Związek z neurotyczką.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Związek z neurotyczką.

przez kostek 21 lis 2014, 21:13
Witajcie,

Postaram się opisać mój problem. Jestem w związku z neurotyczką – przynajmniej tak mi się wydaję. Jakiś czas temu moja aktualna nażeczona borykała się z depresją, leczyła się w ów czas u psychologa. Psycholog wyciągnął ją z tej depresji – oczywiście miałem w to swój wkład. Dzięki mnie poszła do specjalisty i ja wspierałem Ją w tym trudnym okresie. Psycholog wyciągnął Ją z depresji ale jednocześnie stwierdził, że ma ona osobowość neurotyczną. Poczytałem trochę o tym i ogólnie znam problem. Jednak nie do końca potrafię sobie z nim poradzić.

Mieszkamy razem, oboje pracujemy na pełen etat 8-16. W naszym życiu nie ma momentów pośrednich – jest albo super fantastycznie albo totalnie źle. Problem w tym, że tych dni fajnych jest dużo mniej niż tych złych. Zmiana nastroju następuję w sekundę. Raz spowodowany jest jakimś moim głupim żartem albo głupią odzywką. Zdarza się też, że fakt, że ciasto nie wyrosło powoduje, że wpada w zły nastrój. Jedyne co wtedy słyszę to „zostaw mnie” „odsuń się” a gdy próbuję Ją przytulić czy choćby złapać za rękę „nie dotykaj mnie”. Parę razy gdy próbowałem mocniej ją przytulić w takiej sytuacji wpadała w furie, szarpała się próbując się wyrwać i mnie uderzyć i zamykała się w drugim pokoju trzaskając przy tym drzwiami. Czasami taki nastrój trwa godzinę, czasami nawet 2-3 dni. W tym okresie słyszę dużo negatywnych słów wymierzonych w moją osobę. Kilkukrotnie już pakowała swoje rzeczy i chciała się wyprowadzać do rodziców – jednak zazwyczaj kończyło się na 3 spakowanych kartonach i wspólnym rozpakowywaniu. Początkowo reagowałem gniewem ale teraz staram się to ignorować i pokazać Jej, że jestem silny i mimo wszystko może na mnie liczyć. Kocham Ją bardzo mocno i nie poddam się. Mimo, że tych dobrych momentów jest tak mało to są one fantastyczne i dają mi siłę by dalej walczyć.

Może macie jakieś podobne doświadczenia i moglibyście udzielić jakiejś rady ?

Związek z neurotyczką.

przez autodestrukcja2 21 lis 2014, 21:16
chwila. psycholog odwalił robotę pomagając z depresją, stwierdził zaburzenia i nie zaproponował dróg radzenia sobie z tym zaburzeniem? nic? nie skierował na inną terapię? nic?

nic?

Związek z neurotyczką.

przez Candy14 21 lis 2014, 21:19
autodestrukcja2, sluszna uwaga..mnie to na cos innego wyglada ale nie bede stawiac diagnoz
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Związek z neurotyczką.

przez autodestrukcja2 21 lis 2014, 21:20
border zbyt modny, prawda...

-- 21 lis 2014, 20:21 --

np.

Związek z neurotyczką.

przez kostek 21 lis 2014, 21:21
Do psychologa, który wyciągnął Ją z depresji chodziła w innym mieście - wtedy nasz związek był związkiem na odległość. Jednak przez przeprowadzkę przestała chodzić to tamtego psychologa a nie poszła już do innego.

Związek z neurotyczką.

przez lucy1979 21 lis 2014, 21:22
autodestrukcja2 napisał(a):border zbyt modny, prawda...

-- 21 lis 2014, 20:21 --

np.

Tez o tym pomyślałam...
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Związek z neurotyczką.

przez Kontrast 21 lis 2014, 21:28
Niech sie nauczy ciast piec i pójdzie do psychologa, bo to oznaki jakiś problemów z emocjami ewidentnie. Partnerka jest z normalnego domu?

autodestrukcja2, ,,Persona''? Berka?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Związek z neurotyczką.

przez kostek 21 lis 2014, 21:31
Kontrast napisał(a):Niech sie nauczy ciast piec i pójdzie do psychologa, bo to oznaki jakiś problemów z emocjami ewidentnie. Partnerka jest z normalnego domu?

autodestrukcja2, ,,Persona''? Berka?

Ciasta piec umie, tylko czasem nie wyjdzie :)

Z normalnego domu - mili rodzice, bez jakichś dziwnych sytuacji. 3 siostry, kot i pies. Jest po rozwodzie.

Związek z neurotyczką.

przez Kontrast 21 lis 2014, 21:45
kostek, ,,3 siostry, kot i pies'' Podejrzane:P

Ma jakieś zaburzenia emocjonalne, coś z dojrzałością, bo to trochę dziecinne. Najlepiej niech idzie gdzieś do profesjonalisty bo takie diagnozy są długotrwałe, no i przede wszystkim, musi nad tym pracować. Jak jesteś taki wyrozumiały i dobry to i tak kiedyś dostaniesz od tego szału, pogłębisz sie w niezrozumieniu jej zachowań, a zapewne ona sama ich nie rozumie. Ma tam jakiś mały pierdolnik, który jest po prostu złym mechanizmem i jak się załączy to zaczyna się cała ta ,,impreza'' Do budowania silnych zdrowych relacji potrzebny jest jednak nastrojowy ,,constans'' taki rollercoaster jest pewnie ujmujący ale jakiś czas.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Związek z neurotyczką.

przez kostek 21 lis 2014, 21:54
Rodzice wysłali Ją rok wcześniej do szkoły - czy to mogło aż tak bardzo na Nią wpłynąć ?

Związek z neurotyczką.

przez renee.madison 21 lis 2014, 21:55
Jako neurotyczka z diagnozą stwierdzam, że to nie wygląda na zaburzenia neurotyczne...
Zgadzam się z Candy-już prędzej to na b.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Związek z neurotyczką.

przez autodestrukcja2 21 lis 2014, 21:58
Kontrast napisał(a): autodestrukcja2, ,,Persona''? Berka?

Persona;)

Związek z neurotyczką.

przez ladywind 21 lis 2014, 21:58
renee.madison napisał(a):Jako neurotyczka z diagnozą stwierdzam, że to nie wygląda na zaburzenia neurotyczne...
Zgadzam się z Candy-już prędzej to na b.

Też sie zgadzam z Candy14
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Związek z neurotyczką.

przez kostek 21 lis 2014, 22:02
Tutułując temat sugerowałem się tym, co usłyszała u psychologa - opowiadała mi trochę o swoich wizytach. Nie chciałbym robić od początku bajzlu na forum - można wyedytować jakoś tytuł wątku ?

Sortuj wg