podświadomy wybór zaburzonych partnerów

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez jazzowa 10 gru 2014, 13:08
Witajcie ponownie,

w moim krótkim życiu i stosunkowo niewielu związkach udało się zauważyć pewną zależność
otóż KAŻDY mój partner był zaburzony w jakiś sposób, czego nie było widać od razu

czy rzeczywiście jestem 'skazana' na takich? podświadomie mój mózg widzi że ktoś jest zaburzony i go wybiera?

parę miesięcy temu poznałam chłopaka w pracy, niedaleko miasta
"w końcu! on chyba nie może być bardziej normalny" - wydawał się być stabilny, bez nałogów, wykształcony, zwykły chłopaczyna

a teraz bum...... zaczyna właśnie ponownie terapię Mozarinem + jakaś fobia społeczna, mniemam tylko przecież on się wstydzi o tym mówić
jestem zrozpaczona..... to akurat najgorszy przypadek bo JA GO POTRZEBUJĘ w moich gorszych stanach, baa w ogóle go potrzebuję, by po prostu być z nim/przy nim, a on w złym stanie ucieka od wszystkich, ode mnie. nie odzywa się, nie odpisuje - potem prosi o wybaczenie bo "przecież tłumaczyłem ci jak to działa w takim stanie"

tak więc obecnie widujemy się raz na 2 tygodnie. mnie to zabija, ale czekam cierpliwie aż Mozarin zacznie działać
pomijając już życie seksualne, którego kompletnie NIE MA co czyni mnie jeszcze bardziej sfrustrowaną

a mimo wszystko nadal mi zależy i staram się rozumieć, przy tym nie myślę już o sobie
i mam wrażenie że on mało myśli, skoro głównie o swój nastrój i dobro dba ....
jest miło i przyjemnie, lecz tylko kiedy on ma dobry nastrój i wychodzi na to chęć :why: :hide: :cry:
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez Druid 10 gru 2014, 13:14
jazzowa, rozmawiałaś z nim o swoich potrzebach, frustracji? Ucina temat swoich objawów, czy nawet nie probujesz o tym rozmawiać?
Druid

przez jazzowa 10 gru 2014, 13:24
pewnie, że rozmawiałam - staram się spokojnie do niego mówić
twierdzi że się stara, ale obecnie jeszcze tydzień-dwa zanim zacznie działać, tja
no i uważa że mam pretensje o jego czas
a ja uważam że widywanie się raz na 2 tygodnie bo się nie ma czasu to jest gówno prawda :)

i staram się ale nie mogę zaakceptować takiego odtrącenia
ucina temat objawów, wstydzi się - mówił że nie ma diagnozy, kiedyś rzekł "niedobór serotoniny"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Druid 10 gru 2014, 13:59
dziołszka, nie proś się o złamanie serca ;)
Co masz w planach, przeczekać parę tygodni; zakończyć relację?
Druid

przez Saraid 10 gru 2014, 14:21
jazzowa, pakowanie się w toksyczne relacje po raz któryś powinnaś nad tym popracować na terapii dlaczego właśne
wybierasz facetów o takich cechach i w ten sposób fundujesz sobie kolejne piekiełko.Odnośnie tego co piszesz ciężko pomagać być z kimś jak samemu ma się e sobą dużo.
Saraid

przez jazzowa 10 gru 2014, 14:39
Pluszowa dać szanse chciałam, bo to dobry chłopak, poza tym dobrze mnie traktuje, tylko nie wiem na ile jest gotowy być z kimś a na ile sam :roll:

white Lily no właśnie to jest ciekawe, bo robię to nieświadomie no i wychodzi jak wychodzi

jakoś jeszcze nie przestałam wierzyć że coś z tego będzie, może się łudzę

przez Saraid 10 gru 2014, 14:44
jazzowa, miałam podobny problem,dlatego wiem jak to działa musiałam sobie uświadomić mechanizmy swoich wyborów ,popracować ogólnie nad problemem rzetelnie i mimo że było to trudne na dziś radzę sobie z tym.W tym wypadku trzeba zacząć od siebie by potrafić stworzyć w miarę dobre relacje z partnerem.
Saraid

przez Zupapomidorowa 10 gru 2014, 14:46
jazzowa, a przepracowałaś swoje problemy? Zaburzeni ciągną do zaburzonych, tak myślę...
Dawniej Luktar

przez Arasha 10 gru 2014, 15:23
jazzowa, jeżeli Ci na nim zależy, a dodatkowo nieobce Ci są różne psychiczne zaburzenia, to powinnaś zrozumieć, że jego wycofanie i brak zaangażowania w związek wynika z choroby ( podejrzewam depresji, skoro bierze Mozarin ), a nie zachowuje się tak dlatego, żeby się Tobą zabawić. Chyba nie sądzisz, że w jakimkolwiek związku non stop jest różowo :roll: ? A gdybyście tak byli ze sobą już dajmy na to ze 2 lata i nagle jego dopadłyby niespodziewanie dolegliwości, to też byś się na niego wkurzała, że Ci za mało uwagi poświęca ? Mnie się wydaje, że Ty chyba jakiegoś cyborga potrzebujesz, który zawsze będzie miał na wszystko chęci, siły, a dodatkowo będzie w stanie Ciebie zrozumieć ... obawiam się, że może być ciężko takiego znaleźć :bezradny: Faceci też są tylko ludźmi ...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez jazzowa 10 gru 2014, 15:25
Zupapomidorowa no nie, absolutnie nawet nie jestem w połowie drogi i właśnie o to się WAS pytam czy to prawda i na jakiej zasadzie zaburzony ciągnie do zaburzonego :roll:

zastanawiam się jak to jest z tą podświadomością

white Lily ale ja tu nic nie mogę zdziałać, jedynie staram się swoją frustrację hamować i jakoś dawać sama radę, ale chyba nie na tym to polega :///

przez Saraid 10 gru 2014, 15:38
Saraid

przez Zupapomidorowa 10 gru 2014, 16:09
jazzowa, a jaki normalny zdrowy człowiek, który ma szeroką samoświadomość, wybierze partnerkę/partnera który na pierwszy rzut oka ma problemy ze sobą? Choćby nie wiem jak piękna była zaburzona osoba, bogata itp. nie wybierze takiej bo ma świadomość że to oznacza kłopoty.
Dawniej Luktar

przez bittersweet 10 gru 2014, 16:10
prawda i na jakiej zasadzie zaburzony ciągnie do zaburzonego
prawda, ale jak to sie dzieje nie wiem.. wiem, ze niektóre dziewczyny trafiaja z zadziwiająco czestotliwoscia na damskich bokserów, inne na uzalezninionych, jeszcze inne sa zawsze zdradzane.
Moja znajoma miała meza alkoholika, a wychodzac z sadu po rozprawie rozwodowej zapoznała swojego nastepnego meza - tez alkoholika.

jazzowa, co do Twojego obecnego partnera od razu widac, że nie pasujecie do siebie, macie inne potrzeby i oczekiwania.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Zupapomidorowa 10 gru 2014, 16:24
Najgorzej to mówić komuś że ma zerwać. Zostawmy decyzję jazzowej.
Jazzowa wiemy że masz problem z seksoholizmem, teraz też mówisz o tm, że on jest daleko i nie może zaspokajać Twoich potrzeb. Może on podświadomie wyczuwa że traktujesz seks instrumentalnie i znikając, chce coś dać Ci do zrozumienia - choć on sam może nie być tego świadomy. Zastanów się.
Dawniej Luktar

Sortuj wg