Nieprzyjemna atmosfera w domu a nauka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez kasianka 01 lut 2015, 17:42
W domu źle się czuje, mimo że mam dużo pracy, nauki i mam możliwości żeby ją wykonać, nie robię nic. Mam nadopiekuńczą matkę która mi na nic nie pozwala i brata który ma duże problemy ze sobą. Często są kłótnie, wszyscy na siebie plotkują, narzekają nieustanie. Jest bardzo smutno, nikt kompletnie nic nie robi. Nikt z mojej rodziny nie poszedł na studia, ja chce, umiem i lubię się uczyć, ciężko pracować.
Wiem że było ze mną bardzo źle ale poszłam do psychiatry, zaczęłam się leczyć, wydaje mi się że jestem wstanie ułożyć sobie normalne życie, a nie tylko wegetować. Pierwszy raz od bardzo dawna chce żyć. A moja rodzina na mnie strasznie źle działa, myślę że nie wyjdę z tego bo oni nieustanie mnie załamują. Może jestem bardzo wrażliwą osobą bo strasznie to wszystko znoszę i czuje nieustanie napięcie emocjonalne jakie wisi w powietrzu. Czuje się dobrze wszędzie tylko nie w moim domu. Wiem że nie jestem wstanie pomóc mojej rodzinę, staram się z nimi rozmawiać, ale na tym się kończy, ponieważ oni nie chcą pomóc sobie.
Chciałabym się gdzieś wyrwać z domu żeby pracować i się uczyć, a pracuje na komputerze. Wiecie może gdzie mogłabym się udać po szkole, w weekendy, na wakacje żeby móc się uczyć i pracować w spokoju? Mieszkam w małym mieście, nie mam możliwości jeszcze przez 2 lata się wyprowadzić ani iść na studia bo chodzę do szkoły. :(

przez black swan 01 lut 2015, 18:02
Wiecie może gdzie mogłabym się udać po szkole, w weekendy, na wakacje żeby móc się uczyć i pracować w spokoju?

W bibliotece, kafejce internetowej, jakimś ośrodku kultury, itp. Możesz też pozapisywać się na jakieś sporty po zajęciach i spędzać czas na treningach.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez Reiben 01 lut 2015, 18:22
ja mam nieprzyjemną atmosferę w domu i jeszcze bardziej nieprzyjemny rospierdol w głowie
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beznadziejny94 02 lut 2015, 02:28
A może byś zmieniła szkole i znalazła inna po za miejscem zamieszkania. Mieszkała byś w internacie. A w weekendy byś mogła sobie troche dorobić.

przez kasianka 02 lut 2015, 10:49
Teraz po prostu się nie opłaca, już mi zostało naprawdę niewiele, a chodzę do technikum. Została mi nadzieja że się dostane na studia a jak nie to chociaż prace w innym mieście. Ale na te studia to muszę gdzieś się uczyć.

przez nadszala 04 lut 2015, 15:23
Studia - wystąp o miejsce w akademiku. We wniosku możesz napisać o sytuacji w domu, "podeprzeć Cię" może Twoja Pani psychiatra. W domu - postaraj się zdystansować, "nie nakręcaj się" (jeszcze przed powrotem), pokaż mamie, że potrafisz być samodzielna. Fakt, iż pracujesz w tak młodym wieku bardzo działa na Twoją korzyść.

Sortuj wg