żona nie pozwala wypocząć w sobotę

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 01:15
Dla mnie słowo facet jest pogardliwe. To tak jakby kobietę nazwać facetką, dziecko bachorem a teściową świekrą. Chociaż to ostatnie miałoby uzasadnienie historyczne.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez bittersweet 27 gru 2014, 17:52
janek159 napisał(a):Bitter, a ty taki waleczny widzę

Chcesz coś tu głębiej analizować,
Musisz czerpać wiedzę niestety tylko z tego co już zostało tu napisane .
A jak jesteś bystry, to powinno być dla ciebie wszystko już jasne.
jasne, jestesm "bystry" i zrozumiałam, ze pewnikiem nic nie robisz w domu albo bardzo niewiele, dlatego nie chcesz sie nam do tego teraz przyznac :mrgreen:

Dla mnie słowo facet jest pogardliwe. To tak jakby kobietę nazwać facetką, dziecko bachorem a teściową świekrą. Chociaż to ostatnie miałoby uzasadnienie historyczne.
a słowo "babiniec domowy" jakie jest ? pełne szacunku ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 18:01
bittersweet napisał(a):

Żartobliwe i w części nawet pieszczotliwe. Jakby nie było wypowiadam się o swojej rodzinie, a nie obcych ludziach.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 27 gru 2014, 19:15
Żartobliwe i w części nawet pieszczotliwe.
Nigdy bym na to nie wpadła, dla mnie pokrewne słowa to baba, babsko. Byc moze z "facetem" jest tak samo, każdy rozumie inaczej.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez coccinella 27 gru 2014, 20:31
Ojciec Świecki napisał(a):
bittersweet napisał(a):

Żartobliwe i w części nawet pieszczotliwe. Jakby nie było wypowiadam się o swojej rodzinie, a nie obcych ludziach.

dla mnie w żandym wypadku nie jest żatlobliwe i pieszczotliwe... :?
Nie chce mi się.

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 20:40
Ale to nie ciebie tak określiłem, więc jakby to powiedzieć... twoja opinia się nie liczy?

~Nicolae Ceaușescu

przez coccinella 27 gru 2014, 20:45
nie mnie, ale wypowiadam swoje zdanie, od tego jest forum chyba, nie?
Nie chce mi się.

przez my_name 27 gru 2014, 20:49
Ojciec Świecki napisał(a):Dla mnie słowo facet jest pogardliwe. To tak jakby kobietę nazwać facetką, dziecko bachorem a teściową świekrą. Chociaż to ostatnie miałoby uzasadnienie historyczne.
Nie wydaje mi się. Nawet w reklamach skierowanych do mężczyzn czasem używają słowa facet. Chyba nie po to żeby ich obrazić. Prawdziwy facet to też nie to samo co prawdziwa facetka albo słodki bachor

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 20:50
Od kiedy telewizja jest wyznacznikiem tego, co uchodzi? Już sam fakt, że zwracają się do mnie w reklamach per "ty" wystarczająco źle o nich świadczy.

~Nicolae Ceaușescu

przez my_name 27 gru 2014, 21:00
A nie wydaje się Panu, że używanie słowa facet i nie używanie słowa bachor, o czymś świadczy? Ale to tylko uwaga ogólna. Co kogo uraża jest sprawą indywidualną.

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 21:11
Skoro już temat zszedł na telewizję no to lecimy:
1. reklamy podpasek,
2. reklamy środków na grzybicę pochwy (fuj!),
3. wszechobecne "ty",
4. forma rozkazująca "kup! wypróbuj! zadzwoń! wybierz!",
5. reklamy głośniejsze niż program w dodatku puszczane w środku filmu,
6. używanie kolokwializmów w reklamach,
7. używanie słów wulgarnych w reklamach.

Naprawdę? To, że coś pokazują w telewizji ma być argumentem? Chyba dla nikogo nie jest niczym kontrowersyjnym to, że w towarzystwie nie rozmawia się o okresach, grzybicach czy rozwolnieniach. Jakoś telewizja nie ma takich oporów. Dla mnie to, że coś pokazali w telewizji to jest bardzo słaby argument.

~Nicolae Ceaușescu

przez agusiaww 28 gru 2014, 00:14
Ojciec Świecki, ja tam rozmawiam, nie rozumiem co w tym takiego strasznego...a Ty wc nie uzywasz w domu ze tak przezywasz? Rozumiem ze u Ciebie jedzenie wchodzi ale juz pozniej znika czarodziejsko :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Ojciec Świecki 28 gru 2014, 00:22
agusiaww, nie no to, że ktoś robi kupę to już jest powód do rozmów na ten temat. Kolejny temat do miłej rozmowy przy domowym obiadku. Mamo, ale dzisiaj kupę zrobiłem. Trójeczka w bristolskiej skali uformowania stolca. Po prostu idealna praca jelit...

Chyba są jeszcze jakieś granice w tym kraju.

~Nicolae Ceaușescu

przez Arasha 28 gru 2014, 00:25
Uważam, że temat jest jak najbardziej na poważnie ... wątpię, żeby ktoś zakładał coś takiego dla zgrywy w wigilię. No, chyba, że Chada :mrgreen:
Ale nie posądzam Janka o bycie kolejnym wcieleniem Chady ... Zresztą kojarzę gościa z tematu o bezsenności, więc tym bardziej jestem zdania, że dodatkowy odpoczynek jak najbardziej mu się należy, zważywszy na liczne nieprzespane noce. A jak ktoś nie wie, co to bezsenność, to nie życzę mu, żeby przekonywał się o tym na własnej skórze. Trzymaj się Janek i walcz o swoje prawa :great:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg