Dziewczyna - miłość czy uzależnienie ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez 520m.n.p.m. 10 gru 2014, 18:19
patrykcr7, a co myślisz o tym co ja napisałam?
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez agusiaww 10 gru 2014, 19:38
patrykcr7, a Ty wciaz jak male dziecko bo mowila ze mnie kocha. Jezu w wieku 17 lat to w jeden dzien sie kocha a w drugi sie ma gdzies. A Twoje uczucie to nie jest normalne i sam masz problem jak szantazujesz kogo samobojstwem itd, polecam wizyte u psychologa. I na przyszlosc to zamiast myslec wiadomo czym zajmij sie nauka, bo tlumaczenie zawalilem szkole zeby byc z dziewczyna to wcale Cie nie usprawiedliwia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kertyl 10 gru 2014, 23:59
Jestem pod wrażeniem mądrych odpowiedzi dla Patryka :)

Niskie ukłony wszystkim!

Nic więcej dodać.

A Ty Patryk wczytaj się w te rady dokładnie. Nie tylko czytaj, ale czytaj ze zrozumieniem. To Twoje życie. Nie zmarnuj go sobie. Masz 18 lat. Ilu Ci zazdrości. Weź się za solidną naukę, niedługo pewnie matura. Nie zaniedbuj przyjaciół. To Ty jesteś najważniejszy. Inwestuj w siebie. W tym wieku takie deklaracje o miłości- z całym szacunkiem oczywiście- rzadko są na całe życie. Zresztą żaden wiek nie jest tu dobry. Bo każdy żyje tylko raz. Jak w wierszu pani Szymborskiej. Nikt tego doświadczenia więc nie ma. Pamiętaj, że w życiu ważny jest jakiś dystans. Też do najbliższych. Pozwól też o siebie zabiegać bo jesteś widać bardzo wartościowym człowiekiem. Pal w piecu, ale swoim, żebyś kiedyś upiekł dobry chleb, bo jak się opuszczasz w nauce to nie wiadomo czy to takie pewne. Zasługujesz na wspaniałą dziewczynę (może to Ta, a może inna), ale zachowuj to co najważniejsze czyli zdrowy rozsądek do wszystkiego.

Pozdrawiam najserdeczniej i życzę mądrych życiowych wyborów :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 11 gru 2014, 00:04
patrykcr7 napisał(a):Więc co radzisz ? :(

Sorry, że dopiero teraz :P , ale się wylogowałam. Przede wszystkim odpuścić na jakiś czas, wyluzować, nie naciskać, tylko z boku obserwować. Daj dziewczynie kilka dni od siebie odpocząć i zobaczysz, czy sama się w końcu do Ciebie odezwie :P
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez patrykcr7 11 gru 2014, 15:41
Rozumiem was wszystkich dziękuje za rady, ale jestem tak mocno w niej zakochany, że nie wiem co zrobić. Olewa mnie, spotyka się ze swoim przyjacielem. Ciągle mówi o moim koledze z którym kiedyś bajerowała,będąc ze mna w związku. Chce z nim rozmawiać od nowa, znowu kontakt nawiązać. A ja ją tak kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niej.... Nie moge sobię z tym poradzć, 3 noc nie śpie i łzy same ciekną... w szkole jestem jak duch. Życie się pojebało...

przez 520m.n.p.m. 11 gru 2014, 18:33
patrykcr7, dobra wiadomość jest taka, że zakochanie to uczucie, a uczucia kiedyś się kończą, przychodzą i odchodzą więc ci przejdzie, zła jest taka że chyba musisz iść do specjalisty z tym zranionym uczuciem, bo jeśli się kogoś kocha tak że sobie nie można życia wyobrazić bez niego to to już jest uzależnienie. Alkoholicy też nie potrafią sobie wyobrazić życia bez alkoholu itd. itd. Więc otrzyj łzy, nie rozpaczaj idź do psychologa, po co masz cierpieć, twoje cierpienie i wylane łzy nie sprawią, że ona będzie z tobą. Trzymam kciuki za ciebie
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez patrykcr7 13 gru 2014, 17:35
Zerwala zemną, poszedlem 30 km do niej z rozą...zlamala ja i powiedziala wynocha. Dzieki za przeczytanie wszystkim tego temstu i mojej historii albo z nia albo wogole...koncze ze soba. Zegnajcie

przez tahela 13 gru 2014, 17:49
patrykcr7,
co tam Patryk daj jej czas moze sie dogadacie jeszcze i napisz co słychac?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Arasha 13 gru 2014, 17:54
patrykcr7, przede wszystkim to daj sobie czas :!: Jesteś zbyt fajnym chłopakiem i zbyt dobrym człowiekiem, żeby tak życie kończyć :idea: Nawet o tym nie myśl :pirate: Nie możesz dać się złamać pierwszemu większemu niepowodzeniu. Wiem, że cierpisz, ale przecież nie brałeś z nią ślubu, a z tego co piszesz, to ona sama nie wie, czego do końca chce. Na pewno nie jest warta jakichkolwiek aktów desperacji z Twojej strony. Pozdrawiam :P
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez guernone 13 gru 2014, 18:22
czyli jednak uzależnienie
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Victorius17 13 gru 2014, 18:29
patrykcr7, znajdź na necie w googlach filmy i poradniki od gościa nazwiskiem Paweł Grzywocz. Poczytaj, pooglądaj i zapisz się na jego newsletter. Naprawdę warto.

Nie obraź się z powodu poniższych słów, ponieważ będą dosyć mocne.

Zacznijmy od tego, że popełniłeś masę błędów. Byłeś jak usłużny piesek na każde jej zawołanie. Nie uważasz, że to poniżające dla faceta? Ona widziała w Tobie ciotowatego sługusa, a nie faceta. Ty masz być facetem. Dumnym, silnym, pewnym siebie. To przyciąga kobiety, które z natury są słabe. Teraz płaczesz "odeszła ode mnie moja jedyna". Sam sobie na to zapracowałeś. Każdy facet, który nadskakuje kobiecie, jest dla niej potrzebny tylko do tego, by podnieść jej pewność siebie. Mogła Ci mówić, że Cię kocha, by mieć sługusa u boku, a w tym czasie mogła spotykać się z prawdziwymi facetami. I za co ją tu kochać? Pozwól kobiecie gonić za Tobą. To Ty jesteś nagrodą. Ty masz być samcem alfa, którego ona zapragnie. Aby się takim stać, musisz wiele w sobie zmienić. Jeśli będziesz miał wysokie poczucie własnej wartości, siłę i dumę mężczyzny, kobieta od Ciebie nie odejdzie. Pracuj nad tymi cechami. O tym wszystkim w poradnikach mówi wymieniony przeze mnie Paweł Grzywocz. Jego podstawowe poradniki są bezpłatne, ale te bardziej zaawansowane naprawdę są warte swojej ceny. Robię na forum reklamę, ale mam to gdzieś, jeśli ta reklama komuś pomoże.

O tej dziewczynie już zapomnij. Są tysiące naprawdę wartościowych dziewczyn, które czekają właśnie na CIEBIE. Znajdziesz je wszędzie, tylko otwórz oczy i zapomnij o tej lalce, która się Tobą bawiła. Na jednej dziewczynie świat się nie kończy. Kiedyś byłem tak samo zakochany i chciałem palnąć samobója. Dzisiaj wiem, że zrobiłbym najdurniejszą rzecz na świecie.
Victorius17

przez Druid 13 gru 2014, 18:37
Arasha,
sorry, ale kto w wieku 17 lat składa sobie deklaracje na całe życie ... chyba tylko w serialach, a i tak po kilkunastu odcinkach taki związek szlag trafia )

Od jakiego wieku można myśleć o partnerze poważnie?
Druid

przez Victorius17 13 gru 2014, 18:46
21-23 lata moim zdaniem
Victorius17

przez Arhol 13 gru 2014, 18:49
Jakiekolwiek próby przemówienia do rozsądku autorowi póki co są bezsensowne,póki co pewnie topi się i dławi we własnym bólu straty,zapewne będzie trzeba paru dni by zaczął z powrotem myśleć logicznie,paru tyg by się ogarnął,za pare miesięcy będzie się z tego śmiał.
Choć sentymentu z pierwszej poważnej (dla niego) miłości może się latami nie wyzbyć,z czasem jednak po części zapomni.
Sam powiem to co inni,czy raczej powtórzę - nie ta,to inna.
Jeśli nie będziesz wyrabiał to może warto spróbować jakiejś terapii,choć raczej polecałbym jak tylko "ostygniesz" poszukać sobie czegoś pasjonującego i wciągającego.

Co do "skończenia ze sobą" - spoko,za parę dni autor wróci cały i zdrowy,nawet mimo emocji i bólu które teraz przeżywa.
Wszak impulsywność i głupota to cecha młodzieży i chyba każdy przez ten okres żywota przejść musi,dystansu nabierze się z czasem.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg