Bardzo kocham moją siostrę i mam wyrzuty sumienia

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez bittersweet 11 gru 2014, 19:58
Przypuszczam również, iż dziewczyna może w każdej chwili zapragnąć normalnej rodziny i dzieci. Zacznie rozumieć co może bezpowrotnie stracić, gdy czegoś w odpowiednim czasie nie zrobi. Odnoszę wrażenie, iż na dłuższą metę Twoja osoba nie wypełni jej wszystkich braków emocjonalnych.
hmm, ale przy zadnym zwiazku nie ma gwarancji, ze bedzie zaspokajał potrzeby partnerów na całe zycie... zreszta to jest mega trudne. Nawet jeżeli po jakimś czasie sie rozstaną, to imo lepiej zeby uczucie wypaliło sie samo, niz żeby rozchodzic sie z przymusu i pod presją, bo to moze być straszna trauma.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez EmInQu 11 gru 2014, 21:10
bittersweet napisał(a):
Przypuszczam również, iż dziewczyna może w każdej chwili zapragnąć normalnej rodziny i dzieci. Zacznie rozumieć co może bezpowrotnie stracić, gdy czegoś w odpowiednim czasie nie zrobi. Odnoszę wrażenie, iż na dłuższą metę Twoja osoba nie wypełni jej wszystkich braków emocjonalnych.
hmm, ale przy zadnym zwiazku nie ma gwarancji, ze bedzie zaspokajał potrzeby partnerów na całe zycie... zreszta to jest mega trudne. Nawet jeżeli po jakimś czasie sie rozstaną, to imo lepiej zeby uczucie wypaliło sie samo, niz żeby rozchodzic sie z przymusu i pod presją, bo to moze być straszna trauma.

Zgadza się. Żaden związek gwarancji na stałość uczuć nie daje. Tylko, że w normalnym związku nie musisz się ukrywać. Koegzystencja pozbawiona wolności potrafi systematycznie wyniszczać człowieka. Brak możliwości posiadania wspólnego potomstwa, brak możliwości swobodnego, wspólnego obcowania w społeczeństwie, brak możliwości współistnienia prawnego <- art201 najprawdopodobniej (prędzej, czy później) zaowocuje chęcią wypełnienia tych braków, co będzie całkowicie naturalnym procesem. W klatkach ludzie z reguły, mówiąc kolokwialnie, fiksują, popadają w psychozy lub w stan głębokiego przygnębienia, depresję . Uprawianie seksu, przytulanie się, czy szeptanie sobie do uszka czułych słówek nie załatwi wszystkiego w życiu człowieka. Trzeba jeszcze funkcjonować na co dzień i czuć się przy tym swobodnie.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez bittersweet 11 gru 2014, 21:30
EmInQu, wolnosc w sensie mieszkania i bycia ze soba moga zdobyc z dala od Polski, jak sa z róznych ojców to pewnie nazwiska maja też rózne. Nie sadzę zeby np w USA ktos tropił czy jego lokatorzy maja takie same nazwisko panieńskie matki ;)
Na ich miejscu bym spróbowała, bo nawet jeżeli po jakims czasie ich związek sam wygasnie, to poszukają sobie legalnego partnera/ki, bez żalu i tragedii.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bukowski 23 gru 2014, 20:25
historia o nielegalnej miłości :great:
Bukowski

Sortuj wg