortuj wg