Toksyczne kobiety

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Toksyczne kobiety

przez inbvo 25 lis 2014, 00:04
Z góry mówię, że jak ktoś zechce może stworzyć ripostę w postaci podobnego wątku o facetach. Nie mam nic przeciwko :P

Toksyczne kobiety.
I nie mam na myśli osób o "trudnych charakterach" czy wymagających.
Moim zdaniem broń takiej kobiety przeciwko jej partnerowi w związku polega na kulturowych schematach. Krzyki, awantury, wyszukiwanie wad i kompleksów. Bezlitosne, okrutne wbijanie szpilki w bolące miejsca. A sytuacja faceta jest o tyle gorsza, że jest praktycznie bezbronny wobec tego - nazywajmy rzeczy po imieniu - okrucieństwa.

Wobec kumpla który nas wyzywa - większość facetów użyłoby przynajmniej słownej przemocy (nie ukrywajmy faktu - agresja w codziennym życiu to nie mit). Wobec kobiety - nie wypada. Stąd nasz kat czerpie swój immunitet. Swoją siłę i potęgę.
Potęga to doskonałe słowo.

Gdy biedny facet (a właściwie wrak ludzkiej postaci) uwolni się z toksycznego związku, dowiaduje się że "ona ma nowego" i zyją długo i szczęśliwie. (Tak więc nawet jak jej nie ma to krzywdzi).
Ostatnio edytowano 25 lis 2014, 00:06 przez inbvo, łącznie edytowano 1 raz
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Toksyczne kobiety

przez tropiciel 25 lis 2014, 00:05
zostawic
tropiciel

Toksyczne kobiety

przez my_name 25 lis 2014, 00:33
inbvo, wierzysz w to "długo i szczęśliwie"? Nie pasuje do wcześniejszego opisu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Toksyczne kobiety

przez inbvo 25 lis 2014, 00:36
Dzieckiem nie jestem. Nie wierze.

Toksyczne kobiety

przez tropiciel 25 lis 2014, 00:42
wierzyc mozna, pod warunkiem ze do konca jest blizej niz dalej
tropiciel

Toksyczne kobiety

przez my_name 25 lis 2014, 00:46
Więc o co chodzi? Martwisz się, że teraz będzie krzywdzić kogoś innego? To szlachetny jesteś :D

Toksyczne kobiety

przez Werty 25 lis 2014, 00:50
A toksyczne kobiety w pracy? W domu - niekoniecznie żony/dziewczyny/dupy - ale też np. toksyczne matki, toksyczne siostry, toksyczne bratowe? To co? Gorsze jakieś? ;) Myślę, że warto pociągnąć wątek też w tym kierunku.

Toksyczne kobiety

przez Zupapomidorowa 25 lis 2014, 00:53
Toksyczna matka, która jest paranoiczką, chłodna kobieta. Toksyczna bratowa która drze się na wszystkich a zwłaszcza na osoby słabe w tym dzieci. /cenzura/ same toksyczne baby wokół mnie. Mimo iż jestem dorosła, myślę, że nigdy nie miałam wzorca, kobiety do której chciałabym się upodobnić. Chyba też dlatego nie wiem kim dziś jestem, jaką kobietą.

-- 25 lis 2014, 00:54 --

Tak jak mężczyzna który powinien mieć dobry wzorzec męskości, tak kobieta powinna mieć damski odpowiednik.
Dawniej Luktar

Toksyczne kobiety

przez jetodik 25 lis 2014, 00:56
inbvo,
Moim zdaniem broń takiej kobiety przeciwko jej partnerowi w związku polega na kulturowych schematach.

owszem są kobiety, które uwielbiają uderzać w męskie ego, nie masz jaj, co z ciebie za facet itd.
moim ulubionym jest kiedy kobieta wcale przeze mnie o to nie pytana mówi coś w stylu: ja nie chciałabym być z takim facetem.
jednak z tym:

A sytuacja faceta jest o tyle gorsza, że jest praktycznie bezbronny wobec tego - nazywajmy rzeczy po imieniu - okrucieństwa.

to już mocno przesadziłeś :mrgreen:
ja się nie czuję ani trochę bezbrony, spływa to ze mnie jak po kaczce, a nieraz nawet dostarcza radochy kiedy niewzruszone wykazanie, że jej gusta i kulturowe wzorce, którymi się posługuje, nie są żadnym uzasadnieniem tego by moje samopoczucie miało doznać uszczerbku i taka panna zazwyczaj aż kipi frustracją :mrgreen:
inna jest sytuacja kiedy jest się zaangażowanym uczuciowo, to na pewno, ale co ciekawe na mnie te swoje sztuczki stosowały kobiety, za którymi bym się nie obejrzał na ulicy nawet gdyby szły w stringach o tej porze roku.

ej suczki rararara raaaa my znamy wasze sztuczki rararararaaaaaaa :yeah:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Toksyczne kobiety

przez dar 25 lis 2014, 01:01
zostawić w cholerę co by nie było! :lol:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

Toksyczne kobiety

przez inbvo 25 lis 2014, 01:02
ja się nie czuję ani trochę bezbrony, spływa to ze mnie jak po kaczce, a nieraz nawet dostarcza radochy kiedy niewzruszone wykazanie, że jej gusta i kulturowe wzorce, którymi się posługuje, nie są żadnym uzasadnieniem tego by moje samopoczucie miało doznać uszczerbku i taka panna zazwyczaj aż kipi frustracją :mrgreen:
piękne słowa :D

Toksyczne kobiety

przez Werty 25 lis 2014, 01:06
zostawic

zostawić w cholerę co by nie było! :lol:

A co jeśli się zostawiło, a nadal cholernica wraca? a wraca z regularnością sraczki...

Toksyczne kobiety

przez inbvo 25 lis 2014, 01:07
jak to dobrze że niektórych sie udało powywalać. A niektórzy czekają na wywalenie... żeby było z większym efektem. :D

-- 25 lis 2014, 01:08 --

Werty napisał(a):A co jeśli się zostawiło, a nadal cholernica wraca? a wraca z regularnością sraczki...
wraca wraca...bo to jest tak...one zawsze wracają xD

Toksyczne kobiety

przez tropiciel 25 lis 2014, 01:08
Werty chodzi Ci o milosc czy o psychola? bo jak to pierwsze to masz pecha a jak drugie to nikt nie ma prawa ingerowac w Twoje zycie
tropiciel

Sortuj wg