druga ciąża

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

druga ciąża

przez koziax 08 gru 2014, 21:34
Witam... mam 23 lata.
W wieku 17 lat urodziłam synka. Z ojcem dziecka się rozstaliśmy ( ze względu na to, że traktował mnie źle, czułam się gorsza od wszystkich innych osób). Wyprowadziłam się w wieku 22 lat od moich rodziców do mojego nowego (starszego partnera, ma 40 lat). Znamy się pod 5 lat, ale parą jesteśmy ok. 3 lata. Zarabiam sama na mnie i synka ( 2,5 tys miesięcznie).Uznaliśmy, po zaręczynach, że będziemy starać się o dziecko. Niestety mam baardzo zmienne zdania na ten temat. Z jednej strony się bardzo cieszę (chcę wszystko planować, umeblować itp.), z drugiej strony boję się planowanej ciąży ! Mój narzeczony jest całkowicie zdecydowany (zarabiamy wspólnie 8 tys netto - finansowo jest więc ok). Mam obawy nie przed drugim dzieckiem, tylko: Jak zareaguje mój 6 letni syn.. Moi rodzice (znając ich podejście) wyklną mnie z rodziny. Jak mieszkam z narzeczonym - nie utrzymuje z nimi kontaktu. Czy strach przed ciążą planowaną to normalne?

druga ciąża

przez *Monika* 09 gru 2014, 01:08
koziax, Ty przejawiasz strach przed tym co powiedzą inni. To nie jest dojrzała postawa. Borykasz się z decyzją o dziecku, nie jesteś przekonana, żeby zostać matką. Gdybyś była, to opinie innych miałabyś brzydko mówiąc gdzieś.
Problem jest wielki... uważam. Bo decyzja o urodzeniu dziecka powinna być przemyślana, a Ty powinnaś być pewna na 100%, że chcesz zostać matką.
A to czy Twoje pierwsze dziecko zaakceptuje brata czy siostrę to już wielka praca rodziców (Twoja i partnera) w przygotowaniu dziecka do tego, że w jego życiu pojawi się rodzeństwo.
Obrazek
Główny Moderator

druga ciąża

przez Bukowski 09 gru 2014, 05:57
Normalne, ale bardziej chcesz urodzić te dziecko bo on tego chce czy ty sama?
Bukowski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

druga ciąża

przez koziax 09 gru 2014, 17:30
Ja też chcę drugie dziecko. Oboje jesteśmy zdecydowani. Jesteśmy zaręczeni - ślub planujemy za ok rok.

druga ciąża

przez Bukowski 09 gru 2014, 23:50
koziax, to bzykajcie się, macie moje błogosławieństwo.
Bukowski

Sortuj wg