Zdrada i jej konsekwencje

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Zdrada i jej konsekwencje

przez iwka73 31 maja 2008, 12:27
Bardzo boli mnie to że zrobili to razem, ze mnie zdradzili i że są razem ;
Mimo tego że chciałam się z nim rozstać w rozterkach i przemyśleniach i w "złych dniach "pomagał mi nikt inny jak ...ona
...Paradoks nie?
I to tak boli ....nie to że on jest szczęśliwy ( albo i nie ) tylko to ze ona się z tym tak afiszuje ...i ze to ona jest w pełni szczęśliwa , bo przecież ma to czego chciała .
Przecież ja też powinnam być szczęśliwa a dlaczego nie potrafię odetchnąć pełna piersią i powiedzieć sobie.:"Wreszcie jestem szczęśliwa , szczęśliwa w pełni..."
iwka73

przez Seth 31 maja 2008, 16:13
oj to ma prawo boleć i to bardzo.... Ludzie są dziwni :( bardzo dziwni...

przez cadarxx 31 maja 2008, 18:28
iwka73 napisał(a):I to tak boli ....nie to że on jest szczęśliwy ( albo i nie ) tylko to ze ona się z tym tak afiszuje ...i ze to ona jest w pełni szczęśliwa , bo przecież ma to czego chciała .

Podejrzewam, że on już pewnie uwodzi jakąś jej przyjaciółkę ;) . To jest typ faceta, który wierny być nie potrafi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 31 maja 2008, 18:57
iwka73 napisał(a):Tak Seth przeczytałam..:)
Wiem , że powinnam się cieszyć że mam obok siebie wspaniałego mężczyznę , ale tak jak pisałam problem polega na tym że trudno żyć mi ze świadomością że są razem , na domiar złego ich życie jest obecne w domu , bo tak jak pisałam córka z nimi ma dobry kontakt ....Dowiedziałam sie właśnie że we wrześniu biorą ślub...:-)))

Może spróbuj porozmawiać z córką i wyjaśnić, że oni Cię bardzo zranili i słuchanie o nich sprawia Ci przykrość?

przez iwka73 31 maja 2008, 20:54
Z córką rozmawiałam , ona wie , ale wydaje mi się że tak do końca to udaje że tego nie rozumie , ponieważ bardzo jest zżyta z ojcem i jest neutralna.
Nie chce go skrzywdzić, a po za tym pewno myśli że to nic takiego mówić co u taty , i opowiadać mi.
Nie chcę z kolei mówić jej że mnie to boli , bo nie wiem z kolei co i czy im opowiada o moim
życiu.
Ona też bardzo przeżyła rozwód i staram się z nią o tym nie rozmawiać.Wytłumaczyłam jej jak to wszystko się stało i dlaczego się rozwodzimy i widziałam że jest jej ciężko , dlatego staram się ją oszczędzać.
iwka73

przez cadarxx 31 maja 2008, 21:34
Teraz to chyba wogóle jest jakaś plaga z tym romansowaniem z najlepszą koleżanką/najlepszym kolegą osoby, z którą jest się w związku. Mnóstwo wątków o tym jest na forach. Z tego wynika, że należy trzymać ukochaną osobę z dala od swoich znajomych tej samej płci, co my.

przez Seth 31 maja 2008, 21:36
hmmm przeżyła rozwód swoich rodziców w momencie, kiedy ich najbardziej potrzebuje... Czy nie myślałaś o tym, że "oszczędzając ją" ona może pomyśleć co innego?? Że nie jest traktowana poważnie, że przecież widzi co się dzieję a traktowana jest jak dziecko, że jest okłamywana?? Rozwód to nie jest tylko problem żony i męża ale też dzieci. Izolując ich od tego robi się im chyba większą krzywdę. A może czas porozmawiać z nią jak kobieta z kobietą. Wiem może to wydaje się dziwne dla Matki... Ale czy ona nie zna życia?? Młodzi dokładnie wyczuwają, kiedy my coś przed nimi ukrywamy. To nam się wydaje że potrafimy to ukryć. Ale ja nie wiem jakie masz relacje z Twoją córką, jak sie traktujecie i jaki macie kontakt...więc mogę tylko teoretyzować

przez klaus 01 cze 2008, 02:29
czytałem swego czasu pewien artykuł w gazecie o pewnym paradoksie. Otóż są osoby, które po doznaniu tragedii, w jakimś miejscu (przykładowo gwałt w mieszkaniu) omijają to miejsce/uciekają, a po jakimś czasie powracają do tych miejsc. I to się okazuje kluczowym momentem ich powrotu do równowagi emocjonalnej... Dlaczego tutaj to piszę? Wydaje mi się iwka, że tak jak wsześniej ktoś napisał: Nie próbuj zapomnieć. Spróbuj stanąć z tym twarzą w twarz. W tym artykule było napisane coś mniej więcej takiego:"Umysł musi zrobić z tego kolejne wspomnienie"

przez iwka73 01 cze 2008, 08:16
Z córką mam dobry kontakt.Ona odpowiedziała mi po kilku naszych rozmowach (rozmowach jak kobieta z kobietą) że to są nasze sprawy dorosłych .Ona nie będzie stawała między nas bo to my żeśmy się rozeszli i to tata mnie skrzywdził a nie ją a jest tak samo za mną jak i za nim.
Kiedyś powiedziała mi że gdyby miała wybierać pomiędzy nami to nie wybrała by nikogo z nas, bo nie chciała by nas skrzywdzić.
iwka73

przez iwka73 01 cze 2008, 08:20
Właśnie Klaus ja z tym staję twarzą w twarz codziennie.....
Nie ma dnia żeby w ciągu dnia nie było o tym rozmowy.Mieszkam w małym mieście, mieliśmy razem dużo znajomych, i albo ja ich spotykam albo ktoś tam o nich coś opowiada , albo ktoś tam ich gdzieś widział.Ludzie nie myślą spotykając cię na ulicy że cię krzywdzą tym że o nich wspominają , tylko dla nich to jest i była sensacja...
iwka73

przez Sorrow 01 cze 2008, 13:10
Ja tam zawsze wiedziałem, że zdrada jest zła i że zdrajcy nie zasługują na mój szacunek.
Mój ojciec był zdrajcą i nigdy bym nie powiedział, że kocham go równie jak moją mamę ani, że nie skrzywdził mnie tym, że jest kimś gorszym ode mnie.

przez cadarxx 01 cze 2008, 21:41
Sorrow napisał(a):Ja tam zawsze wiedziałem, że zdrada jest zła i że zdrajcy nie zasługują na mój szacunek.

Myślę podobnie. Jak ktoś nie potrafi być wierny, to po co się wiązać na stałe? Przecież jest wiele luźnych par, w których nie ma obowiązku wierności i zakazu spotykania się z innymi, ale oboje o tym wiedzą, sami się na to zgodzili. Jeśli ktoś łatwo ulega atrakcyjnym kobietom czy przystojnym facetom, to naprawdę nie powinien się z nikim wiązać, tylko zadowolić się krótkimi romansami.

przez klaus 02 cze 2008, 02:47
iwka73 napisał(a):Właśnie Klaus ja z tym staję twarzą w twarz codziennie.....
Nie ma dnia żeby w ciągu dnia nie było o tym rozmowy.Mieszkam w małym mieście, mieliśmy razem dużo znajomych, i albo ja ich spotykam albo ktoś tam o nich coś opowiada , albo ktoś tam ich gdzieś widział.Ludzie nie myślą spotykając cię na ulicy że cię krzywdzą tym że o nich wspominają , tylko dla nich to jest i była sensacja...

może jest różnica między chcieć zapomnieć, ale nie móc a po prostu nie zapominać i przejść z tym do porządku dziennego... wiem - łatwo się to tylko pisze, ale może warto spróbować na to spojrzeć z tej strony

przez Sorrow 02 cze 2008, 03:20
cadarxx napisał(a):Myślę podobnie. Jak ktoś nie potrafi być wierny, to po co się wiązać na stałe? Przecież jest wiele luźnych par, w których nie ma obowiązku wierności i zakazu spotykania się z innymi, ale oboje o tym wiedzą, sami się na to zgodzili. Jeśli ktoś łatwo ulega atrakcyjnym kobietom czy przystojnym facetom, to naprawdę nie powinien się z nikim wiązać, tylko zadowolić się krótkimi romansami.

Doszedłem do tego samego wniosku. To nie o to chodzi, że obcy są źli dlatego, że chcą mieć więcej osób. Oni są źli dlatego, ze pchają się na siłę do świata, do, którego nie przynależą i robią w nim bałagan.

Sortuj wg