Delikatna ale brutalna sytuacja.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez berti 29 sty 2015, 19:25
Witam, moja dziewczyna, w sumie kobieta, boi się wyjeżdżać ze mną gdzieś na dłużej bądź zostawać nocami ze mną sam na sam. To przykre a raczej miażdżące uczucie, bo dosłownie czuję się jakby miała mnie za gwałciciela. Nie mam pojęcia co robić, uważacie, że to jest normalne?

przez Enzo Maiorca 29 sty 2015, 19:58
berti napisał(a):Witam, moja dziewczyna, w sumie kobieta, boi się wyjeżdżać ze mną gdzieś na dłużej bądź zostawać nocami ze mną sam na sam. To przykre a raczej miażdżące uczucie, bo dosłownie czuję się jakby miała mnie za gwałciciela. Nie mam pojęcia co robić, uważacie, że to jest normalne?

Ile ma lat dziewczyna ?
Spałeś już z nią ?

przez berti 29 sty 2015, 20:15
18 lat, nie spałem, raczej dała mi do zrozumienia długoletni celibat. Jednak to chyba kwestia zaufania, a nie jakiegoś uprzedzenia, bo uświadamiam ją, że nawet jakby nago przede mną stanęła to gdyby ona nie chciała, to by nic nie było. Dla mnie to nie problem, problem jest w tych "osądzaniach".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dar 29 sty 2015, 20:27
Sorry za to co teraz napiszę ale zdarza się, że niektórzy ludzie są w jakimś stopniu uzależnieni od seksu, a raczej ciężko jest im odmówić gdy trafi się dobra sytuacja. Nie mówię, że ta dziewczyna tak ma ale już słyszałem o takich przypadkach.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez Argish 29 sty 2015, 20:30
troll
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Enzo Maiorca 29 sty 2015, 20:42
berti napisał(a):18 lat, nie spałem, raczej dała mi do zrozumienia długoletni celibat. Jednak to chyba kwestia zaufania, a nie jakiegoś uprzedzenia, bo uświadamiam ją, że nawet jakby nago przede mną stanęła to gdyby ona nie chciała, to by nic nie było. Dla mnie to nie problem, problem jest w tych "osądzaniach".

Stary powiem Ci tak, jako 33 letni facet, który o zgrozo nigdy nie spał z dziewicą...
Jesteś wielkim szczęściarzem i doceń to.
Według mnie ona się po prostu boi.Ale nie Ciebie.
Boi się sytuacji sam na sam.Boi się, że nie wytrzyma i że zaczniecie to robić (hello !ona też jest istotą seksualną i też jej się chce).
Więc dużo z nią rozmawiaj i przede wszystkim zdobądź jej zaufanie a wakacje już niedługo i wszystko może się zmienić, czego Ci życzę.

przez berti 29 sty 2015, 20:52
Właśnie dużo chce rozmawiać i wyjaśniać, ale ona woli niedopowiedzenia, zaraz gdy chce jej wytłumaczyć, że nie ma czego się bać, ona zmienia temat, tak nagle, doceniam to, że jest dziewicą, serio, bo widzę teraz wokół co się dzieje, i nawet nie jest mi śpieszno by z nią to robić, ALE nie mogę spokojnie z nią wyjechać nigdzie we dwójkę gdy jest wolne, nie nocujemy w jednym łóżku, i długi okres to wytrzymywałem, ale ile tak można?

przez Agni82 29 sty 2015, 21:21
A moze ona ma jakis problem z tym, moze nie wie czy sie "sprawdzi"? Czy nie rozczaruje ciebie? Moze wstydzi sie o tym rozmawiac ?
life begins at the end of your comfort zone

przez berti 29 sty 2015, 21:52
Jak można wstydzić się rozmawiać o sprawach związanych ze związkiem będąc w związku, bez rozmowy nie da się nic wyjaśnić. Przecież to nie "chodzenie" na etapie gimnazjalnym.

przez Agni82 29 sty 2015, 22:20
Mozna, jezeli cos lezy na rzeczy
life begins at the end of your comfort zone

przez vifi 30 sty 2015, 02:08
berti, czy ona ma jakieś lękowe podejście do spraw związanych z seksualnością? Bo z tego co piszesz nie jest to postawa, że przed ślubem nie nocujemy razem, bo mam takie zasady, tylko jakieś lęki. Może być też tak, że na przykład wyniosła takie zasady z domu i boi się twojej reakcji.
Myślę że nie powinieneś zbytnio naciskać. Jak wynajmiecie dwa pokoje, to świat się nie zawali.

przez Firia 30 sty 2015, 09:04
Jak długo jesteście razem? Może wystarczy dać jej czas?

przez Don Kamillo 02 lut 2015, 17:27
Chcicałbyś z 18 latką już nocować w jednym łozku ? Chyba troche za szybko

a co do wypowiedzi kolegów, maja racje, docen to, bo rzadko sie zdarza.. Spróbuj z Nią o tym porozmawiac na spokojnie i znaleźć żródło problemu, bo na Twoim miejscu tez czułbym sie przybity ;) Pewnie też sie boi, skoro nigdy tego nie robiła, to raczej normalne.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez nadszala 03 lut 2015, 18:42
Daj jej czas na otworzenie się. Z pewnością wkrótce sama powie coś więcej na ten temat. Nie "przymuszaj" do rozmów.

Sortuj wg