żona nie pozwala wypocząć w sobotę

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez janek159 26 gru 2014, 18:29
Estera, co się dzieje. ......

przez jetodik 26 gru 2014, 18:42
coccinella,

niewiarygodny?
wiarygodność czy niewiarygodność nie ma tu do rzeczy dajesz odpowiedź do przedstawionej sytuacji, czy to jest sytuacja przedstawiona zgodnie z rzeczywistością czy nie, tego nie wiesz nigdy, więc nie ma sensu tego roztrząsać i domniemywać, chyba, że przesłanki są na serio bardzo mocno, np. widać, że trolling, a tu tak nie jest.

nie widzę też tutaj, że autor oczekuje wypowiedzi na swoją korzyść, oczekuje raczej odpowiedzi adekwatnych do przedstawionej sytuacji, tymczasem został zarzucony stertą błędnych mniemań, z których stara się po prostu wyplątać, oto przykłady:

" To ,że żona nie pracuje to nie znaczy ,że leży do góry brzuchem"
- napisała estera...a gdzie autor tak twierdzi?

"Ty przez weekend nie pracujesz a ona?ona nie ma wolnego weekendu,nie ma urlopu,pracuje 24h przy dzieciach i w domu bo podejrzewam,że po tobie tez musi sprzątac"
- napisała estera, zakładając przy tym z góry, że autor w weekend nic nie robi, nie sprząta po sobie tylko ciągle leży z brzuchem do góry.

i kiedy autor neguje te mniemania, dostaje odpowiedź że jest wrażliwy na krytyke i że chce odpowiedzi tylko po swojej myśli, więc nie jest wiarygodny :time:

dodać te teksty w stylu: "ludzie mają poważniejsze problemy" :hide:
nie wiem jak autor ale ja bym stracił cierpliwość nawet patrząc z boku się trochę zirytowałem i nie chcę już tej kwestii kontynować, dodam tylko, że gdyby forumowicze zamiast projektować, dopowiadać sobie, wnikać i kombinować "a po co ten wątek", wprost by się odnosili do treści, to dyskusje byłyby znacznie łatwiejsze. eot
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez coccinella 26 gru 2014, 19:16
Przeczytałam wątek od nowa i zastanawiam się:
- czy po śniadaniu pomogłeś posprzątać czy poszedłeś się walnąć do łóżka bez słowa?
Może jakbyś powiedział, Kochanie teraz pójdę się położę na pół godzinki, a potem pomogę Ci w tym i w tym, dobrze?
- może Twoja żona ma dosyć zajmowania się domem, dziećmi, potrzebuje pomocy, przerwy i dlatego jest nerwowa?
- może było coś ważnego do zrobienia, a Ty polazłeś do łożka
- może podział obowiązków jest nierówny

Wiesz, punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Nie da się jednoznacznie stwierdzić kto ma rację, nie znając szczegółów.
Ale tak czy inaczej podobają Cię sie tylko odpowiedzi na Twoją korzyść.
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 26 gru 2014, 19:21
Janek a co ma sie dziac? Masz juz adwokata meskiego ktory ma taki sam tok myslenia jak ty.Nie rozumie nic a wszystko odbiera jako atak.Nie chce mi sie cytowac jego wypowiedzi .Trzeba byc madrzejszym i nie wdawac sie w dyskusje z takim typem.Dobrze ze wiekszosc mezczyzn ktorych znam sa madrzejsi i kumaci a nie...(nie bede wstawiac brzydkiego slowa)bo jak to mowia ?z kim sie zadajesz takim sie stajesz.
Narazie dyskutujcie sobie dalej

przez jetodik 26 gru 2014, 19:33
dobra eot eotem, ale padły takie słowa, że nie mogę tego tak zostawić :evil:

coccinella,
Ale tak czy inaczej podobają Cię sie tylko odpowiedzi na Twoją korzyść.

większości ludzi się podobają wypowiedzi na ich korzyść ;)
to nie oznacza, że musi to stanowić kryterium ich uznawania bądź nie.

estera1,

Trzeba byc madrzejszym i nie wdawac sie w dyskusje z takim typem

mhm, trzeba być mądrzejszym i zamiast w stronę racjonalnego dyskursu pójść w stronę inwektyw. fajnie.

Dobrze ze wiekszosc mezczyzn ktorych znam sa madrzejsi i kumaci a nie...(nie bede wstawiac brzydkiego slowa)bo jak to mowia ?z kim sie zadajesz takim sie stajesz.

mimo wszystko zachęcam do nominowania mnie w konkursie "porządne chłopy na forum" :yeah:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez SinnerInHeaven 26 gru 2014, 19:48
No dobra dajcie już spokój LUDZIE to nie ZWIERZĘTA a forum to nie jakaś DZICZ PIASTOWSKA czy jak. Pogódźmy sie i będźmy jedną wielką rodziną ale najpierw miło by było jakby mi ktoś wyjaśnił dlaczego jestem 100% DDA. A potem mogę nawet w tango iść.
SinnerInHeaven

przez bittersweet 26 gru 2014, 23:19
janek159, czemu nie odpowiedziales na moje pytania ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez janek159 27 gru 2014, 00:26
Bitter, a ty taki waleczny widzę

Chcesz coś tu głębiej analizować,
Musisz czerpać wiedzę niestety tylko z tego co już zostało tu napisane .
A jak jesteś bystry, to powinno być dla ciebie wszystko już jasne.

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 00:53
janek159, próbowałeś pasywnej agresji? U mnie skutkuje. Gdy babiniec domowy próbował mnie zaprząc do domowych obowiązków to specjalnie wykonywałem je źle, aż w końcu dały sobie spokój i zrozumiały, że więcej nakładów ponoszą poprawiając po mnie i tłumacząc to samo w koło, niż robiąc wszystko samemu.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez Candy14 27 gru 2014, 00:58
Ojciec Świecki, smutne to co piszesz ...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 01:03
Candy14, wiem, ale najwidoczniej niektórzy nie rozumieją, że ktoś może się nie odnajdywać w kieracie domowym.
Płód jest własnością całego społeczeństwa. Ci, którzy próbują nie mieć dzieci, są dezerterami i naruszają prawo narodu do ciągłości.

~Nicolae Ceaușescu

przez coccinella 27 gru 2014, 01:07
Ojciec Świecki napisał(a):janek159, próbowałeś pasywnej agresji? U mnie skutkuje. Gdy babiniec domowy próbował mnie zaprząc do domowych obowiązków to specjalnie wykonywałem je źle, aż w końcu dały sobie spokój i zrozumiały, że więcej nakładów ponoszą poprawiając po mnie i tłumacząc to samo w koło, niż robiąc wszystko samemu.

masakra... losie trzymaj mnie z daleka od takich "facetów".
Nie chce mi się.

przez Ojciec Świecki 27 gru 2014, 01:11
Co to w ogóle jest za określenie facet? Czy my, mężczyźni, mówimy na kobiety facetki? Jak słyszę słowo "facet" to flaki wywracają mi się na lewą stronę.

~Nicolae Ceaușescu

przez coccinella 27 gru 2014, 01:13
Ojciec Świecki napisał(a):Co to w ogóle jest za określenie facet? Czy my, mężczyźni, mówimy na kobiety facetki? Jak słyszę słowo "facet" to flaki wywracają mi się na lewą stronę.

słowo jak słowo, powszechnie używane :) Może nie każdy facet jest mężczyzną? :P
Nie chce mi się.

Sortuj wg