Skocz do zawartości
Nerwica.com

druga ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... mam 23 lata.

W wieku 17 lat urodziłam synka. Z ojcem dziecka się rozstaliśmy ( ze względu na to, że traktował mnie źle, czułam się gorsza od wszystkich innych osób). Wyprowadziłam się w wieku 22 lat od moich rodziców do mojego nowego (starszego partnera, ma 40 lat). Znamy się pod 5 lat, ale parą jesteśmy ok. 3 lata. Zarabiam sama na mnie i synka ( 2,5 tys miesięcznie).Uznaliśmy, po zaręczynach, że będziemy starać się o dziecko. Niestety mam baardzo zmienne zdania na ten temat. Z jednej strony się bardzo cieszę (chcę wszystko planować, umeblować itp.), z drugiej strony boję się planowanej ciąży ! Mój narzeczony jest całkowicie zdecydowany (zarabiamy wspólnie 8 tys netto - finansowo jest więc ok). Mam obawy nie przed drugim dzieckiem, tylko: Jak zareaguje mój 6 letni syn.. Moi rodzice (znając ich podejście) wyklną mnie z rodziny. Jak mieszkam z narzeczonym - nie utrzymuje z nimi kontaktu. Czy strach przed ciążą planowaną to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koziax, Ty przejawiasz strach przed tym co powiedzą inni. To nie jest dojrzała postawa. Borykasz się z decyzją o dziecku, nie jesteś przekonana, żeby zostać matką. Gdybyś była, to opinie innych miałabyś brzydko mówiąc gdzieś.

Problem jest wielki... uważam. Bo decyzja o urodzeniu dziecka powinna być przemyślana, a Ty powinnaś być pewna na 100%, że chcesz zostać matką.

A to czy Twoje pierwsze dziecko zaakceptuje brata czy siostrę to już wielka praca rodziców (Twoja i partnera) w przygotowaniu dziecka do tego, że w jego życiu pojawi się rodzeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×